Jump to content
Dogomania

Mopsy w potrzebie


Fundacja Medor
 Share

Recommended Posts

OBECNIE W NASZYM AZYLU PRZEBYWA STARSZA SUCZKA RASY MOPS
JEST PRZEMILA I PRZEKOCHANA ALE AZYL TO NIE JEST MIEJSCE DLA NIEJ
DAJE OGLOSZEBNIA BEZ SKUTKU MOZE POPROSTU WAKACJE EHH
PILNE POTRZEBUJE DOMKU
[URL="http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=c97c898a6272138d"][IMG]http://images23.fotosik.pl/228/c97c898a6272138dm.jpg[/IMG][/URL]

[URL="http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=94e438468d78cbd0"][IMG]http://images25.fotosik.pl/228/94e438468d78cbd0m.jpg[/IMG][/URL]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 240
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Fundacja Medor']
Chcielibysmy Mopsie Wysterylizowac Mam Nadzieje Ze Sie Uda I Wtedy Koszty Adopcyjne Były By 100 Zł
[/quote]
przed sterylizacją płaskonosych, należy bezwględnie wykonac EKG serca i konsultację kardiologiczną i zrobic badanie krwii ogólne-powinna byc robiona we wziewnej narkozie-tym bardziej że nie jest to młodziutka suka.

ja mając swoje psłaskonose gdybym nie zapewniła wszelkich środków bzpieczeństwa-żaden by nie przeżył zabiegu tak z marszu byłyby 2 zgony.
taksa adopcyjna może byc nieco wyższa bo sterylizacji z badaniami to koszt wyższy niż 100 zeta-osoba, która chce ją adoptowac nie może byc wypadkową pierwszą lepszą - bo ma kaprys na modnego pieska za free tylko świadoma też i wad płaskonosych i opieki nad nimi.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Fundacja Medor']
pewnie ze tak musi trafic sie miłosnik tej rasy ktory ja zna narazie usuniemy jej kamien nazębny na jasia
[/quote]
tylko nie róbcie usuwania kamienia razem ze sterylizacją!
przed każdym zabiegiem gdzie jest podana narkoza-nawet do sanacji powinna byc kons.kardio-najlepszy jest dr Niziołek-ma też dobry sprzęt zarówno EKG i EEG, mogę podac namiary do niego.

Link to comment
Share on other sites

:shake:Ja absolutnie nie mogę wziąc suni (nie mogę, nie mogę, nie mogę....powtarzaj to sobie!!), ale też i nie mogę obojętnie przejść obok mopsiego nieszczęścia... W jakim mieście jest ta sunia? Czy to też jest Łódź/ centrum?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='waljum']
:shake:Ja absolutnie nie mogę wziąc suni (nie mogę, nie mogę, nie mogę....powtarzaj to sobie!!), ale też i nie mogę obojętnie przejść obok mopsiego nieszczęścia... W jakim mieście jest ta sunia? Czy to też jest Łódź/ centrum?
[/quote]
czy szukasz osoby odpowiedniej dla niej? czy może masz siebie na myśli?

wiem, że masz Mopsiczkę-młodziutka jeszcze:
"Gina w nowym posłanku:"
[URL="http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/7e483e6777b392b5.html"][IMG]http://images29.fotosik.pl/188/7e483e6777b392b5m.jpg[/IMG][/URL]
[URL="http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/a97b9f78c7e5f1db.html"][IMG]http://images32.fotosik.pl/203/a97b9f78c7e5f1dbm.jpg[/IMG][/URL]
nawet już na wystawie z nią byłaś:razz:
widzę że kochasz tę rasę, z jakiego powodu nie możesz/nie bierzesz swojej osoby pod uwagę?

P.S. Fundacja każdy dom sprawdzi przed wydaniem tej suczki do domu docelowego, włącznie z podpisaniem umowy adopcyjnej i dopiero po sterylizacji:cool1:.

Link to comment
Share on other sites

Owszem Oktawio, wszystko się zgadza. Rasę uwielbiam. Niestety rozsądek podpowiada mi, że to nie jest najlepszy moment na drugiego psa. Ale będę sprawę mopsiuni śledzić i oczywiście popytam wśród znajomych. Zaraz zobaczę też, czy jest poprzeklejane na inne mopsie fora.

Link to comment
Share on other sites

Witam wszystkich!Mopsiczka od wczoraj jest już u mnie,jest poprostu przesłodka.Jest bardzo grzeczna i mimo wieku i pewnych dolegliwości jest pełna energii i radości.Ma problem z tylnymi stawami,jest trochę niestabilna,trochę jej tyłem zarzuca.Ma zaniedbane uszy co nie jest żadnym problemem,dziś lekarz loli uszy wyczyścił i zakroplił.Ząbki każdy w inną stronę:shake:,a połowa z nich jest do usunięcia,ale to dopiero za kilka dni jak zrobię jej EKG serca,no i USG żeby sprawdzić w jakim stanie jest macica i brzuszek.Na 100% rodziła dużo razy.Mój starszy mops jest zakochany we mnie i w lodówce więc Lola go nie interesuje,niestety Bazylek,mój młodszy pies cały czas ją adoruje,ale Lola powoli go ustawia.Pilnujemy ich.Pojechałam wczoraj do schroniska w Zgierzu po telefonie z informacją od Itan i jak zobaczyłam tą mopsiczkę ,to już bez niej wracać nie mogłam.Obijała się o wszystko,bo nóżki ma niestabilne i musieli ją wsadzić do kojca z budą bo, plątała się wszystkim między nogami.Pracownicy bali się,żeby nie zrobić jej krzywdy,no i przecież są też inne psiaki.Jak ją z tej budy wyjęłam to już wypuścić nie mogłam.No mówię Wam jest przesłodka.Rozmawiałyśmy też z Itan,że to dość dziwny zbieg okoliczności,że w ciągu 3 mies zostały porzucone już dwa sędziwe mopsy w okolicach Łodzi:angryy:.Ktoś pozbywa się psiaków z hodowli!?:crazyeye:

Link to comment
Share on other sites

Ze schroniska wróciłyśmy po 21,całą drogę grzecznie spała.Po powrocie chwilę odpoczełam i Lola poszła do kąpieli.Nie spodziewałam się,że bedzie taka grzeczna i cierpliwa,ale taraz jest bialutka i pachnąca.Całą noc przechrapała w koszku i bardzo jej się spodobało nowe legowisko,oczywiście łóżko u też już zaliczyła:loveu:.Apetycik ma,moczę jej karmę,bo z gryzieniem sobie nie radzi.Dziś kupię jej karmę dla seniorów.Córka i mąż są w niej zakochani,o sobie już nie wspomnę,chociaż mój mopsik Ludwiś zajmuje szczególne miejsce w moim sercu i tak już zostanie.Oczywiście nie zabrakło na osiedlu sąsiadów,którzy nie mogli się oprzeć i nazwali mnie psiarą.Niektórzy ludzie są poprostu beznadziejni:mad:.Cieszę się,że mogę pomóc Loli,jest niesamowitym psem.Tak radosna i ...łazi cały czas za moim mężem:placz:,obydwoje przypadli sobie mocno do gustu:loveu:.Netti pozdrawiam Ciebie mocno i cieszę się,że mam swoją buldożkę.Ostatnie kilka tygodni były dla mnie koszmarne i przepraszam,że nie mogłam Tobie pomóc z transportem.A zaczęło się wszystko od wiadomości od Itan...;).dziękuję za sms Itan i mam nadzieję,że spotkamy się kiedyś na kawce.

Link to comment
Share on other sites

bardzo się cieszę,że wszystko się powiodło,i mopsia ma już dom.wandula,ja ci wysłałam sms i ze mną rozmawiałaś,szkoda,że nie miałaś czasu wpaśc na kawkę,zapoznałabys moją sunię:)powodzenia!,a psiara to nic obraźliwego:)

Link to comment
Share on other sites

Netti ja Ciebie przepraszam,że nie miałam czasu na odwiedziny,ale chciałam z sunią jak najszybciej wrócić do domu.Jechalam do Zgierza prawie 4 godz,korki,zle oznakowane drogi i jeszcze dzerwała się ulewa.Widziałam zdjęcia Twojej buldożki i słów mi zabrakło....
Byłam dziś z Lolą na EKG,opis będzie jutro.Rano biegnę z nią na badanie krwi sprawdzić czy z nerkami i wątrobą jest wszystko O.K.Chcę sprawdzić dokładnie jej stan zdrowia zanim ją lekarz wysterylizuje.No mówię Tobie Lola jest niesamowitym psem.Ma też tatuaż,jestem prawie pewna,że ktoś z Łodzi lub okolic ma chodowle mopsów i pozbywa się staruszków wyrzucając je na ulice.Lola była dziś już dwa razy u lekarza,staram się szybko ją zdiagnozować i zacząć leczyć.A zębów to ma trzy nz krzyż wtym dwa do wyrwania:grins:.Z wielkim apetytem je namoczoną karmę.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share


×
×
  • Create New...