Jump to content
Dogomania

Sochaczew - KAJA zamieszkała w DS


luka1

Recommended Posts

[B]Lulka1[/B], ja nie muszę mieć kontroli nad wpłatami, iwona213 pytała o stan Kajowej skarpety, to napisałam, że u mnie ma 120zł a reszta wpłat idzie na konto, które Ty nadzorujesz, chodziło mi tylko o to, ze to Ty masz dokładne info o funduszach Kai;)

[B]Iwona 213[/B], ja chciała bym Kaję zatrzymać, ale do października na 100% mnie nie stać:shake: Chce zrobić Kai resztę badań, jeśli okaże się że jest zdrowa, to wystarczy mi pokrycie kosztów karmy i odkleszczaczy, oraz żeby było parę złotych na ew. nagłe wypadki (odpukać).
Co do dawkowania, to na opakowaniu jest to pokrętnie opisane, Kai wyznaczono dawkę 9dag na dobę w dwóch porcjach plus minus 5dag. Obecnie jest na Obesity, jest mocniej działająca Satiety nie wiem którą Ty masz.
Kaja na tym dawkowaniu schudła ponad 2kg ( zostało jeszcze2,5-3kg).
Napisz jak duży jest to pies i ile powinien schudnąć, ogólnie na opakowaniu jest orientacyjna tabelka jak to dawkować;)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 949
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

tez zamówiłam obesity, psiak ma teraz 10 kg i musi schudnąć od 2-3 kg, jest to mix sznaucerka miniaturki. Więc chyba podobnych rozmiarów jak kajunia. Nie mam wagi żeby dokładnie odważyc i poszłam na łatwizne żebys Ty mi napisała hehe np. ze dajesz jej szklanke, czy pół szklanki czy jakoś inaczej to miarkujesz ;)

ok czyli 3 miesiące (sierpień, wrzesień i październik) będziemy kaje utrzymywać a potem dt staje się ds ;) cieszę sie ze zostaje u Ciebie, ja mam Zizi 2 tydzień i ten rozważam opcje zostawienia jej na stałe, mój Tż sie w niej zakochał, a wcześniej opcja 3 pies w domu zawsze kończyła sie awanturą. Tak więc jak nie znajde jej bajkowego domu, zostanie u nas. Ale tym samym zablokuje sobie opcje zabrania psa z ulicy jak się znów jakiś napatoczy i tutaj jestem troche rozdarta...

Link to comment
Share on other sites

iwona213, mam dokładnie ten sam dylemat - jak Kaja zostanie, to nie dam rady już pomóc kolejnemu psiakowi, a te ciągle się pojawiają :-( TZ postawił sprawę jasno i stanowczo, żadnych więcej psów!!! I wiem, ze go nie przekonam, póki mieszkam u rodziców to mało mnie obchodzi jego zdanie, ale niebawem to się zmieni :shake:
Kaja jest strasznie dziwnym psem. Jednocześnie jest mega kochana i wkurzająca, strasznie nachalna się robi i jest jak by to napisać... :oops: trochę niewyżyta:oops:... czasem łapie fazy i gwałci wszystkie dostępne ludzkie nogi... Dziwna jest pod tym względem... No i ciągle zdarza jej się gryźć... jak mnie nie było znów ugryzła mamę - bez powodu...
Z drugiej jednak strony ma tyle miłości w sobie i jest tak słodka, ze nawet TZ, który był obojętny teraz się w niej zakochał ;)
Odnośnie karmy, to orientacyjnie mogę napisać, ze możesz dawać szklankę (taką ciemną zwykła) karmy na dobę w dwóch porcjach. Ja daję po porannym spacerze i po południu, czasem jako dodatek wrzucam w to gotowaną marchewkę;)

A tu zapodaję obiecane fotki Kai:
[IMG]http://img21.imageshack.us/i/kkkkkkkkkh.jpg/[/IMG]
[IMG]http://img193.imageshack.us/i/p100609145501.jpg/[/IMG][IMG]http://img11.imageshack.us/i/p100609145502.jpg/[/IMG]
[IMG]http://img27.imageshack.us/i/p100609145503.jpg/[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

:shake: Widzę, ze u Kajutki martwa cisza na wątku:-(
Skoro brak zainteresowania sunią podam tylko rozliczenie za lipiec...

- 100zł sucha karma Royal Canin Sasiety 5kg
- 16,80zł szampon z dziegciem
- 18zł krople na kleszcze
razem: 134,80 zł

[B]Lulka1[/B] wysyłam PW ;)

Osoby zainteresowane Kają informuję, iż na 95% kaja będzie musiała mieć przeprowadzony zabieg usunięcia przepukliny, której wielkość zagraż jej zdrowiu :-(

Poza tym Kajeczka kwitnie, czasem trochę kicha ale niebawem idziemy na konsultację z przepukliną to zobaczymy czemu tak się dzieje.
Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

na wątku cisza bo najważniejsze informacje wychodzą od Ciebie :razz:

jutro zrobie przelew swojej deklaracji, jesli dobrze licze zostało kai 289,28 +120 (które dostałaś od leyla) = 409,28 - 134.80 = 274.28 + 30 (które jutro przeleje) = 304.48?? czy taki jest stan skarpety kai??

nie wiem co ustalone z leyla bo rozmawiałam z nią że jak kaja nie bedzie potrzebowala tyle pieniędzy leyla przeznaczy na innego psiaka. Wiesz ile ten zabieg bedzie kosztował?? bo w takim razie, raczej nie wystarczy to co ma w skarpecie na utrzymanie do października oraz zabieg. Napisz mniej wiecej ile moze to kosztowac.

no i prosimy o informacje o kajuni, ja zawsze do niej zaglądam jak coś jest nowego, wiec nie zaniedbuj nas :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

Na razie jeszcze nie rozmawiałam o kosztach, bo czekam na konsultacje. Ale pani wet na wizycie kontrolnej powiedziała, że przepuklina to najprawdopodobniej skutek uboczny sterylizacji, a jest na tyle duża, ze istnieje ryzyko wpadnięcia flaków. kazała obserwować i w zależności od tego podejmie decyzję. Prawda jest taka, ze trochę jej ta przepuklina urosła, a wiem że nie powinno się tego zostawiać, bo na starośc może być jeszcze gorzej...
Po weekendzie idziemy do wet, bo teraz miała urlop i dowiem się jakie są koszty zabiegu - mam nadzieje, ze niskie...
Jeśli chodzi o resztę, to jeśli Kaja będzie zdrowa, to wielkich wydatków już nie będzie - mam nadzieję...

BTW, Kaja jest najsłodszą sunią jaką znam :loveu: jest niesamowita. jak będę miała chwilę wolnego czasu (teraz cierpię na jego brak..) to wrzucę fotki...

Link to comment
Share on other sites

Witam wszystkie Kajowe cioteczki. bardzo przepraszam, ale mam na głowie wiele spraw osobistych, zawodowych, psich, szkolnych itp...na dogo bywam sporadycznie, ale nie o tym chce pisać.
Kaja była na konsultacji. Kichanie o którym wspominałam jest na 95% spowodowane stanem zapalnym dziąseł i jamy ustnej, który to spowodowany jest koszmarnym kamieniem na zębach Kai. pani doktor powiedziała, że jak najszybciej powinno się to zrobić, bo może być tylko gorzej a nie lepiej... Zabieg miał by kosztować od 150 do 200 zł:shake: W opinii lekarza jest on konieczny.
Odnośnie przepukliny, też jest zdiagnozowana ze wskazaniem do szybkiego usunięcia, bo jej rozmiar może zacząć zagrażać zdrowiu Kai. Koszt zabiegu to 250-300zł :shake:
Jestem załamana, bo u mojego psa odkryte zostały zmiany nowotworowe i musi być poddany zabiegowi i leczeniu.
Obecnie finansowo nie jestem w stanie dzwignąć swoich psów (pomagają rodzice), a Kaja ma niecałe 300zł w skarpecie, obecnie nie mam jej z czego dołożyć i trochę jestem przerażona, bo ledwo jednego psa doprowadziłam do ładu, to dwa następne się sypią:-(
Obecnie Kaja przyjmuje scanomune i rutinoscorbin, konsultacja,wizyta plus lek kosztowały 63zł plus ok 6 zł na rutinoscorbin... pieniądze założyłam, czyli jak dostanę od Lulki kasę to Kaja będzie miała ok 230zł:-(
Ciotki napiszcie co mam robic bo się trochę podłamamłam...

Link to comment
Share on other sites

[B]lulka1[/B] wyczyść skrzynkę, bo nie można Ci PW wysłać[B]:-(
[/B]Pilnie potrzebuje przelewu na Kaję, a nie wiem czy nadal masz dan które podawałam na wiosnę?

Daję tez kilka Kajowych;)

[IMG]http://img29.imageshack.us/i/p0708090120.jpg/[/IMG]
[url=http://img29.imageshack.us/gal.php?g=p0708090120.jpg]ImageShack Gallery[/url]

Link to comment
Share on other sites

[B]lulka1[/B] - dziękuję w imieniu Kai.
mam pytanie, czy deklaracja od Leyla jest aktualna? Miała byc co miesiąc wpłacana kwota 120 zł na Kaję... Teraz te pieniądze są jej potrzebne...
Poprosiła bym też jakąś cioteczkę od bazarków, żeby mi pomogła, bo mam trochę rzezcy, ale nie umiem robic bazarków:-(
Z góry dziękuję za pomoc.

Link to comment
Share on other sites

niuni&pupi nie bój się napewno Cie nie zostawimy, bałas sie na poczatku ze zostaniesz sama jak weźmiesz kaje... nie z nami... napewno ja ani leyla nie zostawimy Cie samej...

porób prosze zdjęcia rzeczy i prześlij mi na maila [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL] zrobie bazarek, tylko bedziesz musiała powysyłac te rzeczy potem.

ja mam pytanie do Luka1 czy nie dałoby się tych zabiegów kajce zrobić przez fundacje, zapewne byłoby dużo taniej?? potrezba ok 500 zł na zabiegi (kajce zostało 230 zł, powiedzmy że to bedzie potrzebne na utrzymanie do października, nawet jak coś zostanie to niewiele) więc musimy kombinować 500zł... no tak ale jeszcze deklaracje wrzesien i październik na 150 zł (moja i leyla) daje nam juz 300 zł, nie wiem czy sierpniową ustaliliscie ze leyla na innego psiaka przekazuje czy na kaje (bo był moment ze kaja nie potrzebowala), zostaje jeszcze arleta, ale nie wiem czy ona wpłaca... więc z tego co licze jeśli sierpien leyli poszedłby na kaje to byłoby 420 zł, jeśli nie to bedzie 300, więc z bazarków trzebaby uzbierac 200 zł... no chyba że da rade przez fundacje zrobić zabiegi to może starczy z samych deklaracji??

ale namieszałam, ale mam nadzieje ze sie połapiecie hehe ;)

Link to comment
Share on other sites

Iwonka poprosiła mnie o zrobienie bazarku dla Kaji;)

[URL="http://www.dogomania.pl/forum/f99/perfumy-figurki-roznosci-na-chora-kaje-do-08-09-2009-godz-22-00-a-145188/"]www.dogomania.pl/forum/f99/perfumy-figurki-roznosci-na-chora-kaje-do-08-09-2009-godz-22-00-a-145188/[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...