Jump to content
Dogomania

Jak się przygotowac do wystawy?


Arika_Dominika

Recommended Posts

co ma być źle? w tych młodszych klasach sędziowie są zazwyczaj bardziej tolerancyjni, tak dla pieska jak i dla wystawcy ;) Naucz ją postawy, pokazywania zębów obcym (i tego że jak obcy dotyka to nic złego) i biegania przy nodze, potem popatrzysz co mniej-więcej będzie chciał sędzia (kolejność) i będzie ok :)

Link to comment
Share on other sites

Domnika zacznie od młodzieży :) .

A ktoś ma może pomysl jak moją pipete nakłonic do szyszego ruchu? Na chodniku ładnie kłusuje, a jak ccwicze z nią na trawie hmmm... ślimaczy sie, jest zbyt powolna. Przez jakis czas chodizla jak trzeba, a teraz znowu kłusuje wolniutko jak Babunia :wink: .

Link to comment
Share on other sites

Whippetka!

pokaż pipecie ulubiony smakołyk przed nosem - to zazwyczaj działa,

a jeżeli po chodniku chodzi dobrze to zwróć uwagę na trawę - może jest za wysoka, albo za miękie podłoże i pipecie źle sie biega. Na wystawach trawa jest zawsze bardzo krotko przycieta :D

Link to comment
Share on other sites

ach dziękuję! :D

Jeszcze musze z nią na tej ringówce, bo normalnie na szelkach to ciągnie jak wół, chociaz czasem nie ciągnie, i te zęby! Mnie i mojej rodzinie to pozwala, ale obcemu nigdy! Obca osoba która wchodzi do domu zostaje obszczekana (i potem Ari przestaje) potem Arika wącha i kładzie się spac :lol: Ale pogłaskac sie na poczatku nie da, a zeby? "A pudziesz od moich zębów!" :D

:hand:

Link to comment
Share on other sites

coś Ci opowiem takiego, że może się trochę przestaniesz denerwować. wystawiałam moją wściekliznę w Opolu. było zimno i lał deszcz. ja byłam tak zdenerwowana jak nigdy, no chyba matura nawet się nie umywa, bo przed wystawą aż miałam rewolucję żołądkową - przed maturą nie!!! moja Tat nawet nie chciała stać na 4 łapach na trawie, mokro jej było... sędzia nawet nie miał okazji zobaczyć jej w postawie. zęby musiał oglądać z kilku metrów (nie wiem co tam widział, ale może ma nadwzroczność i coś widział!!) nie było żadnych szans na kłus... ciągneła jak wół. no i najlepsze - wysunęła swoją Azawaczą głowę z ringówki i pognała przed siebie, poza ring, oczywiście. trzeba było mnie zobaczyć, :o o mało tam nie zemdlałam :oops: , darałam się za nią jak opętana. niepotrzebnie, zaraz sama wróciła licząc, że ją pańcia do samochodu zabierze. brakowało tylko żeby się załatwiła na ringu, ale ten punkt programu sobie darowała!

i cóż... dostała doskonałą, zw. mł. BOBa i wszystko co się dało, mimo takiego występu. to, że była sama niczego nie załatwia, mógł nam sędzia wlepić bdb albo wyrzucić z ringu, albo nawet dać dosk ale bez reszty. a jednak przymknął oko na wybryki młodej Afrykanki. aż mi się oczy spociły jak mi wręczył kartę oceny. i tym sposobem wścieklizna zakończyła młodzieżowy championat polski... a jak, z przytupem! także głowa do góry! mojej Tat raczej nie przebijesz! :lol: :lol: i żeby nie było: Tat jest codziennie ćwiczona! przeszła szkolenie i takie tam. ale na wystawie zawsze mogę liczyć na jakieś nowe, ciekawe występy w jej wykonaniu, no tak, żeby nudno nie było! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Na coursingu kolo Pomiechowka Naomi byla strasznie zestresowana, jakaś zagubiona to, co bedzie na wystawie? :(

Przede wszystkim musisz ja zabierac w tłoczne miejsca.Żeby wiedziała, ze w takich warunkach nie stanie jej się nic złego :wink: A do wystaw sie z czasem przyzwyczai :D

Odnośnie tego klusu.Bardzo dobry sposób podała Kasia.Jesli Naomi potrafi biegac na jakaś zabawkę po prostu pokaż jej ja i prowokuj do szybszego klusu.Jak przyspieszy pobaw sie z nia chwile w nagrodeWiadomo, ze im szybszy klus, tym dłuższy i bardziej efektowny krok :wink:

Link to comment
Share on other sites

Justyna,

wiem, wiem... ale ja bym nie chciala, zeby sie przyzwyczaiła tylko to polubila (tj. wystawy, pokazywanie sie), no ale tego raczej chyba jej nie ucze :wink: . Co do kłusu to żeby łądnie szła musi miec równy teren i dory humor... do zabawek i smakowłykow juz nie jest skora :wink: .

Link to comment
Share on other sites

Whipp,

To najlepiej jakbys znalazła rzecz, od której mała nie mogłaby oderwać uwagi.Np. kup jej na wystawa jakąś zabawkę i niech "pozna" ją dopiero na ringu.Wtedy na pewno będzie miała motywację.Poza tym świetnie się prezentuje pies, który jest skupiony na handlerze :wink: Wtedy widać pracę z psem :D

Link to comment
Share on other sites

Judyta

hiihihihihi :D To sędzia był dobry jednak, hihi

No muszę ją kilku rzeczy nauczyc, złe jest to, ze w tłocznych miejscach Ari ciągnie, wszytskich chce powąchac, nie potrafi się skupic, próbowałam wszelkich szkolen na temat zwrócenia na siebie uwagi, ale na Ari to nie działa - wkoncu to polka, polki sa wyjatkowe :lol: Co na to poradzic?

Link to comment
Share on other sites

myślę, że Azy są bardzo podobne... a śmiem twierdzić, że mniej cywilizowane od CP i o bardziej pokićkanej psychice. jedyna rada to CIERPLIWOŚĆ i konsekwencja. nigdy się nie poddawaj i nie rezygnuj ze szkolenia, nawet jeśi będziesz myślała, że nie ma szans, że pies się "nie da". CP jak i wszystkie charty dorastają zdecydowanie póżniej i do 2-go roku życia masz w domu szczeniaka, i z tym się trzeba liczyć. moja Tat dopiero od miesiąca zachowuje się jak pies. wcześniej była dzikusem nie do okiełznania. i nagle się okazuje teraz, że cały rok szkolenia nie poszedł na marne, nagle wszystko sobie przypomniała... ale rok nerwów mam z głowy no i sąsiedzi mnie nienawidzą, w związku z czym będziemy musieli się wyprowadzać. pies szczekający, biegający i żywy to dla Francuzów rzecz nie do zaakceptowania!!

jeszcze tylko rok Dominiko, i pies Ci ochłonie!

Link to comment
Share on other sites

Arika,

Ale zawsze ćwiczenia coś pomogą.Jeśli idziesz w tłoczne miejsce weź z soba smakołyka bądź zabawkę.Kiedy Twoja suczka będzie interesowała sie innymi psami i ludźmi zawołaj ją i spróbuj zwrócić jej uwagę na siebie.Kiedy Ci się to uda to nagródź ją zabawką badź smakołykiem :wink: Tak samo jak jesteś z nią na spacerze kiedy przybiegnie do Ciebie lub sie Tobą zainteresuje nagródź ją.Na pewno efekty nie przyjdą od razu, ponieważ potrzeba cierpliwości.Przy okazji będziesz mogła umocnić swoją więź z psem. :wink:

Link to comment
Share on other sites

a może spróbujesz clicker'a? ja używałam przez kilka miesięcy. uważam, że chartole świetnie sobie radzą z clicker'em. polecam, ale oczywiście sama musisz się do niego przekonać, znam wiele osób (sama byłam jedną z nich), które gardza clicker'em. uważałam dawniej, że to durnota i takie jakieś "nieludzkie". ale zmieniłam zdanie...

Link to comment
Share on other sites

Chce się pochwalić :wink:

Arika stoi jak królewna (moze nawet ładniej od jej mamy :) ), nie kręci się, nie patrzy na nic innego, poprostu stoi :D Ale narazie tylko w domu i 2 razy pięknie stanęła na łące gdzie prawie nikt nie jezdzi (nie jezdzi sie tam samochodem, tylko ludzie spaceruja i jezdza rowerem). Czy uczy się jakoś inaczej stac w miejscach bardziej publicznych? Na wystawach jest ludzi i psów MNÓSTWO.

...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...