Jump to content
Dogomania

Zapłakane oczy u spaniela


Saint

Recommended Posts

Mój Jack (Cocker Spaniel Angielski) ma ostatnio zapłakane oczy. Zauważyłem, że zaczęły mu ostatnio ropieć (chyba tak to się piszę :-) ) Może to od papierosów? Mój tata pali 3 paczki dziennie. pomóżcie mi !!! Prosze !!!

Link to comment
Share on other sites

Jeśli oczy zaczęły ropieć, to powinien pieska zobaczyć wet.Przyczyn może być dużo - uczulenie na pyłki traw itp,dużo pyłu w powietrzu (na spacerach..),może to być stan zapalny trzeciej powieki...to może określić tylko weterynarz.

Po zastosowaniu odpowiednich kropli powinno być OK.

W każdym razie nie należy tego lekceważyć.

Pozdrawiam,

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
  • 1 year later...

Mój Kudeł miał to samo kiedy przyjechał ze schronu. Płukałam solą fizjologiczną i 3 razy dziennie przemywałam naparem ze świetlika łąkowego. Ropienie ślipek przeszło, ale nadal ma tendencję do łzawienia i zbierania się (raczej przezroczystych) śpioszków. Nadal w miarę potrzeby przemywam, ale raczej raz dziennie. Wet powiedział, że to alergiczne (cóż, to tak jak ja - też ciągle kicham i łzawię ;) ) a poza tym psy o luźnych dolnych powiekach muszą sobie trochę więcej połzawić, żeby pozbyć się pyłu. A nasze niufy cały czas trzymają nochale przy ziemi - prawda? :evil_lol: No i zbierają kurz wszelaki.

Link to comment
Share on other sites

z tym plakaniem to u Hobby jest tak ze czasami ma alergie na wlasnie pyl lub kurz z dworu wtedy stosuje kropelki do oczu lub krem pod dolne powieki
a czasami wydaje mi sie ze on [I]po prostu placze[/I] - wkoncu psy tez maja swoje [U]"smuteczki"[/U]:placz: :placz: :placz:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...