Jump to content
Dogomania

Mój York się drapie!!!!!!!!!!!!!!!


Snoopy7

Recommended Posts

Witam wszystkich, jestem poraz pierwszy na czacie, i mam problem mój York się drapie przy tym ma pryszczyki które się łuszczą Lekarz zalecił smarowanie hydrokortizonem ale to nie pomaga, powiedzial też że jest to przez serek, serek przestałam dawać i dalej się drapie. Jak natomiast podaje calcium to drapie się ale malo.

Może ktoś mial podobny problem, mój piesek ma 4 miesiące, przeszedł już straszną chorobę, po zakupie pieska po dosłownie 2 dniach miał biegunkę wymioty okazało się że to parwowiroza, lekarz dawał 30% szansy ale myśmy walczyli i udało się, co dzień jeżdźiliśmy po 2-3x do weterynarza na kroplówkę do żylną, po 3tygodniach walki udało się.

Snoopy jest wesoły i szczęśliwy my także.

Jeszcze raz pozdrawiam

Agnieszka :P

Link to comment
Share on other sites

Ciesze się że skorzyustałaś z mojej wskazówki :). Nie będę tu pisac tego co napisałam ci w e-mailu bo po co ? Miejmy nadzije że drapanie ustąpi a pryszczyki jak to nazwałas znikną. A no i to nie czat a forum :).

Trzymamy kciuki

Justyna & Gofer

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Wyobrażcie sobie że pojechałam do innego weterynarza i okazało się że Snoopy ma takie jak pchły tylko inne robaki z krzaków ponieważ mieszkamy przy lesie, biedny Snoopy dopiero tej nocy śpi sobie spokojnie. Robaki te zostawały także małe larwy, okropne.

pozdrawiam

Agnieszka cała rodzinka i Snoopy

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Odświeżam temat, bo nigdzie nie znalazłam nic na interesujący mnie temat, a może ktoś z Was miał taki problem.
Otóż moja sunia łuszczy się - wygląda jakby się opaliła o schodziła jej skóra.. Lub jak gigantyczny łupież. Kiedyś miała takie problemy, ale tylko w dwóch miejscach i po paru dniach zeszło (nacierałam jej oliwą i pilnowałam jedzenia). A teraz nie mam pojęcia co to?? Mięsa je raczej mało (tj w takich proporcjach jak powinna), głownie royala, myję ją w szamponie dla yorków, odzywką, a potem jeszcze płukanka z all systemu.
Do weterynarza pójdę dopiero jutro, ale może ktoś miał coś podobnego u swojego pieska, to będę mogła o to zapytac i albo potwierdzić, albo wykluczyć.
Jeśli ktoś może pomóc, bardzo proszę o odpowiedź.

Link to comment
Share on other sites

u nas skorka lekko sie luszczyla, vet stwierdzil przesuszenie i zalecil spray nawilzajacy (psi nie ludzki oczywiscie)
Dobrze dziala na skorke i na wloski, wiec moge polecic.
W razie czego podam nazwe ale do kupienia w lecznicy.
Tyle ze u nas lupiez nie wystepowal, tylko tam gdzie malo wloskow mozna to bylo zauwazyc.

Link to comment
Share on other sites

VetriDerm
producent Bayer
zaplacilam ok 30 zł, ale ciut znizki mialam bo bralam tez frontline
ale cena napewno cos kolo tego bedzie
tylko tak jak pisalam do kupienia u veta bo to tylko dla psow i kotow
Mam nadzieje ze u Ciebie to rowniez nic powaznego. Zyczymy zdrowka!

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

I tutaj tez pozwole sobie poprosic o porade. Swojego czasu "nasza" pani fryzjerka psia zauwazyla u mojego psiska objawy choroby powodowanej przez pasozyty heliatella ( o ile pamietam tak sie to wlasnie nazywalo). Po wizycie u weterynarza i badaniach krwi i zeskrobiny w laboratorium okazalo sie, ze nie ma zadnych pasozytow (dodatkowo profilaktycznie zostal odrobaczony)ani zmian grzybicznych. Wystepowal taki jakby lupiez na skorze, dostalismy na to wspomniany juz szampon bayera i jakis spray nawilzajacy a do tego olejek (podawany do jedzenia na poprawe kondycji skory) i mnostwo lekarstw, m.in. na alergie. Zmienilismy tez karme na royala dla alergikow. Stan skory sie poprawil, lupiez zniknal prawie natychmiast, natomiast psisko ciagle sie drapie! Nie ma zadnych krostek, zmian na skorze, po prostu chodzi i sie drapie. Zauwazylam, ze jednym z najczesciej "meczonych" miejsc jest brodka, gdzie znajduje sie jego "wasik". To miejsce swedzi go najbardziej. Co ciekawe, mam staly kontakt z pania, ktora ma pieska z tej samej hodowli co moj Łobuziak ( tylko z miotu z dwóch lat wstecz) i on tez drapie bródke w tym samym miejscu! Tylko że jego nie swedzi nic wiecej a ja nie wiem, co mam robic. Wydalam juz majatek na weterynarzy, ktorzy mu nie potrafia pomoc. Moze macie jakies pomysly? Albo chociaz kontakt do weterynarza na śląsku (katowice i okolice), ktory ma głowę na karku? (innych niż dr Gierek na ceglanej i lecznica na brynowie, bo u czogały juz tez bylismy).

Link to comment
Share on other sites

[b]scadia[/b], a próbowałaś w lecznicy "Prowet" w Siemianowicach śląskich u p.doktor Anny Kałuży? Ona jest psim dermatologiem. Koleżanka (dogomaniaczka z bullowatych ) korzystała z jej porad, przeszli szereg badań i piesio teraz jest zdrowy.
Jeżeli zechcesz to podam namiary. :D

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...

Witam.
Odkopię temat, otóż od dwóch dni nasza suczka się drapie, wczoraj delikatnie, ale dzisiaj już jest tragedia, maleństwo widać że się męczy bo aż warczy i popiskuje, ociera się o ścianę, 3 dni temu podczas kąpieli zauważyłam u niej pchłę, na następny dzień dostała kropelki i zaczęła się właśnie drapać myślałam że od tego środka przeciw pchłom, dzisiaj byłam z nią u fryzjerki żeby skrócić włoski na pyszczku, oczywiście od razu kąpanie i zaczęło się, maleństwo nie przestaje się czochrać, najbardziej gryzie się po ogonku i w okolicach odbytu, jej weterynarz już dzisiaj nie przyjmuje i nie wiem za bardzo co z tym zrobić, mała widać że już jest tym bardzo zmęczona. Nie wiem czy to ma znaczenie, ale kilka dni temu piekłam jej ciasteczka z pasztetem i majerankiem, być może to jakieś uczulenie, ale jak jej ulżyć, może calcium ?

Link to comment
Share on other sites

Jak coś wiem to się dzielę swoimi informacjami. Ostatnio byłam u weta z podobnych powodów jak wasze. A że mam super weta, to pobrała próbkę kału do analizy i co znalazła pani doktor? Włosogłówkę!!! Szok, takie paskudztwo! Dowiedziałam się że takie dziwolągi są dlatego że źle odrobaczamy swoje psy. Żeby dobrze psa odrobaczyć trzeba wpierw wiedzieć co on ma w sobie. Na zasadzie idziemy do weta, wet odrobacza pierwszym z brzegu preparatem nigdy nie mamy pewności że piesek jest dobrze odrobaczony. Polecam gorąco badać kupki swoich pupili. Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 4 weeks later...

sprawdz czy piesek nie ma świądu , bo objawy pasuja wiem bo aktualnie lecze na to moja lunke.
zaczelo sie od drapania i pojawienia sie takiego niby łupiezu i grudeczek. lekarz musi pobrac probke do badania labolatoryjnego zdrapuje sie ja pieskowi az do krwi bo ten pasozyt zyje pod skora psinki. niestety jest mozliwosc zarazenia sie tym wiec uwazaj.
psiak zaraza sie tym od swojej matki ...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

hej Gofi . jestem troszke zawiedziona że ze nie napisałaś rozwiazania na forum. ja tez jestem pierwszy raz ponieważ mam również problem z drapaniem sie mojego yoreczka. jeszcze nie byłam u weta .ma on skończone 13 miesiecy i od dwóch tygodi daję mu ugotowane udko (małe ) z marcheweczka rano- bo tak miał od małego. ale jakiś czas dawałam mu z puszeczki jedzonko również z kurczaczka . i co teraz. ??? MOJE MALEŃSWO jest dodatkowo karmione karma royal conin dla yorków powyżej 10 miesiąca - ma to nasypane odpowidnia ilość do miseczki i jak ma ochotę to sobie chrupie. ja bym mu odstawieła to mokre jedzonko rano , ale nie wiem co on na to , bo tak został nauczony. mam wrazenie że jak mu to odstawie to będzie głodny biedak . czy masz jakieś doświadczenie w tej sprawie??? napisz prosze , bo ja cały czas jeszcze sie ucze.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Witam serdecznie wszystkich,jestem tu nowa:lol:.Poniewaz od jakiegos czasu sledze ten temat dzis postanowilam sie Was poradzic.
A mianowicie moja sunia,ktora mamy od 8 miesiecy strasznie drapie sie.Od kilku miesiecy jest na karmie Orijen rybnej,od dluzszego czasu uzywam szamponu i odzywki dla alergikow,dostaje smakolyki rybne w malych ilosciach...to wszystko bo bylam przekonana,ze jest alergiczka.Po kilku wizytach u weterynarza zrobilismy testy z krwi i okazalo sie,ze nasza Kiki wcale nie jest alergiczka.Na pytanie zadane weterynarzowi,,skad to drapanie?'' -otrzymalam odpowiedz ,ze nie wie i ,ze chyba bedzie musiala byc na sterydach do konca zycia:shake: Dlatego zwracam sie do Was z tym pytaniem skad to drapanie?Moze ktos mial podobna sytuacje lub jakies sugestie co robic dalej?Nie chce mojej suni truc tabletkami:(
Pozdrawiam i licze na jakies wskazowki,pomysly:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...