Jump to content
Dogomania

JAK KARMIĆ MŁODĄ DOZYCE


Kaia

Recommended Posts

hmm,sorrka,zaszla pomylka,daje psu 1 lyzeczke wapna na 10 kilo,ale to jest tak napisane na opakowaniu wapna.

Mialam to szczescie ze akurat trafilam an super hodowce,do ktorego moge sie zwrocic nawet z byle szczegolowym problemem dotyczacym psiaka.A ta Pani prowadzi hodowle razem ze swoja przyjaciolka ktora hoduje dogi juz od 20 lat non stop.i wlasnie te rady sa od tych dwoch Pań.Ale wiem ze juz jedna osoba ktora kupila od niej szczeniaczka,nie sluchala rad hodowcy,i szczeniak ma juz zaczatki krzywicy,bo woleli sie posluchac weta odnosnie zywienia psa.A wiadomo ze nikt sie tak nie zna na danej rasie jak dobry hodowca.Sunia jest duza,owszem.Norma to 16 kg na 3 miesiace.Ale miot byl bardzo wyrownany,wszystkie psiaki super wystawowe.I wszystkie duze.Suczki dogonily pieski w wadze.Mama mojej suni wazy ponad 80 kg,a moja bedzie jeszcze wieksza,ma miec okolo 90 kg nawet.Wiec to sa duze suki,ładnie zbudowane.

Link to comment
Share on other sites

Ale miot byl bardzo wyrownany,wszystkie psiaki super wystawowe.

:)

O tym, to dopiero mozna powiedziec, jak psiaki zakoncza rozwoj i jako forma doskonala beda schodzic z ringu :) - czego Tobie, jak i hodowcy oczywiscie zycze.

Hodowca, znawca rasy, to napewno cenne zrodlo wiadmosci i taki wlasnie powinien byc dobry hodowca.

Troche nie rozumiesz jednak moich poprzednich wypowiedzi...

Co do masy doroslego doga, to szukalam wlasnie, ale jakos sie nie doszukalam. Czy moglabys mnie w tym temacie oswiecic, co mowi oficjalny wzorzec ?

Rozne sa linie hodowlane, ale jednak dog niemiecki nie jest rasa o maksymalnych osiagach wagowych w kynologii.

Pozdrawiam

Asia i moloski

Link to comment
Share on other sites

Ale wzrostowych tak, a proporcje muszą chyba być i czy nie jest tak że jak wzrost większy+proporcie=większa waga???

Oj, oj... ;)

Tu bylabym ostrozna, spojrz na charty... jakie potrafia byc wysokie, a jakie lekkie.

W obrebie danej rasy nalezy brac wszystko w miare proporcjonalnie, ale bez przesady z ta waga dogow - to nie monstrum :) - tak mysle ;). W koncu tyle to on az tego miesnia nie ma w porownaniu z molosami. A w koncu taki molos ma sie jeszcze poruszac ! Co dopiero dog ! Stad nie przeginajmy z ta masa.

Dlatego tez pytam o wzorzec, bo rozne juz dogi widywalam, ale na rasie, jako takiej sie nie znam.

Pozdrawiam

Asia i moloski

Link to comment
Share on other sites

Ale wzrostowych tak

nie do konca sie zgodze....Rywalizuje o ten tytul z wilczarzem jednak w wiekszosci ksiazek pisze iz to wilczarz jest najwyzszym psem.....

;)

Napisalam dyplomatycznie, bo nie znam wzorca ani wilczarza, ani ruskiego - jednak stawialam na wilczarza :D

I napewno przyznasz, ze w slad za wzrostem nie idzie masa, rozumiana w tak liniowy sposob, o jakim byla mowa wyzej. Wowczas wilczarz (zakladajac na ta chwile, ze to faktycznie ajwyzszy pies) musialby byc nabardziej ciezkim, a tu niezaprzeczalnie chyba kroluja (ogolnie rzecz ujmujac) molosy ;)

Pozdrawiam

Asia i moloski

Link to comment
Share on other sites

Johto w PP pisie o masie 65-90 dla samca i 50-75 dla suki....

A dziekuje ! :)

Czyli moja przypuszczenia sa podstawne !

Niestety to chyba niestety ogolnopolskie niezdrowe tendencje 'do robienia' wyzszych i masywniejszych psow, niz to okresla wzorzec. Czy tez macie takie odczucia w swoich rasach ?

Pozdrawiam

Asia i moloski

Link to comment
Share on other sites

Mama mojej suni wazy ponad 80 kg,a moja bedzie jeszcze wieksza,ma miec okolo 90 kg nawet.Wiec to sa duze suki,ładnie zbudowane.

:o :o :o :o :o :o :o :o :o :roll:

Wiele zostało juz powiedziane, ja dodam jeszcze że nie powinno sie podawać mleka szczeniętom powyżej 3ciego miesiąca zycia...

Mam 1 pytanko, czy mozesz powiedzieć jak sie nazywa mama Twojej suczki?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

kaia jezeli chcesz swojego pupila karmic gotowanym jedzeniem musisz pamietac o witaminach KUP SOBIE CAFORTAN . kup sobie vigantol to jest wit d3. dawaj swojemu pupilowi ryz nie kasze gotuj jej najlepiej policzki wolowe i lapki kurze. nie dawaj kosci nie dawaj wiepszowiny . opserwoj dokladnie psa.sprawdzaj kolor wydalanej kupy. patrz na skore. patrz na kosci .niektorzy mowia ze karma sucha jest najlepsza ale ile ludzi tyle opini.SUCHA KARMA JEST DOBRA DLA KOGOS CIO NA MALO CZASU DLA PSA I NIE MA CZASU GOTOWAC MU I DBAC O NIEGO pamietaj ze pies to jest zwierze miesozerne .kazdy dba o swojego pupila jak najlepiej. i ty tez sie tego nauczysz ale musuisz ciagle opsew=erwowac czy nie ma zmian kostnych to jest wazne.powodzenia

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bartus']kaia jezeli chcesz swojego pupila karmic gotowanym jedzeniem musisz pamietac o witaminach KUP SOBIE CAFORTAN . kup sobie vigantol to jest wit d3. dawaj swojemu pupilowi ryz nie kasze gotuj jej najlepiej policzki wolowe i lapki kurze. nie dawaj kosci nie dawaj wiepszowiny . opserwoj dokladnie psa.sprawdzaj kolor wydalanej kupy. patrz na skore. patrz na kosci .niektorzy mowia ze karma sucha jest najlepsza ale ile ludzi tyle opini.[B]SUCHA KARMA JEST DOBRA DLA KOGOS CIO NA MALO CZASU DLA PSA I NIE MA CZASU GOTOWAC MU I DBAC O NIEGO[/B] pamietaj ze pies to jest zwierze miesozerne .kazdy dba o swojego pupila jak najlepiej. i ty tez sie tego nauczysz ale musuisz ciagle opsew=erwowac czy nie ma zmian kostnych to jest wazne.powodzenia[/quote]


:ban::stupid::ak-shot:
Zajmij się aktualnymi sprawami i problemami jak masz tak dużo czasu, może pomóż adopcjom. Jak ja uwielbiam takie hasła, ech!:cool1:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='czarna_hancza']Iwona...czepasz sie :evil_lol:[/quote]
Tak hancza? No tak... :ices_bla: przepraszam :eviltong:

[B]eve[/B] ma racje - [B]bartus[/B] pomyśl o tym - tam potrzebne każde ręce (a jeśli ktoś jeszcze dysponuje wolnym czasem, to już rewelacja... :happy1:
A co do jedzenia, uważam, że każdy piesek to inne stworzonko i każdy ma nieco inne upodobania jak i potrzeby - my natomiast możemy się starać, by jak najlepiej je zaspokoić. I tak jak u jednego np. karma będzie najgorszą z diet, tak u drugiego może okazać się najlepszym z rozwiązań. Tak samo jest w przypadku jedzenia, które przygotowujemy Im sami...
ale to tylko moje skromne zdanie :p
Pozdr.

Link to comment
Share on other sites

mnie źdźiebko oburzyło to, że ktoś ma czelność myśleć, że nie dbam o mojego psa tylko dlatego, że nie gotuję mu w domu. Uważam,że daję mu wszystko czego potrzebuje, mój czas, miłość, opiekę, zabawę i tak jak tylko można najlepiej skomponowane jedzenie. Jeśli ktoś miał na tyle wiedzę by je stworzyć a pies chętnie je i dobrze wygląda, to ja w życiu nie wymyśliłabym niczego lepszego sama. A wręcz mogłabym mu swoją niewiedzą zaszkodzić! (Tak, wiem, składniki są różne,firmy nie zawsze fair - ale to samo tyczy się jedzenia dla ludzi)
Bartus - uważam, że bardziej powinieneś ważyć słowa - szczególnie te pisane publicznie do i o obcych ludziach! których nie znasz!:cool1:
Druga sprawa to odgrzewanie wątków sprzed kilku lat, jeśli ktoś będzie miał jakiś problem napisze i poprosi o poradę lub zajrzy do starych tematów. Nie trzeba ich odgrzebywać i pisać bzdur. Wmawiając ludziom że mają postąpić tak jak ty każesz bo inaczej będzie znaczyć, że nie dbają i nie zajmują się swoim psem.
Nie znam cię, ale nie popisałeś się jeśli chodzi o wejście i pierwsze wrażenie!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...