Jump to content
Dogomania

Wzrost psa


_dingo_

Recommended Posts

Jak wysoki jest dorosły bokser ? Chodzi o samca...

Nie mam na myśli wzrostu w kłębie, bo to po pierwsze moge przeczytać ze wzorca, a po drugie nie jest dla mnie zbyt obrazowe :D

Chodzi mi o coś takiego - Dokąd sięgałby mi czubek głowy psa gdyby stanął z podniesioną głową obok mnie ? Mam 180 cm wzrostu - czyli że ?..

Sięgałby mi głową gdzieś do powyżej kolana ? Do połowy uda ?

Link to comment
Share on other sites

Ja mam 10 cm mniej a moj potwor siega mi dokladnie do samego poczatku uda.To mniej wiecej wyglada tak, ze moge go swobodnie prowadzic tylko za obroze (skorzana, nie lancuszek) trzymana za "kolko" od niej.

:o

To całkiem sporo, przy takim wzroście waga oscylująca w granicach 40 kg zupełnie nie dziwi... To chyba niemalże tak jak Owczarek Niemiecki ?

Chociaż Bokser może wydawać się nieco mniejszy niż ON, bo ma mniej futerka :wink:

hmm... chyba musi być niełatwo utrzymać takiego psa na smyczy, jak się czymś podekscytuje po drugiej stronie ulicy i koniecznie chce tam pójść :wink:

Link to comment
Share on other sites

E tam, dobra obroża i smyczka która wytrzyma nagłe szarpnięcie to wystarczy , a zapomniała bym i haki na butach :lol: :evilbat:

Co do wzrostu to Kufi w kłębie ma 64 cm , jednak jak ładnie wyprostuje głowe to sięga mi troche powyzej kolana ( mam 167 czm ) , bez problemowo moge go prowadzić za obroże i czesto to robie :evilbat:

Link to comment
Share on other sites

w kłębie ma 64 cm , jednak jak ładnie wyprostuje głowe to sięga mi troche powyzej kolana ( mam 167 czm )

Jak wyprostuje glowe to siega ci troche powyzej kolana :o Rocki mojemu wyzszemu od Ciebie ojcu po wyprostowaniu glowy siega w okolicy krocza glowa (moze Rocki ma dluga szyje)

Link to comment
Share on other sites

Dingo :lol:

Tak, tak-raki przy butach niezastapione :lol:

Faktycznie ONy wydaja sie wieksze i przez siersc i przez dlugosc-bokser przy ONie wyglada jak "spakowany" :lol:

A powaznie-ja nie mam problemow z utrzymaniem go na smyczy :) Na szczescie zaczelismy cwiczyc olewanie ekscytujacych rzeczy, kiedy mial mniej niz te 66 w klebie :lol: Teraz wystarczy, ze mowie "nie", a jeszcze lepiej jak mam pileczke czy zer-wtedy moze nawet caly tabun psow biegac wolno a on ma to gleboko w powazaniu i robi za pomniczek :lol:

I nosimy przy tym albo zelki, albo zwykla obroze skorzana czy parciana.Natomiast smycz musi miec mocny karabinczyk i byc raczej z grubej plecionki w razie, gdyby mial bawic sie z innym psem, ale nie mozna bylby go puscic luzem (bojazliwy inny pies, duzo ludzi itp).

Co innego na wystawach, kiedy to specjalnie na dwa dni przed nie ma duzo ruchu, aby byl dosc ozywiony i ladnie sie prezentowal-wtedy faktycznie mam rece dluzsze o kilka centymetrow, ale na wlasna prosbe i zyczenie :D

Link to comment
Share on other sites

Co innego na wystawach, kiedy to specjalnie na dwa dni przed nie ma duzo ruchu, aby byl dosc ozywiony i ladnie sie prezentowal-wtedy faktycznie mam rece dluzsze o kilka centymetrow, ale na wlasna prosbe i zyczenie

To ciekawa wskazówka dla nas - początkujących wystawców.. ;)

Link to comment
Share on other sites

Na poczatku przepraszam autora za odejscie od tematu!

Marto :lol: Ja sama niedawno to odkrylam :lol: I to calkiem przez przypadek! Wczesniej obserwowalam, ale Coris miewa humory, wiec ciezko bylo ocenic jak go bardziej zachecic i co go w danym dniu bardziej wezmie.

Stal i owszem zawsze ladnie i zawsze na komende, ale brakowalo mi tego-hmmm-ognia lekkiego szalenstwa ( :lol: :lol:) i wlasnie przed Bydgoszcza pies byl niewybiegany przez dwa dni (pogoda paskudna byla).Na ringu darl trawe lapami, przepieknie sie ustawial (bez komendy i majac w glebokim powazaniu inne psy-liczyl sie tylko pan w oddali z gryzakiem :lol: ) i naprawde doskonale biegal :D Byc moze dzieki temu wywalczylismy BOB i BOG IV :D :lol: :lol: Ale rece dostaly pozadny wycisk :lol:

Link to comment
Share on other sites

WOW !!! Nie wiedziałam,że tak fantastycznie wam poszło.. GRATULACJE !!!! :)

W takim razie i ja spróbuję..

Gorzej,ze Graf np. w Lesznie wchodząc był "naładowany" ale słonce i długość oczekiwania zrobiły swoje.. Pies był zmeczony a nad innymi psiakami przeszedł do porządku dziennego co normalnie się wrecz nie zdarza.. :( Najlepiej by chyba bylo,żeby Graf przyjeżdżał na wystawę 10 minut przed swoim występem.. :) Wtedy nie zdąrzyłby mi oklapnac.. Hihi..

Link to comment
Share on other sites

Do tego wszystkiego był lekko przestraszony tym całym zamieszaniem i wogóle no i moim zdaniem zupełnie sie nie pokazał.. :( Mam kilka fotek więc wiem jak wyglądał.. Ogon na dół, prawie że pod siebie, zero "dynamitu", nie chciał biec i wogóle.. :( A w domu potrafi tak ładnie się pokazać no.. :(

Link to comment
Share on other sites

Marto :D Dziekujemy, dziekujemy :D

Przez ten swoj dynamizm malo p.Ostrowskiego nie przewrocil na ringu honorowym (chcial koniecznie go ucalowac...) ;) No i najwieksze brawa zbieralismy podczas biegu po ringu :D :oops:

Na grupe tez czekalismy pare godzin! Ale bez szalenstw, bez chodzenia non stop-pies lezal trawie i mial odpoczywac.

A zabraliscie dla Grafa parasol, recznik? Ja podczas upalow staram sie wpakowac psa w cien, na dodatek pod parasol (ogranicza mu to tez pole widzenia i ekscytowania sie tym) i okladam mokrym recznikiem (szczegolnie glowa i kark) no i staram sie jak najmniej z nim chodzic a jesli juz, to spokojnie, z dala od innych ringow.

Idealem jest klatka-wkladasz psa, zakrywasz jakims bialym materialem i pies ma spokoj.Lezy i sie "laduje".

Ja niestety nie mam jak tego ze soba targac, bo jezdzimy najczesciej pociagami, wiec targanie sporych kilogramow odpada :( Musze wymyslic klatke podobna do metalowej, ale z tworzywa :lol: lbo zabieraz pol namiot :)

A fotki poprosze!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Na poczatku przepraszam autora za odejscie od tematu!

Anastazjo, nie ma za co przepraszać, w każdym razie nie mnie, bo tematy wystawowe również mnie bardzo interesują ! :lol:

Wobec tego i ja pozwolę sobe na niewielką dygresję - również chodzi mi o sposób oceny boksera.

Otóż - czy oceniając boksera w typie europejskim sędzia kynologiczny stara się wyłonić psa, który oprócz szlachetnej głowy i właściwych proporcji będzie posiadać takie cechy jak: mocna muskulatura o wyraźnej definicji, budowa raczej grubokoścista i silna z zachowaną żywiołowością i dynamiką ruchu ?

Tzn mam na myśli - czy pożądana sylwetka boksera winna przywodzić na myśl bardziej budowę atletyczną niż sprinterską ?

Czy ciężkie, mocno umięśnione psy, które mimo swej wagi prezentują się dynamicznie i żywiołowo są lepiej oceniane niż psy szczuplejsze, o bardziej smukłych kształtach ?

I czy dotyczy to również suk ?

Link to comment
Share on other sites

Tak się fajnie złożyło,ze byłam z koleżanką i ona miała klatkę i parasol tak wiec Graf większość czasu siedział tam (ale nie przykryty) a jak nie to ze mną w cieniu przy ringu boksiów.. Ekscytacji specjalnie widać po nim nie było (chyba był zbyt zmęczony i jednak wyczerpany tymi nowymi wrażeniam.. )

Odrobine ładniej pokazał sie dopiero na porównaniu gdy troszkę odsapnął, wiedział już co to ring no i widział swoją ukochaną koleżankę mopsiczkę Bebe.. To go troszkę rozruszało ale tez nie na tyle na ile mogłoby..

Liczę jednak ,ze z wystawy na wystawę będzie lepiej.. :)

Mam nadzieję,ze w Sopocie sie spotkamy i sama ocenisz jak sie mój maluszek prezentuje.. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...