Jump to content
Dogomania

Zjadanie ekstrementów


Amika

Recommended Posts

Mam 9 tygodniową goldenke. Niedawno zauważyłam że "żywi się" kupkami mojego kota. Wiem że psy tak robią, ale czy mozna ją tego oduczyć? Jeżeli tak, to jak mam to zrobić? Chyba to nie jest prawidłowe zachowanie. Narzazie nie wychodzi z domu, ale co bedzie jak będzie biegac po dworzu? Bardzo prosze o pomoc.

Link to comment
Share on other sites

gdy beagle znajomych zjadal kupy na spacerach okazalo sie ze nie byl odrobaczony. moj piesek do obcych kup nie podchodzi, a w twoim przypadku sadze ze najlepszym sposobem bedzie poradzenie sie weterynarza, bo przeciez a odchodzach jest cale mnostwo najrozniejszych chorob i takie zachowanie moze sie dla towjego malucha zle skonczyc.

Link to comment
Share on other sites

U mojego goldka pomogła homeopatia,podanie jednorazowo Calcium fluoratum D200,do dostania w specjalistycznych aptekach.Poza tym możesz podać kawałek cuchnącego serka,są takie,ja mojemu prawie rocznemu od czasu do czasu daję,albo lekko cuchnacą cielęcą kość, no i nie przejmuj się u młodego psa to nic niezwykłego,to też sposób poznawania świata,a odrobaczać i tak trzeba.

Link to comment
Share on other sites

Amika

a nie możesz przestawić kuwety w inne miejsce? Tak, żeby kot miał do niej dostęp a pies nie. To oczywiscie nie rozwiąże problemu na spacerach ale w domu tak.

Takie przestawienie kota do załatwiania się w innym miejscu nie da się przeprowadzić w ciągu jednego dnia; trochę czasu na to trzeba.

Ja dopiero za kilka tygodni odbieram szczeniaka i właśnie jestem w trakcie przyzwyczajania kota do innego miejsca. Już są widoczne rezultaty.

W miejscu dotychczasowym postawiłam mniejszą kuwetę, otwartą. Moja kotka takich nie lubi. Starą kuwetę postawiłam w nowym miejscu i bardzo pilnuję, żeby było w niej zawsze bardzo czysto. Najpierw była zdezorientowana i korzystała z obu. Teraz już prawie nie korzysta z dawnego miejsca i nowej kuwety. Chodzi przeważnie do starej kuwety w nowym miejscu.

Może u ciebie też sie tak da zrobić?

Link to comment
Share on other sites

Wielkie dzięki za informację. Podany link oczywiście odwiedzę . Miło że nie tylko moja psinka okazała sie gównojadem, możecie mnie przyjąć do klubu :wink: Nie wiem czy w końcu ktoś był z tym problemem u weta. Podejżewam ze i przyczyny mogą być różne. Jak sie czegoś dowiem to dam znać, to tak w formie ciekawostki.

Jeszcze raz dziękuje i zabieram się do ilnkowej lektury :fadein:

Link to comment
Share on other sites

Zapomniałam z tego wszystkiego podziękowac Jakarandzie za rady. Z moim kotem ten nr nie przejdzie. Jest to leciwa koteczka (14 lat) po przeżyciach i nie mogę jej burzyć przyzwyczajeń, wystarczająco sporo zamieszania zrobił pies, ale ustawiaja się w hierarchi i to mnie cieszy bo nikomu sie krzywda nie dzieje, a kotka radzi sobie z psica chyba lepiej niż my :) Mnie chodzi nie tyle o domowe spostrzeżenia (chociaż to jest równie obrzydliwe) ale staram sie przewidzieć co bedzie na dworzu, w końcu wyjdzie na spacer i to mnie przeraża :cry: Innymi słowy lepiej jest usunąc przyczynę... O ile w ogóle się uda.

Link to comment
Share on other sites

No to zasięgnęłam języka u weta. Nie jest to udowodnione naukowo, że takie zachowanie jest spowodowane brakiem witamin, zwłaszcza ze mała jest na suchej karmie, a ta ma moc witamin. Poradził suszone żwacze i generalnie nie był zadowolony z jej upodobania, zawłszcza że nawyk może sie utrwalić :( No to mam problem... :(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...