Jump to content
Dogomania

Koszt szkolenia?


Kinio

Recommended Posts

Przejrzałam wiele postów ale nie mogłam nigdzie znaleźć informacji o kosztach szkolenia. Chciałabym się dowiedzieć ile płaciliście za szkolenie psa a w szczególność za szkolenie szczeniaka?

I czy lepiej jest pójść ze szczeniakiem na szkolenie czy lepiej poczekać aż pisiak podrośnie?

Link to comment
Share on other sites

zdecydowanie im bliżej dużych miejscowości tym drożej.

Ja płaciłam 300zł za przedszkole+szkolenie PT1 na czas nieograniczony, tzn. nie np. za 3 miesiące, jak to ma miejsce w większości szkół, lecz dopóki się pies nie nauczy, można bezpłatnie przychodzić także przez czas nieograniczony po zdaniu egzaminu gwoli utrwalenia, więc warunki mamy świetne.

Szkolenie można zaczynać min. od 3 miesiąca życia psa, choć krążą różne opinie. Im wcześniej tym lepiej! :)

Link to comment
Share on other sites

czy lepiej jest pójść ze szczeniakiem na szkolenie czy lepiej poczekać aż pisiak podrośnie?

Oczywiście, że od szczeniaka :kciuki: jak tylko skończy się kwarantanna. A na co tu czekać? :wink: Psiakowi (i właścicielowi) takie szkolenie ma przecież pomóc a nie zaszkodzić, więc nie ma się czego bać. Jak masz taką możliwość, to nie czekaj. Wybierz się raz, drugi i trzeci i sama się przekonaj jak jest i czy szkolenie daje efekty. Zaręczam Ci, że daje. :kciuki: A z takim szczeniakiem jest o wiele łatwiej niż już z kilkumiesięcznym.

Co do kosztów.

Ja za przedszkole płaciłam ... Właściwie możesz sama sobie poczytać o kosztach i sposobie szkolenia na stronie "mojego" ośrodka: www.abc.poznan.pl w dziale: "Prowadzimy kursy". Nic tam nie ściemniają, wszystko jest tak jak napisane. :P

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Jakie warszawskie psie przedszkole polecacie i gdzie trzeba sie zglosic? :roll:

No i czy mozna tam chodzic z pieskiem z malych ras. Na szkoleniu w okolicach Ursynowa (tu mieszkamy) widzialam tylko duze pieski, a ja mam niespelna 14-tyg. pudelka.

Chcialabym chodzic z malym na takie zajecia, bo nie zawsze jestem przekonana jak z nim postepowac, zeby wyrosl na poslusznego pieska. Poza tym to 'jedynak', w takim miejscu mialby okazje spotkac sie z rowiesnikami.

Co wiec radzicie?

Pozdrawiam! :-)

Link to comment
Share on other sites

W żadnej psiej szkole nie powinno być przeszkód w szkoleniu małych piesków. Jeśli w którejś wybrzydzają i kręcą nosem, to lepiej stamtąd uciekaj - to nie jest dobra szkoła. :-?

A co do uczestnictwa głównie dużych psów w szkoleniu, jest to spowodowane w dużej mierze podejściem właścicieli. Mało który posiadacz małego pieska myśli tak jak Ty - że jemu również przyda się trochę ogłady i dobrych manier. Zazwyczaj panuje opinia, że mały pies to mały kłopot i niewielkie zagrożenie i takiemu psiakowi szkolenie nie jest potrzebne. :(

A dobre wychowanie przyda się każdemu psu, duży czy mały.

Link to comment
Share on other sites

Jasne, ze kazdemu psiakowi przyda sie troche oglady. Nie chce, zeby Kajtek obskakiwal kazdego przechodnia. Niestety teraz niemal kazdy sie nad nim pochyla i zachwyca, glaszcze, a to moze miec nie do konca dobre skutki...

Dodam ze mialam pudla (zyl z nami 16,5 roku), ktory byl dosc posluszny, ale z wracaniem do mnie, albo chodzeniem bez smyczy bylo roznie.

Ale do rzeczy. Gdzie do psiego przedszkola w Wawie?

Link to comment
Share on other sites

Odnosnie samej socjalizacji z psami, to polecam spacerki po Polach Mokotowskich. Przychodzi tam duzo przyjaznych, dobrze zsocjalizowanych psow, w tym takze kilkumiesiecznych. Jest taka laczka w strone ul. Batorego / Woloskiej, gdzie najczesciej psy sie spotykaja. Ja nie chodze tam regularnie, gdyz bnajblizej mam Park Skaryszewski, ale mysle, ze warto pojechac tam raz czy dwa razy w tygodniu. Wyjatkowo psie miejsce :wink:

pozdrawiam

Zeliika

Link to comment
Share on other sites

Tak, rzeczywiscie zawsze widuje tam wiele psiarzy, chociaz z Kajtkiem jeszcze nie bylam. Narazie strasznie sie boi duzych psow. Pisk i zmyka na rece ;-)

Czy polecacie przedszkole w Grafie? A moze jakies przedszkole na Polach Moko, albo gdzies zeby bylo w miare ok z Ursynowa.

Znalazlam Fort w Laskach (doczytalam sie, ze pudle bywaja na szkoleniach), ale tam przedszkole rusza 11.09. Kajtek bedzie juz mial 5 mies. Chcialabym cos zaczac wczesniej

Na stronce Cave Canem bylam, ale o przedszkolu nic nie znalazlam. Trzeba bedzie zadzwonic.

Dzieki za porady! Pozdro! :-)

Link to comment
Share on other sites

Tak, rzeczywiscie zawsze widuje tam wiele psiarzy, chociaz z Kajtkiem jeszcze nie bylam. Narazie strasznie sie boi duzych psow. Pisk i zmyka na rece ;-)

Nie nagradzaj go za to w zaden sposob, bo bedzie myslal, ze tak trzeba.

Link to comment
Share on other sites

Jasne jasne! Staram sie nie wtracac, jesli nie jest to konieczne. No ale czasem trzeba ;-)

Z dnia na dzien jest coraz lepiej, ale mimo wszystko narazie woli pieski, ktorym (jak jemu) blizej do ziemi. A wieksze, to tylko takie bardzo spokojne. Dzis rano np. pieknie sie nim opiekowala na spacerze sunia pokaznego wzrostu i 'bronila' przed innymi psami, jesli byly zbyt natarczywe

Link to comment
Share on other sites

Mruczek,

Chyba rozwieje Twoje watpliwosci.

Mam malego psiaka yorkshire terriera, z ktorym od 5 miesiaca chodzilam do psiego przedszkola w Cave Canem. Majka wazyla wtedy ok. 2 kg i byla najmniejszym psiakiem w grupie. Absolutnie nie przeszkodzilo jej to w zajeciach. Beata z ktora mamy zajecia rowniez nie wybrzydzala na tak malego przedszkolaka ;) Wrecz przeciwnie! Zachecala do szkolenia, dbajac jednoczesnie o bezpieczenstwo mojej malutkiej suni. Obecnie chodzimy do Cave Canem na szkolenie PT. Maja ma juz 15 miesiecy, wiec czas zaliczyc liceum ;)

Cave Canem szkoli psy przez caly rok i w kazdym momencie mozna dolaczyc do zajec. Dla poczatkujacych odbywaja sie one w kazda sobote i niedziele od 9.30.

A oto link do fotki z psiego przedszkola:

http://www.lukrowi.pl/galeria/_img/2814.jpg

pozdrawiam,

Link to comment
Share on other sites

Wind!

Dzieki serdeczne za info. :D

Juz napisalam do Beaty, czekam az sie odezwie.

Gdzie sie odbywaja zajecia, na ktore chodzisz? Sa w roznych miejscach (Beata na stronie wymienia kilka), czy w jednym?

Rozumiem, ze i Ty i Twoj yorczek jestescie zadowoleni :wink: Sluchaj, czy ona sie nie bala wiekszych psow? Byla mniejsza niz Kajtek. On ma prawie 14 tyg. i juz wazy na pewno kolo 3,5-4 kg, ale przed wiekszymi od siebie raczej ucieka

Link to comment
Share on other sites

Mruczek,

My cwiczymy nad jez. Czerniakowskim.

Co do Majki, to ona od poczatku byla przyzwyczajana do roznych psow (duzych i malych) i wlasciwie po bardzo krotkim czasie przestala sie bac nawet olbrzymich potffforow ;) Musze przyznac, ze niczym prawdziwemu terierowi obca jest jej uleglosc i spolegliwosc wobec innych czworonogow. Z uwagi na jej gabaryty, wolalabym aby wykazywala wiekszy dystans wobec wiekszych od siebie ;)

pozdrawiam,

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

A ja mam pytanko też związane z przedszkolem. Czy w okolicach Radomia( Warka, Grójec, Radom albop te okolice) jest jakieś przedszkole? Chodzi mi dokładniej o to żeby z Labkiem tam chodzić(narazie nie mam ale może :roll: nie jets pewne ale zawsze jest nadzieja). Czy do takiego przedszkola to piesek musi mieć rodowód? A i na PT musi mieć ten papiereq? Bo ja bym chciała jak bym miała labko to z nim chodzić :roll: I czego psinka sie musi nauczyć na PT żeby zdać egzamin? Mnie to ciekawi bo ja sie bardziej znam na rasach i na uczeniu podstawowych komend niż takich poważniejszych jak PT. A i jak byście wiedzieli czy są to napiszcie i może byście wiedzieli cene w tych moich okolicach? :wink:

Link to comment
Share on other sites

Czy do takiego przedszkola to piesek musi mieć rodowód? A i na PT musi mieć ten papiereq? Bo ja bym chciała jak bym miała labko to z nim chodzić :roll:

No skoro bedziesz miała labradora to znaczy, że chcesz psa z rodowodem, więc zbytnio nie rozumiem związku między tymi pytaniami :roll: :roll: :fadein:

A do przedszkola przyjmują wszystkie psiaczki, te rasowe i te nie rasowe.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

witajcie

czy te szkolenia nad jeziorkiem czerniakowskim to sa tylko dla maluchow, tzn. tylko przedszkole?

interesuje mnie szkolenie PTI, czy tez takie zajecia sie tam odbywaja?

a! w ktorym dokladnie to jest miejscu tu od strony bernardynskiej czy z drugiej strony mostku na jeziorku?

i jaka jest orientacyjna cena szkolenia?

i moze poprosze jeszcze adres stronki to nie bede zawracac juz glowy...

:D :D :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...