Jump to content
Dogomania

Przetrwac Lato


Tatsu

Recommended Posts

  • Replies 74
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Mój znajomy widział we Wloszech strzyżone haszczaki - podobno wyglądały strasznie - tylko główkę miały normalną :o

A tak w ogóle, to wg moich obserwacji haszczaki znoszą lepiej upały niż np. mój wyżeł.

To futro działa chyba w dwie strony - kiedyś coś takiego mialam na fizyce.

Hodowle husky w Afryce? :o :o

Ciekawe czy ktoś hoduje psy faraona na alasce?

Link to comment
Share on other sites

Na jednej stronie internetowej wyczytałam, że jedna osoba w RPA (może i nie jedna, ale kto to wie) ma w domu wolfdoga (pół-haszczaka w tym wypadku i pół-wilka) i chodzi z nim na spacery na plażę na przykład.

:o

I co wy na to ?

Nawiasem mówiąc, ciekawe, czy go kiedykolwiek puszcza luzem. Bo to nawet już nie to, że mógłby pójść w długą - tylko strach !

Link to comment
Share on other sites

Mnie dokładnie chodziło o to, że taki wolfdog to jest coś zupełnie innego niz pies.

Pies na przestrzeni wielu, wielu lat zmienił się, jak wiemy - przystosował do życia z człowiekiem, nauczył sie do pewnego stopnia rozumieć mowę ciała człowieka i jego też jest już inna od jego dzikich przodków. Tymczasem wolfdog bardziej przypomina wilka biorąc pod uwagę to kryterium, niż psa. Czyta mowę ciała człowieka po swojemu, jego mowa ciała jest raczej wilcza i wychowanie go od szczenięcia niewiele tu zmienia.

Więc po prostu zachowanie wolfdoga jest tak nieprzewidywalne w stosunku do innych ludzi (którzy przecież wezmą go za psa), że ja bym się bała go puścić luzem. W ogóle bym się bała go trzymać w domu !

Przeczytajcie sobie taką historię

Link to comment
Share on other sites

Uulala... Niezła historia.

Co do upałów to ostatnio Ceik w upalny dzień wygrzewał się na słoneczku :o jakby mu zimno było. Nie wiem czy dobrze zrobiłam, ale przegoniłam go do cienia, bo bałam się żeby jakiegoś udaru nie dostał :o :o

Natomiast w Australii rozgrywane są nawet zawody psich zaprzęgów. Oglądałam kiedyś o tym film. Brały w nim udział nawet psy przewiezione z samej alaski :o :)

Link to comment
Share on other sites

Natomiast w Australii rozgrywane są nawet zawody psich zaprzęgów. Oglądałam kiedyś o tym film. Brały w nim udział nawet psy przewiezione z samej alaski

Żartujesz ?!? :o

Brały udział, czy tylko ich własciciele mieli nadzieje, że wezmą...? :wink:

Przecież w Jakuszycach na ME jeden zaprzęg odmówił biegu w chwilę po wystartowaniu, bo było im (psom :) ) za ciepło...! A temperatura była tylko trochę dodatnia...

Link to comment
Share on other sites

No..., przepraszam, Tobie na pewno teraz na żadne żarty sie nie zbiera...

Zajrzałam do innych postów na Szpicach i...

...moje wielkie wyrazy współczucia...

Mniej więcej wiem, co czujesz, bo sama kiedyś pożegnałam 10-letnią sunię, mojego pierwszego pieska (jeszcze u rodziców). Miałam ją na kolanach, kiedy odeszła - serce jej nie wytrzymało. Miała poważne problemy zdrowotne: nawracający się rak był jednym z powodów.

Jeszcze mnie ściska w gardle, kiedy o niej myślę, ale nigdy w życiu nie chciałabym o niej zapomnieć tylko dlatego, aby mi było lżej. Tacy już z nas, miłośników psów, "masochiści". Nasze pieski pozostaja nam w pamięci na zawsze i tak jest mimo wszystko dobrze. Tak powinno być.

Więc trzymaj się, czas ukoi nieco ból, a niech Twoje wspomnienia o niej będą jak najmilsze i najradośniejsze.

Link to comment
Share on other sites

Po ostatnim 'spacerze' rowerowym (ok 12 stopni), VIKI dostal

ponoc zapalenia gardla. Zbyt zimnej wody sie napil czy jakos tam.

Chrycha teraz strasznie, dostal antybiotyk itp.

A w zimie nic mu nie bylo.

A upaly spedza najchetniej na kafelkach w lazience.

Link to comment
Share on other sites

Moja nie za bardzo to lubi, chociaz lubi sie ochlodzic brodzac w stawie:) Jednak do wody chyba zawsze bedzie miec opory, bo jak raz byla malutka, to bylo w jednym ze stawowo tyle wody ze rowna z ziemia byl poziom,ona nie wiedziala,ze to co innego niz ziemia i wbiegla do wody :D Ale wyplynela i ok:) jednak juz nie wskakuje tak chetnie, tylko jak wspomnialam brodzi sobie :DDDDD

Link to comment
Share on other sites

Heh, tak niech wraca :) Ehh..ale musze wam poweidziec ze zima sa takie dni ( nie te najzimniejsze ) ze czasami moja placze i chce do domu bo jej tylek marznie :D ) ehh..a bywaja zimniejsze, a wtedy gdy chcemy ja wziac na noc to tylek wystawia :P A buda jej sie szykuje Pod choinkami, wiec teraz bedzie nasza kolej na wystawianie :DDDD Heh, przepraszam,wali mi ostatnio ;>

Link to comment
Share on other sites

Zima mogla by byc, ale jest jedno zastrzezenie,niech dzien bedzie dluzszy! Bo wrocam ze szkoly , i co? Zjem jakis obiad i juz ciemno :( Jdnak boje sie isc po ciemku do lasu i zonk :( Nuka wtedy biega jakos jak mnieni ma ( z rodzicami ) u nas w sadzie ,ale w lesie przy pracy taty, a ze mna ew. weekendy :( i sie ode mnie oddala :( eh

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...