Jump to content
Dogomania

"Organizacja" na rzecz buldożków francuzkich- co o tym myślicie?


demi

Recommended Posts

  • Replies 69
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Dokładnie właśnie chodzi o to, zeby to rozpropagować, bo na dogo nie każdy zagląda. Ja też musiałam sie długo co do dogo przekonywać, bo z początku miałam bardzo złe doświadczenia, a raczej przykłady tego co można robic "robiąc" dla zwierząt... wszyscy wiemy o co chodzi.

na szczęście bulwików w potrzebie nie ma AŻ tyle....:roll:

a to, ze już były plany utworzenia czegoś takiego to nie wiedziałam:oops: ale myslę, ze jeśli są checi to warto przez te papiery raz porządnie przejść i wtedy wszytsko legalnie robić i dojść do większej cześci społeczeństwa;)

Link to comment
Share on other sites

Ja obawiam się że będzie coraz więcej potrzebujących BF.

A co do "likwidacji hodowli", żal du** ściska, ale czasem zaświeca się alarmowa lampka. Sprzeda zużyte kupi nowe. To jest w tym wszystkim najgorsze :placz:


Demi - skoro jeszcze nie straciłaś do końca zapału możesz tu dokładnie opisać współpracę z TOZem? Żeby wszystko było jasne. Co dostają BF co dostaje TOZ.

Link to comment
Share on other sites

tzn zapału to ja nigdy nie stracę;)

ale na nową org to na dzien dzisiejszy się nie piszę, bo nie jestem w stanie ptowadzić tylu papierów.

Wiec juz mówie, we wro w TOZ jest nas tyle, ze można nas policzyc na palcach jednej ręki. Z góry mówie, że nie mamy prawie, ze nic wspólnego z Szczepanem K., który prowadzi wszystko na własna ręke, na dogo ma nick TOZ-Wrocław. Tzn robi interw, jak mu wyjdzie ta z kamieńcem to chwała mu za to. Ale nie kontaktuje sie w ogóle z zarządem, a tak byc nie może! ORaz tam inne czynniki, ale to już nie ważne;)

Wiec głównie ja prowadzę interwencje we Wrocławiu i w okolicach- jutro odbieram psa od roku porzuconego:shake:, przywiązanego na posesji łańcuchem do a'la budy, ale to kiedy indziej;)), adopcje, zbiórki, zabiegi itp...

W TOZie mam wgląd we wszystkie dokumenty, oczywiście przy Prezesowej- i nikt po za tym. Wiec jeśli robie jakąś interw, która kończy sie sądem - jak teraz Syców, to wszytsko na bierząco prowadzę, bo nikt pomóc niestety nie zamierze:shake:, jak miałam Maxi z interw u siebie (jest u mnie w opisie) to przez allegro i na dogo zbierałam na jej operację, i co tydzien jak byłam w biurze, dostawałam wszytskie wydruki i sobie przepisywałam do zeszytu- w ten sposób wiedziałam czy na MAxiulca już się uzbierało, czy też płakać i żebrać dalej:lol:. W innych przypadkach, gdy cos zostawało, to miałam rezerwę- i zawsze jakiś zabieg, sterylke, leczenie było! Wiec tak to pod względem finansowym wygląda- bo o to tu chodzi.

Wiec jeśli byśmy to podzielili na TOZ i BF, to wyglądało by to tak, że tylko wpłaty od ludzi, z dopiskami BF, czy w tytule na jakiegoś określonego bulwika były by na Bulciaki. I miała bym to w kolejnej stercie papierów;) Oczywiście, gdyby ktoś z Wro chciał by bulciakom pomagać "przy TOZ", to mile widziana pomoc ciągłym porządkowaniu tego wszytskiego.

Wiec chyba o taką współpracę tutaj głównie chodzi.

A cała reszta organizacyjna- strony, pomoc, ogłoszenia, tymczasy to była by już nasza broszka:roll:

Link to comment
Share on other sites

oczywiscie, można przy każdej innej org to zrobić, bo mamy pomagać.
Wcześniej proponowałam AFN- kompletnie inna org, wiec nikt sobie nie bedzie nic zarzucał. Mam pewne obawy co do afn, ale napewno bardziej pomożemy, niż zaszkodzimy... wybór należy do nas wspólnie, bo bez zaangażowanych osób nic większego nie zdziałamy....


najgorsze jest to, ze zgłoszono mi za dzierzeniowem p.hodowle, w które prawdopodobnie mają byc miedzy innymi boksery i bulwiki- w sumie podobno 100 psów w coś co przypomina hale- mam nadzieje, [B]ze to bedzie tylko podobno i pomówienia:placz: [/B]bo nie wiem co ja z tym wszytskim w pojedynkę zrobie, fizycznie prawie nie wykonalne...

Link to comment
Share on other sites

Demi czyli rozumiem że w Twoim zamyśle jest tak że kasa ( konto podawane w ogłoszeniach ) to będzie konto TOZ Wrocław? I w tytule trzeba będzie pisać BFwP na przykład?

To może by takie złe nie było. Ale i tak najważniejsze jest żeby na początku stworzyć siatkę osób które są w stanie realnie pomóc BF. Czyli DT i transport. Oczywiście listę potencjalnych chętnych DS. Bez tego nie ma sensu ruszyć. Co z tego że będzie super stronka i konto, jak nie będziemy mogli nic zrobić.

Ja np bardzo bym chciała pomóc, ale sytuacja w jakiej teraz się znajduję niestety nie pozwala mi na to by dać dom drugiemu psu. Nie mogę nawet przyjąć psa na DT, może po wakacjach się to zmieni, ale to zobaczymy.

Mogę pomagać w transporcie, jeśli tylko jestem w domu to mogę. Mam prawo jazdy, samochód. Ostatnio trochę mało czasu niestety, ale jeden dzień raz na jakiś czas mogę poświęcić na akcje transportowe.

Link to comment
Share on other sites

tak dokładnie miało by to wyglądać.

ale teraz myslę, ze najważniejsze strona- bo musimy sie gdzieś skumulować.... I przydało by się podzielić robotą:roll:? Kto szuka dt/ds? Miłośników bulwików chętnych do pomocy przy transportach etc.

Ja na po dziś dzień nie wezme narazie zadnego tymczasowicza, mam 8 psów w domku i nie podołam najnormalniej, a dziś jeszcze ten jeden po odebraniu w hoteliku... ale zawsze do jednego dzieciaka nie ma problemu;)

Link to comment
Share on other sites

mogłabym spróbować z Jaworskim z TOZu Warszawskiego pogadać i przedstawic mu sprawę, on bardzo zwierzakom pomaga i jest inspektorem. Może by jakoś prześwietlił hodowle i powyciagał brudy? kurcze, nie wiem co narazie wymyślić mądrzejszego :shake:

teraz jade po tego psiaka porzuconego, ale bede mysleć, bo nie można tych biedaków tak samych zostawić:-(

Link to comment
Share on other sites

Nie demi - [B]teraz najważniejsze są szczeniaki[/B] i to jak zapobiec wywiezieniu ich w kartonie z zaklejonymi taśmą pyszczkami po utuczeniu do 3 kilogramów ... bo przecież chyba wiemy że przy przynajmniej 50 % "zdychalności" przy takich warunkach transportu to one mają w nosie (i ja w tej chwili też) bazę potencjalnych domków chętnych na BF a także to czy moje obecnie dwie tymczasowe bulwy opuszczą mój dom dziś ... za tydzień .. czy za miesiąc ...

No i myślę że bardzo ważna jest też w tej chwili sprawa "Twojej" psudohodowli - a więc ile bulw jest do zabrania, w jakim są stanie, kiedy trzeba je zabrać i gdzie ... W sumie w tym wypadku[B] najważniejsze jest kiedy trzeba je zabrac [/B]...

Link to comment
Share on other sites

Ja sądzę że najpierw ( zanim powstanie piękna strona ) musimy zdobyć bazę osób wśród znajomych, miłośników rasy itp. Bo co nam z tego że na pięknej stronie internetowej będzie ogłoszenie że potrzeba wolontariuszy, DT i DS jak nie będzie miał kto tych "nowych" i "nie znajomych" sprawdzić? Dasz komuś bulwę do niesprawdzonego DT?


Ja na razie znikam, bazarki kręcę dla tych suczek. A co do szczeniaków - szlag mnie trafi - z bezsilności, nic nie przychodzi mi do głowy.

Link to comment
Share on other sites

Ja mogę wziąć Poznań, czyli sprawdzanie potencjalnych dt, ds, przed po w trakcie ;) jak i pomoc w socjalizacji, ukladaniu, transport w obrębie Poznania tramwajami, a jak wróci samochód to i tak jak do tej pory po całej Polsce. (ale samochód to póki co bardzo odległe plany) DT póki co odpada u mnie chyba, że na kilka dni przetrzymać jak np czeka na dalszy transport, czy na czas sterylki, dłużej niestety nie mogę póki co

Co do szczeniaków jedyne co, to albo czatować w krzakach i czekać na transport i wtedy udu*ic albo postraszyc fundacja, toz-em itd, nasylać kontrole i sprobować nagrać faceta np na dyktafon w ukryciu jak mówi, że sprzeda je hurtowo, dotuczy bo zmarnieja itd, albo zapytać o cene- choć to ostatnie nie rozwiązuje problemu, bo napędza rynek takiemu baranowi.

Link to comment
Share on other sites

To się możemy podzielić robotą, bądz poprostu narazie robić swoje i to potem w kupe skleić...
Te maluchy... eh, no na odległość nic nie wymyslę:shake: biedulki:shake:

do niesprawdzonego dt ani bulwy ani nikogo nie oddam...:shake:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...