Jump to content
Dogomania

Bullterrier,szczeniaki


umbra

Recommended Posts

W Opalplast po 15 czerwca miały być maluchy możesz tam przedzwonic, tel. na ich stronie. W Obcy z Marsa ostatnio była jeszcze sunia ur. 05.03.04r a na stronie Dziedzictwa Tudora możesz zobaczyć przepięknego maluszka, ale chłopca. Owocnych poszukiwań. Powodzenia :wink:

Link to comment
Share on other sites

W Opalplast po 15 czerwca miały być maluchy możesz tam przedzwonic, tel. na ich stronie

a wiadomo po ajkich rodzicach?

nota bene jaka szkoda ze nie ma informacji o miotach na stronie :(

W Obcy z Marsa ostatnio była jeszcze sunia ur. 05.03.04r

z tego co wiem jest biała sunia i pręgowany piesek po kildagh beetlejuice

Link to comment
Share on other sites

W Opalplast jeśli dobrze pamiętam to szczeniaki mają być po Too Hot To Handle of Kilcabar i Kiladagh Beetlejuice, ale nie jestem pewna. I jeśli mnie pamięć nie myli to miał być jeszcze jeden miot również po Kiladagh Beetlejuce. Do tego może mają jakieś psiaki za krycia. Najlepiej zadzwoń do nich, bardzo mili ludzie.

Link to comment
Share on other sites

gosiu - ja jak ta Penelopa :roll: :-?

wciąz nic.... :roll:

tzn kilkakrotnie juz wybrałam hodowlę, juz czekałam na maluchy... a to w koncu albo cos nie pasowało mi w psach albo w hodowcy albo w cenie.

obecnie znowu czekam na miot tym razem zagraniczny ale blisko :wink: juz tylko 2 tyg do usg - więc bede wiedziec napewno czy sie powiodło.

jest kilka warunków-

1.musza sie urodzic sie jakies dziewczynki

szczeniaki na pierwszy rzut oka zdrowe pulchne i ładniutkie kluski :wink: kontaktowe i zadbane - generalnie muszą zrobic dobre wrażenie (ale które tego nie robią :lol: dlatego horacy chyba wybierze za mnie bo ja pewnie zechce wziąć największą chudzinke z litosci 'bo taka biedna' :) )

2. hodowca musi mi przedstawić ekg matki które wskazuje na to ze zdrowa

3. szczenie które wybiore bedzie zbadane BAER i musi oczywista byc wynik pozytywny

4. A POZA TYM HODOWCA MUSI MI POKAZAĆ MATKE W FAZIE LAKTACJI :lol: I WSZYSTKIE SZCZENIAKI. MUSZE MIEC MOŻLIWOSC POBAWIC SIĘ Z NIMI W MIARE POTRZEBY NAWET 4 GODZINY

MUSZĘ MIEC OKAZJĘ JE PORÓWNAĆ, CHCĘ PRZYNAJMNIEJ SPRÓBOWAĆ ZAOBSEROWAĆ ICH ZACHOWANIA, TEMPERAMENT, BO GDYBY MI SIE SPODOBAŁY JAKIES DWA TO SPOŚRÓD DWÓCH WYBIORE SPOKOJNIEJSZEGO

GDYBY HODOWCA ROBIŁ CYRKI DOT. TEGO CO NAPISALAM WYŻEJ - REZYGNUJE!!!!

NA SZCZEŚCIE HODOWCZYNI MIŁA I FACHOWA WIĘC NIE JEST TO DLA NIEJ PROBLEM.

ALE NIECH PAMIETAJĄ CI KTÓRZY JESZCZE NIE KUPILI A SIĘ PRZYMIERZAJĄ - PATRZ WYŻEJ TŁUSTYM DRUKIEM. :evilbat: :evilbat: :evilbat:

Link to comment
Share on other sites

Ludziska jak zamierzacie kupic psiaka to bierzcie przykład z MSMIMI a bedziecie mieli większą pewność że Wasz psiak będzie zdrowy fizycznie i psychicznie a to bardzo ważne :wink:

Nie spieszcie się z decyzją bo przecież psiak bedzie z wami wiele lat więc jak kupicie pół roku wcześniej czy pózniej to za dużego znaczenia nie będzie a wy bedziecie wiedzieli że to ten jedyny wymarzony

Link to comment
Share on other sites

Witam wszystkich serdecznie.

Ponieważ zdrowie i dobre samopoczucie bullterrierów to mój "konik" cieszy mnie, że przyszli właściciele bulli zwracają uwagę nie tylko na hodowlę i cenę piesków. Po przeczytaniu wypowiedzi MSMIMI zdecdowałam się zabrać głos w kwesjach przez nią poruszanych.

EKG pokazuje rytm pracy serca. Jedynie ECHO jest badaniem wykluczającym wady serca. Jednak logicznym wydaje się być zbadanie dwojga rodziców.

W przypadku BAER (jeszce nie wykonywanego Polsce) osobiści skłaniam się w kierunku wyniku "w normie" lub "negatywny"- najlepiej się upewnić.

Przy możliwości wyboru szczenięcia namawiam na wybór tego który wam się podoba. Wybaczycie mu wiele, nawet gdy będzie miało niedostatki w charakterze lub eksterierze.

Ocena charakteru małego bullka zazwyczaj przekracza możliwości oceny nabywcy.

Gdy szczenię jest bardzo spokojne, bywa zwierzęciem nadmiernie podatnym na bodźce a to często prowadzi do zachowan agresywnych.

Chciałam jeszcze dodać,że głuchota i wady serca występują wśród populacji bulli sporadycznie - niewydolność nerek nagminnie.

Pozdrowienia dla wszystkich właścicieli bullterrierów

Aleksandra Jastrzębska hodowla Timar

Link to comment
Share on other sites

4. A POZA TYM HODOWCA MUSI MI POKAZAĆ MATKE W FAZIE LAKTACJI :lol: I WSZYSTKIE SZCZENIAKI. MUSZE MIEC MOŻLIWOSC POBAWIC SIĘ Z NIMI W MIARE POTRZEBY NAWET 4 GODZINY

a możesz mi powiedzieć, co jesteś w stanie wywnioskować po tym , jak już zobaczysz matkę w stanie laktacji??

Jakie kwestie mają być odebrane jako pozytywne , a co powinno mnie zmartwić ?? Bo ja widziałam suke w tej fazie, tylko co z tego , skoro nie wiedziałam na co zwrócić uwagę :roll:

Witamy Pani Olu :D Brakowało nam na forum takiego fachowca :lol:

Link to comment
Share on other sites

Witamy serdecznie Pani Olu :)

A jeśli chodzi o niewydolność nerek, czy są przeprowadzane badania par hodowlanych pod tym kątem? Mam właśnie psiaka chorego na nerki, a planuję w niedalekiej przyszłości poszerzyć stadko i powiem szczerze strach mnie ogarnia na myśl, że kolejna psinka będzie chora.

Link to comment
Share on other sites

a możesz mi powiedzieć, co jesteś w stanie wywnioskować po tym , jak już zobaczysz matkę w stanie laktacji??

Jakie kwestie mają być odebrane jako pozytywne , a co powinno mnie zmartwić ?? Bo ja widziałam suke w tej fazie, tylko co z tego , skoro nie wiedziałam na co zwrócić uwagę

:lol: :lol: :lol:

chodziło mi tylko o to magda, zeby miec możliwosc zobaczyc matkę po porodzie, tzn w jakiej jest kondycji etc.

spotkałam się z przypadkiem kiedy hodowca nie chciał pokazać matki dlatego należy uważać na takie sytuacje.

bo jeśli nie chce pokazac, to zapewne ma do tego jakiś powód, prawda?

:wink:

ps

kojarzysz mnie z krakowa? taka rozczochrana :lol:

Link to comment
Share on other sites

ps

kojarzysz mnie z krakowa? taka rozczochrana :lol:

też pytanie!! Jasne, że tak, bo byłaś jedną z niewielu osób, które raczyły się objawić i pogadać choć chwilkę :P

PS..a tak w ogóle, to nie wiem czy akurat byłaś rozczochrana, ale wiem jak wygladają twoje nogi i sandałki , bo są na zdjęciu razem z Lukrem :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

PS..a tak w ogóle, to nie wiem czy akurat byłaś rozczochrana, ale wiem jak wygladają twoje nogi i sandałki , bo są na zdjęciu razem z Lukrem

:o

i te skarpetki wspaniałe w serduszka?? :o łomatko...... :lol:

a gdzie to zdjęcie?

Link to comment
Share on other sites

te skarpetki są poprostu starszne! to wszystko przez ten przedwystawowy pośpiech :oops: :)

wracając do wątku zdrowia psów

Timar napisał:

EKG pokazuje rytm pracy serca. Jedynie ECHO jest badaniem wykluczającym wady serca. Jednak logicznym wydaje się być zbadanie dwojga rodziców.

czyli ekg w tej sytuacji gdy chce byc pewna zdrowia suki jest zbędne?

i co to jest dokłądnie ECHO :oops:

dostalam ostatnio info ze suka, która ma byc matką zmarła na serce :evilbat: teraz się śmieję z tej plotki , choć przyznam ze wtedy sie wystraszyłam.

ta niemiła sytuacja nasunęła mi jednak mysl aby zainteresowac się blizej zdrowiem suki

Timar napisał :

Ocena charakteru małego bullka zazwyczaj przekracza możliwości oceny nabywcy.

Gdy szczenię jest bardzo spokojne, bywa zwierzęciem nadmiernie podatnym na bodźce a to często prowadzi do zachowan agresywnych.

zdaje sobie sprawe ze jedynie osoba stale przebywająca ze szvczenietami jest w stanie określić ich charakter ( dlatego po cześci zaufam hodowcy) mam jednak nadzieje, ze na podstawie obserwacji uda mi się zauważyć chociaz namiastkę relacji jakie panują między szczenietami i ze z pomoca hodowcy uda mi się wybrać mniej dominującego. - nie mam dośw. z bulowatymi

Chciałam jeszcze dodać,że głuchota i wady serca występują wśród populacji bulli sporadycznie - niewydolność nerek nagminnie

wynik badania na nerki tez musze zobaczyc

mam nadzieje ze hodowca nie zrezygnuje i nie zrazi się do mnie z powodu tych wymagan

wiem ze tak trzeba ale wiem tez ze to może być męczące i irytujące dla hodowcy ze tak wszystko skrupulatnie chcę sprawdzic...

Link to comment
Share on other sites

Już niedługo powstanie strona poświęcona zdrowiu bullterrierów, będzie zawierała dokładny opis badań oraz interpretacją wyników. Każdy właściciel bullterriera, a zwłaszcza każdy hodowca będzie mógł zrobić badania swoim psom. W przypadku serca i nerek jest to możliwe (w zasadzie już teraz) na warszawskim SGGW.

ECHO serca to usg - jest badaniem które wyklucza nieprawidłową budowę serca. Nie wiem czy EKG jest zbędne - wiem, że niezbędne jest ECHO.

Żaden pies przebywający w Polsce nigdy nie był badany w kierunku jakichkolwiek chorób genetycznych. Mam nadzieję, że już wkrótce ulegnie to zmianie i hodowcy będą badali swoje zwierzęta zanim zdecydują się użyć je w hodowli.

Link to comment
Share on other sites

te skarpetki są poprostu starszne! to wszystko przez ten przedwystawowy pośpiech :oops: :)

no więc ....troszke OT ....dzięki uprzejmości Matisse, która wklei to owe sławne zdjęcie, WSZYSCY będą mogli zobaczyć te ekskluzywne skarpetki w serduszka i sandałki Msimi :evilbat:

a w tle będzie się skromnie prezentował mój Lugerek :lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...