Jump to content
Dogomania

Klubowa Wyżłów + Krajowa Psów Myśliwskich 24.08.2008 Piotrków Trybunalski


sylrwia

Recommended Posts

  • Replies 132
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='aga616']AKITY? na wystawie klubowej wyżłów????;)[/quote]
akity na krajowce ras mysliwskich, ale tez sie zdziwilam:shake: w zyciu bym nie pomyslala, ze na taka wystawe moglabym zglosic akite:roll: ktora nie jest rasa uzytkowa:roll:

[quote name='Asia&co']hehe akity były ale na krajówce ;)
Psy młodzież - Bisho suro Tajgeta
pośrednia - Beni Tajgeta
Suki otwarta Toshi Kagawa[/quote]

dziekuje

Link to comment
Share on other sites

hello

Aniu od Bonka, czemu Cie na wystawie nie bylo??????

a obecnych na klubowce chcialabym spytac jak wrazenia??
mysle ze pan Vlasak zaskoczyl swoimi absolutnie wszystkich- lacznie z najwiekszymi niedowiarkami, i sceptykami do ktorych naleze takze ja, aczkolwiek, po licznych kontaktach z czechami, myslalam ze rozumiem juz w miare ich jezyk, ale zauwazylam, ze wygrala suka, o ktorej sedzia mowil najmniej pozytywow:)

Ale mimo to musze przyznac, ze lubie ocene psow przez czeskich sedziow- sprawdzaja wszystko, nawet fakture wlosa. a co do zasady "kto padnie ten odpadnie" coz- w Polsce tez wielu sedziow ja stosuje.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Theogonia']hello

mysle ze pan Vlasak zaskoczyl swoimi absolutnie wszystkich- lacznie z najwiekszymi niedowiarkami, i sceptykami do ktorych naleze takze ja, aczkolwiek, po licznych kontaktach z czechami, myslalam ze rozumiem juz w miare ich jezyk, ale zauwazylam, ze wygrala suka, o ktorej sedzia mowil najmniej pozytywow:)

Ale mimo to musze przyznac, ze lubie ocene psow przez czeskich sedziow- sprawdzaja wszystko, nawet fakture wlosa. a co do zasady "kto padnie ten odpadnie" coz- w Polsce tez wielu sedziow ja stosuje.[/quote]


Wrazenia ogolnie bardzo fajne, teren wystawy bardzo sympatyczny, atmosfera rowniez, a co do p. Vlaska to no coz sedziowal rude na krajowce i wyraznie bardzo sie spieszyl bo zaczol sedziowanie z 2 h opoznieniem.
Opisy byly lakoniczne, skladajace sie z 6-8 słów !!!
Ja nie moge narzekac bo moj chlopak mu sie bardzo podobal ale pan sedzia Luckowi chyba zdecydowanie się mniej podobala szczegolnie po tym jak szukal mu zebow na migdalach:(

No a teraz troszke sie trzeba pochwalic:)
Klubowka:
Moja najmlodsza pociecha Lofty Dakota w klasie - w.o. I i BIS Baby III
jej brat Lofty Desperado - w.o. I
Natomiast nasz kawaler Irish Melody Lucky Luke- Mł. Zw. Klubu-BIS Junior II
Krajówka
dzieciaki nie startowaly a Lucky w kl. pośredniej - CWC

Link to comment
Share on other sites

Moje angliki Silvanus Penelope wo I BIS Puppy pierwsza lokata!!
Wystawiane przezemnie Lleyton of Meadow's Brook BIS Użytków pierwsza lokata
Najlepsza suka hodowlana Maja Liwia Elater Druga lokata

w ogóle na bisach angliki szalały Najlepszą parą zostały Isztar Imladris Elater i R-Lleyton Junior Magenta Sylwii Wankiewicz-Znak.

Co do sedziowania na klubówce to mnie się niezbyt podobało. Jak to jest, że sedzia sprawdza zeby wszystkim pieskom, a potem pomija jednego( o którym wiemy, że ząbków nie ma) i on wygrywa Zw.Mł... Ot taki kwiatek. Nie chodzi mi o to, że ywgrał ten pies, bo jest śliczny poza tym. Tylko jak sprawdzamy zeby to już wszystki może.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Theogonia']hello
Ale mimo to musze przyznac, ze lubie ocene psow przez czeskich sedziow- sprawdzaja wszystko, nawet fakture wlosa. a co do zasady "kto padnie ten odpadnie" coz- w Polsce tez wielu sedziow ja stosuje.[/quote]

Vlasak fakturę włosa ? - to ma chyba niezły wzrok bo suki irlandów sędziował raczej z daleka, a co do cytowanej zasady to jakby ktoś odpadł po jednym kółku w małym tempie to rzeczywiście byłby bez formy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Impresja']
Co do sedziowania na klubówce to mnie się niezbyt podobało. Jak to jest, że sedzia sprawdza zeby wszystkim pieskom, a potem pomija jednego( o którym wiemy, że ząbków nie ma) i on wygrywa Zw.Mł... Ot taki kwiatek. Nie chodzi mi o to, że ywgrał ten pies, bo jest śliczny poza tym. Tylko jak sprawdzamy zeby to już wszystki może.[/QUOTE]

Jeżeli chodzi o suczke, to po "bardzo milej" interwencji jednej pani, sedzia oczywiscie zajrzal w zeby i stwierdzil braki. Badz co badz u tego sedziego dziury w zebach nie maja wiekszego wplywu na ocene.
Mojemu Lilianowi podczas oceny otwierał paszcze az po migdałki i liczył, liczył, z róznych katów zgryz oglądał itp. No i wygrał, mimo ze jak chyba wszyscy wiedza to on zebow nie ma, a konkurent mial komplet :) Wiec ręcze w tym wypadku, ze stan jamy ustnej nic nie zmianiał.

Tez sie pochwale, ze moje ukochane maleństwo Liluś - Młodzieżowy Zwyciezca Klubu, Najlepszy Junior w Rasie :loveu::loveu::loveu:
Ravenek-II/4 w klasie championów i przegrał ze swoim przeslicznym bratem, który wział ostatecznie BOB!!! Wielkie gratulacje!!! :loveu::loveu:

Tecia zakochałam sie w twoim Lofty Desperado!!! Fenomenalny piesek, stał na BISie jak zaczarowany :lol: Naprawde masz przecudne dzieciaki!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Talagia']

Tecia zakochałam sie w twoim Lofty Desperado!!! Fenomenalny piesek, stał na BISie jak zaczarowany :lol: Naprawde masz przecudne dzieciaki![/quote]

Dzieki wielkie za mile slowko:)
Przyznam szczerze ze sama mnie zadziwil jaki byl grzeczny.
To ich pierwsza wystawa i taka daleka droga ale zniosly trudy zarowno podrozy jak i wystawy swietnie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='freda']Vlasak fakturę włosa ? - to ma chyba niezły wzrok bo suki irlandów sędziował raczej z daleka, a co do cytowanej zasady to jakby ktoś odpadł po jednym kółku w małym tempie to rzeczywiście byłby bez formy.[/QUOTE]


tak wbrew pozorom t5ak.

tylko wez pod uwage, ze ja stwierdzam to po fakcie jak ocenial wyzly niemieckie krótkowłose. On sam w Czechach w swiecioe WNK jest wazna bardzo osobistością, nie dośc ze ma hodowle WNK, to jeszcze jest cenionym sedzia uzytkowości ( a WNK musi byc tam wybitnie uzytkowy- do uzyskania hodowlanki, reproduktor musi miec tam zaliczony konkurs wszechstronny) nio i jest prezesem jednego z klubu wyzłow w Czechach. A takich klubów jest w Czechach 3.

Na wystawie wczorajszej jedna przynajmniej suczka miala obnizoną ocene wlasnie za fakture włosa- była o ok pol cm za długa i za szorstka.


Nie wiem jak ocenia irlandy. Wiem ze wszyscy Czesi bardzo dokladnie sprawdzaja zęby, i wzrost psa. Kiedys w Sopocie jedna wlascicielka weimara, ktory szedl w championach (!!!!!) byla zbulwersowana, bo czeski sędzia zmierzyl jej psa, wyszlo ze nie dosc ze jest za wysoki, to jeszcze brakuje mu 3 zębów. a niby to klasa championów. zauważcie ze 3/4 sędziow jak sprawdza zęby, to zwraca uwage na zgryz tylko. reszta sprawdza czy ss P1 a czesi sprawdzaja także i te ostatnie trzonowce.

ps.chcialabym zobaczyc jak czech sedziuje szybko. tzn specjalista VII gr. To moglobyc ciekawe:) na jednej z czeskich wystaw 15 wnk bylo ocenianych przez 2,5 godziny. Zasada kto padnie ten odpadnie- jak najbardziej sie potwierdziła.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Theogonia']wszyscy Czesi bardzo dokladnie sprawdzaja zęby, i wzrost psa. [/quote]
na setery owszem miarkę przyniósł ale nie użył, choć niektórzy może żałują
a co do zębów to nie wiem co się spodziewał znaleźćw gardle, z rozmowy z wetem specjalistą od zębów wiem że zgryz to się sprawdza na zamkniętej szczęce

pewnie się zmęczył przy wyżłach bo na seterach wyglądał na wybitnie zmęczonego, co do dotykania psów to lekko pomacał po guzach potylicznych końcem palca

miałam o Vlasaku już swoje zdanie po wystawie warszawskiej (ale za te 30 PLN chciałam się upewnić:cool3:) gdzie mi wprost powiedział że moja była druga bo ją źle wystawiałam
no cóż, w Piotrkowie wystawiałam tak samo i mam w ocenie "bardzo dobrze wystawiana":lol:

p.s. czy może ktoś wie co to za wyżeł był z nr 306 (chyba nr z krajówki) bo mam z tym panem sprawy :mad:- jego pies pogryzł moją irlandkę na wystawie
a w katalogu kogoś takiego brak (???)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='freda']na setery owszem miarkę przyniósł ale nie użył, choć niektórzy może żałują
a co do zębów to nie wiem co się spodziewał znaleźćw gardle, z rozmowy z wetem specjalistą od zębów wiem że zgryz to się sprawdza na zamkniętej szczęce

pewnie się zmęczył przy wyżłach bo na seterach wyglądał na wybitnie zmęczonego, co do dotykania psów to lekko pomacał po guzach potylicznych końcem palca

[/QUOTE]


Jak pisałam wczesniej, nie wiem jak ocenia on setery. Wsród anglików to chyba nawet i Czesi rozumieja ze czasami maja braki, ale sama posiadajac wylacznie WNK wiem, ze Czesi nie zaakceptowaliby braków, chyba ze nabytych.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...