Jump to content
Dogomania

Dobry sposób na klapnięte uszka...


Gravity_Girl

Recommended Posts

  • Replies 332
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Hejka .Moja Sisi znów ma problem z uszkiem już wszystko było w porządku a tu masz klapło 3 dni temu .Nie wiem co mam robić weterynarz mówi że klejenie nic mi nie pomorze że to genetyka wapna też mi nie podzwala podawać bo mała jest na karmie royal starter i tam sa wszystkie witaminy , tak się zastanawiam że może już coś z ząbkami Sisi ma 4 miesiące i 6 dni to chyba troszkę za wcześnie,acha kurze łapki jej nie smakują ,poradzcie co robić może jednak podać to wapno
Tak był wcześniej:
[URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images12.fotosik.pl/48/194034ec2ec35b55.jpg[/IMG][/URL]
A tak jest teraz
[URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images12.fotosik.pl/48/6796d22a9c32831f.jpg[/IMG][/URL]

Link to comment
Share on other sites

zaczełam podawać swojej Sisi wapno wczoraj założyłam jej nawet rusztowanko na uszko niestety długo się nieutrzymało dzisiaj na noc jeszcze spróbuje , bardzo sie martwie że jej to uszko nie stanie ,szukałam pieska wystawowego a tu taki pech ale nie zamieniłabym jej na żadnego innego trudno moje marzenia pójdą w las .Tylko troszkę mnie to dziwi bo uszko wcześniej stało a teraz jest klapnięte
[URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images22.fotosik.pl/134/d843601edaa316d4.jpg[/IMG][/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gaba14']zaczełam podawać swojej Sisi wapno wczoraj założyłam jej nawet rusztowanko na uszko niestety długo się nieutrzymało dzisiaj na noc jeszcze spróbuje , bardzo sie martwie że jej to uszko nie stanie ,szukałam pieska wystawowego a tu taki pech ale nie zamieniłabym jej na żadnego innego trudno moje marzenia pójdą w las .Tylko troszkę mnie to dziwi bo uszko wcześniej stało a teraz jest klapnięte
[URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images22.fotosik.pl/134/d843601edaa316d4.jpg[/IMG][/URL][/quote]
[FONT=Courier New][COLOR=magenta]Gaba ile twoja suczka ma miesięcy ??? Możliwe, że zaczyna jej się wymiana ząbków i dlatego uszko klapneło ewentualnie możesz zacząć podawać jej sirczan chondroityny (dostępny u weta bardzo dobrze wpływa również na stawy) i podklejać uszko (zgiąć je na pół wzdłuż i skleić plastrem papierowym dostępnym w aptece) ewentualnie podawać jeszcze wywar z kurzych łapek - powinno pomóc ;) [/COLOR][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gaba14']sunia ma cztery i pół miesiaca wydaje mi się że troszkę za wcześnie na ząbki a za póżno na samoistne stanięcie uszka będe robić wszystko według waszych wskazówek mam nadzieję że poskutkuje[/quote]
[FONT=Courier New][COLOR=magenta]samo napewno nie stanie chociaż widzę, że ma zadatki bo końcówka uszka się unosi a to dobry znak ;) [/COLOR][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Hejka
Chciałam wam powiedzieć że mojej Sisi od dwóch dni stoi to drugie uszko jesteśmy bardzo zadowoleni wapno i podklejanie pomogło dziękiuje wam za pomoc , teraz tylko czekamy na kosmetyki Lady Bella
bo po HERY miała bardzo wysuszony i zobaczymy rezultaty

Link to comment
Share on other sites

[quote name='locatio']witam
moj kiki ma 2 miesiace i klapniete uszka [/quote]

Mnie się wydaje, że jeszcze ma czas na stojące uszka-mojemu stanęły jak skończył 3 miesiące bez żadnego podklejania i preparatów. Tylko trzeba regularnie podgalać uszka, żeby nie były obciążone.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

no i kolejny klapouchy moj psiak - jedno mu podnosi sie do gory ale nie stoji - a drugie kompletna klapa :-( mial zlepione klejem u hodowcy jak go zabralam rozpadlo mu sie po 1,5 tygodnia - az w koncu oczytalam sie i wiem teraz ze odrazu powinnam interweniowac - zdjecie wyszlo byle jak ale to co chce pokazac wyszlo...

kobieta jedna z uznawanych w hodowli nie powiedziala mi co i jak dalej - az sie dziwie - a przeciez sama juz mu klejla :angryy:

[IMG]http://img222.imageshack.us/img222/1025/dsc01599pz0.jpg[/IMG]

wlasnie zrobilam TO foto po tym jak mu obcielam troche wloski na uszach - musialam go zawinac w recznik :cool3: bo sie wyrywal :diabloti: jak nie wiem co - a przeciez obcinanie nie boli :shake: dziwny pies :placz:

p.s. jest duzo rad - niech ktos jedna napisze ale konkretna - ile razy dziennie ta galaretke dawac....

a i jeszcze jedno - czy ma wystarczajaco podciete te uszy ??????

Link to comment
Share on other sites

jeszcze bardzie mu podetnij do samej skóry a galaretke ja moje na poczatku podawał raz dziennie a teraz jak uszka stoją to podaje co dwa trzy dni (profilaktycznie )[IMG]http://img466.imageshack.us/img466/7841/99be5f2171ae0cfbmedbb1.jpg[/IMG]

tak jej uszka wyglądały po sklejeniu dwa dni wystarczyło i nic się z nimi nie dzieje

Link to comment
Share on other sites

[quote name='iberia']jeszcze bardzie mu podetnij do samej skóry a galaretke ja moje na poczatku podawał raz dziennie a teraz jak uszka stoją to podaje co dwa trzy dni (profilaktycznie )

tak jej uszka wyglądały po sklejeniu dwa dni wystarczyło i nic się z nimi nie dzieje[/quote]


a czym je podciac do samej skory - on sie wyrywa na same nozyczki ??????

Link to comment
Share on other sites

[quote name='iberia']Ja czekałam aż moja Ibi zaśnie :) i dobrymi nozyczkami fryzjerskimi bo inne nieodpowiednie moga szarpać włoski[/quote]

fryzjerskie musze kupic :cool3: ja mieszkam w niemczech piesio przylecial samolotem ze mna tu z polski :diabloti: zuch chlopak :diabloti: nawet sie nie posikal w swoja budke :cool1: a siedzial tam troche czasu :p i te kurze lapki musze tu poszukac :razz:

ile ile porcji dziennie dawac tych lapek i jaka ilosc ?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='speddy']fryzjerskie musze kupic :cool3: ja mieszkam w niemczech piesio przylecial samolotem ze mna tu z polski :diabloti: zuch chlopak :diabloti: nawet sie nie posikal w swoja budke :cool1: a siedzial tam troche czasu :p i te kurze lapki musze tu poszukac :razz:

ile ile porcji dziennie dawac tych lapek i jaka ilosc ?[/quote]


ooo jaki dzielny:)
Ja gotuję po około 6-8 łapek naraz z warzywami dwie obieram jej do karmy, a reszte (też) obieram miele z warzywami i wywarem do miseczek i galaretka gotowa :) dawaj mu dopóki uszka mu nie stoją rano i wieczorem po łyżeczce galaretki ja przynajmniej tak robiłam i u mnie się sprawdziło:)

A co do nożyczek to kup naprawde dobre warto zainwestować bo musisz też obcinać włoski przy :dupeczce", "sisiorku " no i pod łapkami koniecznie :)
Wstrzymaj się z podcięciem włosków do momentu kupna nozyczek. Bo zwyklaymi naprawde może go boleć bo mu wyrywają i ciągną włoski ::)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='iberia']ooo jaki dzielny:)
Ja gotuję po około 6-8 łapek naraz z warzywami dwie obieram jej do karmy, a reszte (też) obieram miele z warzywami i wywarem do miseczek i galaretka gotowa :) dawaj mu dopóki uszka mu nie stoją rano i wieczorem po łyżeczce galaretki ja przynajmniej tak robiłam i u mnie się sprawdziło:)

A co do nożyczek to kup naprawde dobre warto zainwestować bo musisz też obcinać włoski przy :dupeczce", "sisiorku " no i pod łapkami koniecznie :)
Wstrzymaj się z podcięciem włosków do momentu kupna nozyczek. Bo zwyklaymi naprawde może go boleć bo mu wyrywają i ciągną włoski ::)[/quote]

dziekuje za odpowiedz :roll: w ponioedzialek kupie fachowe nozyce :p teraz spi :cool1: a wogole beka po jedzeniu na glos :shake::lol::-o jak facet:diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='speddy']dziekuje za odpowiedz :roll: w ponioedzialek kupie fachowe nozyce :p teraz spi :cool1: a wogole beka po jedzeniu na glos :shake::lol::-o jak facet:diabloti:[/quote]

hmmm zastanawiam się czy z tym bekaniem to ok ale nie jestem pewna może poradziłby ktoś bardziej doświadczony... a jaka porcje jedzonaka mu dajesz i co??

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...