Jump to content
Dogomania

Złamana łapa u szczeniaka


lucyper

Recommended Posts

Sąsiad ma małego bernardyna - ok. 4 miesięcy. Dzisiaj samochód najechał mu na łapkę (psiakowi). Pojechali do veta takiego miejscowego (pochodzę z małaje miejscowości, gdzie vet to raczej od krówek), który powiedział, że szczeniakowi wyleciała panewka i można to gwoździami połączyć.....

Czy jest coś takiego jak używanie gwoździ??

Vet nie ma rtg a więc nie było prześwietlenia. Jak się leczy złamaną łapkę szczeniaka??

Link to comment
Share on other sites

Przede wszystkim aby móc postawić dokładną diagnozę nalezy zrobić prześwietlenie rtg :roll: Czy sąsiad nie mógłby wybrać się do innego weta?

Jeśli nawet trzeba byłoby zespolić kośc gwoźdzami to lepiej jest przeprowadzać taką operację na dibrym sprzęcie, a ten wet na pewno takiego nie posiada :roll:

Link to comment
Share on other sites

A nie da się zapakować psiaka do samochodu i pojechać z nim do weterynarza od małych zwierząt i z RTG?

Jakoś trudno mi wyobrazić sobie porządne leczenie złamanej łapy bez prześwietlenia.

U młodych psów stosuje się gwoździe czy śruby, bo łapa nie musi być wówczas w gipsie i lepiej się rozwija.

Ale bardzo ważne jest, żeby było to zrobione jak najlepiej, przecież to będzie ogromny, ciężki pies, musi mieć zdrowe nogi!!!

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za szybkie odpoweidzi.

Tak właśnie powiedziałam sąsiadowi, ze trzeba jechać zrobić prześwietlenie. Znacie może jakiegoś chirurga??.....ja chodzę na Gagarina do Multiwetu ale tam dosyć drogo i sąsiad na 100 % tam nie pojedzie.

Link to comment
Share on other sites

Polecam ortopede z SGGW dr Jacka Sterne. Wykonywanie badan na SGGW jest mniej kosztowne anizeli w prywatnych lecznicach. Za konsultacje weterynaryjan rowniez placi sie mniej, natomiast jakos uslug jest zadowalajca.

pozdrawiam,

Link to comment
Share on other sites

lucyper, z Atreyem na pewno nie, bo mi lekarz przedluzyl gips do 5-ciu tygodni :( . Ale nie wykluczam, ze zajrze do Was na egzamin, przynajmniej takie mam plany 8) .

A jeszcze a'propos Kliniki dla tego bernardynka, to jest calodobowy dyzur w Elwecie (link w linkowni), ale to tez pewnie odpadnie ze wzgledu na finanse, choc przyznam, ze nie znam dokladnie ich cen :-?

Link to comment
Share on other sites

kyane zapraszamy....egzamin 27 czerwca. Nasza grupa zaczyna o godzinie 8:00.

Bernardyn prawdopodobnie jedzie jutro do weta z rtg ale do Radomia bo jest bliżej. Udało mi się przekonać sąsiadkę, że trzeba zrobić zdjęcie....nie wiem jak sąsiad bo jest w pracy.

Dziękuję wszystkim za pomoc.

Link to comment
Share on other sites

A jeszcze a'propos Kliniki dla tego bernardynka, to jest calodobowy dyzur w Elwecie (link w linkowni), ale to tez pewnie odpadnie ze wzgledu na finanse, choc przyznam, ze nie znam dokladnie ich cen :-?
Ceny są przeciętne w porównaniu z dobrze wyposażonymi warszwskimi przychodniami. SGGW, z tego co rozumiem, jest pod tym względem wyjątkiem. Na pewno jest Radom tańszy od Warszawy.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...