Jump to content
Dogomania

Przetrwac Lato


Tatsu

Recommended Posts

No to nadchodzi pierwsze lato Silme. Niestety mala "nie zalapala" sie jeszcze na linienie i powoli zaczyna byc jej dosc goraco. Dzieki bogu nad morzem i tak jest chlodniej niz na poludniu polski. Jako ze dla mnie to tez pierwsze lato z takim psiakiem to mam pytanie:

Jak sobie radzicie z psami w lato ? Jak im umilacie zycie ?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 74
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Moje jakoś to przeżywają.

Młody (Chinook) już ma linienie za sobą i jest OK. Ale dorosły (Manu) jeszcze nie liniał. Widać go w emblemacie - to jest niezły Futrzak i nie wiem, jak on to wytrzymuje. Woda w domu jest na okragło, to fakt.

Ale słuchajcie, nie jest tak źle. Na dworze hasają, biegają, nawet w słońcu, choć wtedy nieco mniej. W tym tygodniu jest chłodniej i psy ciągnęły rower (dwa razy: w poniedziałek wieczorem i dziś) jak szalone po przerwie spowodowanej upałami. Chciało im się bardzo !

Zresztą powiedzmy sobie szczerze - czy te nasze lata sa naprawde takie upalne ? Non stop ? Mamy ciepłe i słoneczne dni poprzetykane dniami chłodnymi i deszczowymi.

Link to comment
Share on other sites

Azja wyliniala,wiec na razie nie ma problemu,zwlaszcza,ze zrobilo sie chlodno.A w lecie nie tylko haszczaki cierpia.Wazne,zeby pies mial dostep do wody i cienia.W lecie staram sie rowniez chodzic z Azja w miejsca gdzie moze sie cala zamoczyc.Np. nad rzeke lub jeziorko.

PS Kiedys widzialam relacje z wystawy klubowej szpicow w Grecji.Tam to dopiero te psy musza cierpiec.No chyba,ze mieszkaja w klimatyzowanych budynkach :wink:

Link to comment
Share on other sites

Grzywacze nie mają wcale sierści nie licząc "grzywy" one mają gołą skórę.

Patrząc na zdjęcie śmiałam się z ich wuglądu. Ale pewnego dnia przyjechała do nas hodowca grzywaczy na fotki i po bliższym zapoznaniu się z nimi stwierdziłam, że nie są takie straszne. A ich skóra pachnie jak niemowlęcia bo ta pani myła je mydłem bambino.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...