Jump to content
Dogomania

Biomill czy Nutram???


agapirat

Recommended Posts

Witam mam pytanie odnosnie tych dóch karm?! Od dawna poszukuję jak najlepszej karmy i studiuję składy! na dzień dzisiejszy mam dwa typy Nutram oraz Biomilla! Nutram to nowość na polskim rynku karma kanadyjska w mojej opini lepsza od Acany a jak wiemy Acana całakiem nieźle się spisuje! Jeśli chodzi o Biolilla to czytając skład ma się wrażenie że to karma idealna no i biorąc pod uwagę iż jest to karma produkcji szwajcarskiej ma sie gwarancje że to co jest w składzie rzeczywiście znajduje się w środku! Obecnie karmie moje psiaki Royalem ale w mojej opini jego jakosć znacznie spadła dlatego też chcę zmienić tylko teraz pytanie na co? Pomiędzy Nutram a Biomillem rożnica na 15kg worku to ok 60zł przy 2 psach w skali misiąca to spora różnica! Co polecacie?

Link to comment
Share on other sites

Przepraszam, że Ci nie doradzę (choć miałam Nutram-Oral i wg mnie jest ok), ale nie znalazłam nic zachwycającego w tych składach, ot przyzwoite karmy. Po czym wnioskujesz, że skład Biomilla jest idealny?

Biomill Adult Maxi : Mięso z kurczaka, kukurydza, ryż, pszenica, tłuszcz roślinny oraz zwierzęcy, proteiny pochodzenia roślinnego, ryba oraz olej rybi ,pulpa buraczana, oligosacharydy, drożdże, ekstrakt z chrząstki kurczaka, DL-metionina, minerały, witaminy, pierwiastki śladowe.

[SIZE=2]Nutram Adult Large Breed, Skład:
Mielone mięso kurcząt (mączka), mielony ryż , selekcjonowane pełne ziarno kukurydzy, tłuszcz z kurcząt (konserwowany z wit.E), suszona pulpa buraczana, siemię lniane, fosforan dwuwapniowy, świeże mięso z kurcząt , ekstrakt z mięsa kurcząt (hydrolizat), chlorek potasu, chlorek sodu, lecytyna, mączka z krasnorostów (algi morskie), suszone całe jaja kurze (bez skorupek), chlorek choliny, wit.C, suszony twaróg, wyciąg z korzenia cykorii (źródło FOS), wyciąg z Yucca schidigera, wyciąg z ziela czarciego pazura, wyciąg z rozmarynu, czosnek, nasienie anyżu, cynamon, tymianek, owoc z jałowca, wyciąg z ostu mlecznego, tallina , glukozamina, chondroityna, wyciąg z nagietka lekarskiego (źródło luteiny), + witaminy[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='agapirat']Witam mam pytanie odnosnie tych dóch karm?! Od dawna poszukuję jak najlepszej karmy i studiuję składy! na dzień dzisiejszy mam dwa typy Nutram oraz Biomilla! Nutram to nowość na polskim rynku karma kanadyjska w mojej opini lepsza od Acany a jak wiemy Acana całakiem nieźle się spisuje! Jeśli chodzi o Biolilla to czytając skład ma się wrażenie że to karma idealna no i biorąc pod uwagę iż jest to karma produkcji szwajcarskiej ma sie gwarancje że to co jest w składzie rzeczywiście znajduje się w środku! Obecnie karmie moje psiaki Royalem ale w mojej opini jego jakosć znacznie spadła dlatego też chcę zmienić tylko teraz pytanie na co? Pomiędzy Nutram a Biomillem rożnica na 15kg worku to ok 60zł przy 2 psach w skali misiąca to spora różnica! Co polecacie?[/quote]

Agapirat mam dokładnie ten sam dylemat.

Teraz podaję Biomill sensible jednak zastanawiam się nad nutrą sensitive stomach. Jestem zadowolona z tej karmy, kupki ok, zjadliwość też. Jednak z czystej ciekawości chciałabym spróbować tej drugiej (jakiś czas temu dawałam maluchowi wersję puppy i było ok).

Obie karmy nie zawierają soi, pszenicy i kukurydzy. Mięso posiada te same certyfikaty co mięso dla ludzi.

Biomill to jak wiadomo marka sama w sobie.;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Chefrenek']Agapirat mam dokładnie ten sam dylemat.

Teraz podaję Biomill sensible jednak zastanawiam się nad nutrą sensitive stomach. Jestem zadowolona z tej karmy, kupki ok, zjadliwość też. Jednak z czystej ciekawości chciałabym spróbować tej drugiej (jakiś czas temu dawałam maluchowi wersję puppy i było ok).

Obie karmy nie zawierają soi, pszenicy i [COLOR="Magenta"]kukurydzy[/COLOR]. Mięso posiada te same certyfikaty co mięso dla ludzi.

Biomill to jak wiadomo marka sama w sobie.;)[/QUOTE]

kukurydzy nie zawierają, oj mamula, umrzę ze smiechu, hahaha, Chefrenku, jednak jeszcze mialam lepsze opinię o tobie :evil_lol: mylilam się, przepraszam :p:eviltong: :evil_lol: one nie tylko ze zawierają kukurydzę, ale drugie swinstwa tez :evil_lol:
widzę, ze ty nie tylko nie znasz się na mięsie, ale na suchych tez, zal mi ciebie :p a twojego psa to w ogole :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vici i Jeannie']kukurydzy nie zawierają, oj mamula, umrzę ze smiechu, hahaha, Chefrenku, jednak jeszcze mialam lepsze opinię o tobie :evil_lol: mylilam się, przepraszam :p:eviltong: :evil_lol: one nie tylko ze zawierają kukurydzę, ale drugie swinstwa tez :evil_lol:
widzę, ze ty nie tylko nie znasz się na mięsie, ale na suchych tez, zal mi ciebie :p a twojego psa to w ogole :roll:[/quote]

Gdzie tu tu widzisz kukurydzę????

Rice, dried lamb, poultry fat, sugar beet, potato protein, fishmeal, whole egg powder, brewer's yeast, liver hydrolysate, oligosaccharides (acacia fibre), cod liver oil, yucca extract. Mineral nutrient, oligoelement and vitamin pre-mix.

A od mojego psa to się odpindol. Mój pies to w takich łapach jak twoje już dawno przeszedłby za tm.

Link to comment
Share on other sites

Paczanga,

Biomill to naprawdę rewelacyjna karma, zawiera najwyzszej jakosci skłądniki produkowną najwyzszej jakosci technologią, poza dobrym składem mieso z kurczat rybka ma optymalną kompozycję potasu,wapnia i fosforu dodatkowo idealny skład witamin i mikroelementów, kwasy omega oraz dodatek imuno+ Mam bardzo dobre zdanie na temat tej karmy, jeśli znasz coś lepszego to doradź! Niestety RC ma teraz fatalną jakosć to niejest ta sama karmą co jeszcze 3-4 lata temu niestety...a kwestia kukurydzy...to jest w każdej karmie...ważne że Biomill niema soi bo to ona jest nagorsza ale psa-bardzo silny alergen!
Nutram to nowośc i niestety mam mało opini na jego temat...a szkoda!

Link to comment
Share on other sites

Ok rozumiem pytałam dlatego, że po przeczytaniu składu jakoś mnie ta karma nie zafascynowała, ale zgodzę się z tym, że poza samym składem istotna jest też jakość składników.
Generalnie karmię psa surowym, ale czasem przed wyjazdami wprowadzam suche-ostatnio Nutram Oral i nie mam tej karmie nic do zarzucenia. Niestety nie wypowiem się na temat długofalowego stosowania gdyż nie karmię nią na co dzień.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='agapirat']...a kwestia kukurydzy...to jest w każdej karmie...ważne że Biomill niema soi bo to ona jest nagorsza ale psa-bardzo silny alergen!
Nutram to nowośc i niestety mam mało opini na jego temat...a szkoda![/quote]

Oj w tej kwestii to się sporo na polskim rynku pozmieniało, już z rok temu. Są dostępne karmy nie zawierające kukurydzy i w ogóle zbóż: fish4dogs, orijen, taste of wild.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ktrebor']Oj w tej kwestii to się sporo na polskim rynku pozmieniało, już z rok temu. Są dostępne karmy nie zawierające kukurydzy i w ogóle zbóż: fish4dogs, orijen, taste of wild.[/quote] i ja uważam że właśnie w te karmy miłośnicy psów powinni inwestować, sama od 2 miesiecy karmę Taste of the Wilde, i jestem bardzo zadowolona. Karma się świetnie przyswaja, suka ma mnóstwo energii, jest bardzo smaczna, sierść mięciutka i błyszcząca.

Co do składów Nutrama i Biomilla. Mam spore zaufanie zarówno do jednej jak i do drugiej marki. Napewno Biomill jest karmą bardzo wysokiej jakości, jezeli chodzi o proces produkcyjny. Jednak co mnie niepokoi to skład z paczki czy ze strony- zbyt wiele ogólników- pytanie dlaczego? Chyba jest oczywiste że producent podając nazwę tłuszcz zwierzęcy, mączka rybna, troche nas wodzi za nos, powinien podać dokładne źródło- czy to z kurczaka ten tłuszcz czy z indyka czy z krowy?, czy ta mączka to łososia,suma czy może ze śledzia?! To są bardzo istotne informacje... i tu mnie aż zdziwiło że B. tak ogólnikowy ma skład. [B]mięso z kurczaka, kukurydza, ryż, pszenica, [U]tłuszcz roślinny oraz zwierzęcy, proteiny pochodzenia roślinnego, ryba oraz olej rybi[/U] ,pulpa buraczana, oligosacharydy, ekstrakt z Yucca Schidigera, drożdże, DL-metionina, minerały, witaminy, pierwiastki śladowe. [/B]To co podkreślone to jest moim zdaniem niedopuszczalne w tej klasie cenowej.

Dla porównania Nutram:
[B]mielone mięso kurcząt (mączka), mielony ryż, mielona żółta kukurydza, tłuszcz z kurcząt (stabilizowany z wit.E), kukurydziana mączka glutenowa, suszona pulpa buraczana, siemię lniane, świeże mięso z kurcząt, ekstrakt z mięsa kurcząt (hydrolizat), chlorek potasu, chlorek sodu, fosforan dwuwapniowy, lecytyna, całe suszone jaja (bez skorupek), chlorek choliny, suszony twaróg, wyciąg z Yucca schidigera[/B]
Dużo bardziej szczegółowo...

Dla zainteresowanych mogę przesłać artykuł ze strony The Dog Food Project na temat właśnie chwytów marketingowych, rozpoznawania dobrej karmy itd. Artykuł oczywiście przetłumaczony.

Link to comment
Share on other sites

Taaaa.....czytam sobie ten wątek i chciałbym odnieś się do aspektu podawania składu mniej lub bardziej dokładnego....Pracuję w branży (tzn przemyśle paszowym) i różnica między podawanymi informacjami często zależy nie od polityki firmy czy samych składników ale bardziej prozaicznie...od uwarunkowań prawnych w danym kraju. U nas w Polsce w ciągu ostatnich kilku lat zmieniało się to kilkukrotnie. Teraz też czekamy właśnie na zatwierdzenie lub nie nowego rozporządzenia unijnego, które zmusi do podawania nie grup surowcowych ale konkretnych udziałów procentowych surowców (jeśli będzie zatwierdzone).

Link to comment
Share on other sites

Dokładnie to podejrzewam. Dziwią mnie tylko autorytatywne wpisy osób, które na podstawie mniej lub bardziej dokładnego składu oceniają karmę. Pracuję już 16 lat w międzynarodowej firmie (oddziały zarówno w UE jak i USA, Kanadzie, Jordanii , Wietnamie, Brazylii itp) i w różnych krajach podajemy różny stopień uszczegółowienia składu (lokalne wymogi prawne) i zapewniam, że nie ma to żadnego związku z jakością. Uwierzcie póki firma nie musi to, nie podaje zbyt dokładnego składu, wcale nie ze względu na "kombinacje" ale bardziej prozaicznie.... w zależności od rynku surowcowego kupuje się surowce i elastycznie podchodzi do receptur (oczywiście przy zachowaniu pewnych reguł) kiedy szczegółowo podajesz skład musisz za każdym razem zmieniać etykiety itp. Przy systemie podawania udziału grup surowcowych nie trzeba zmieniać informacji na opakowaniach.

Link to comment
Share on other sites

orijen- jeśli chodzi o ta karme to mam obawy przed zbyt dużą dawką białka...przy rasie takiej jak berneńczyk zbyt szybki wzrost jest gorszy niz nawet bardzo powolny
fish4dogs-nie przekonuje mnie zywienie tylko rybką, wydaję mi sie że pies powinien jeść jednak karmy na bazie mięsa tylko z dodatkim rybki poza tym ja podaje gotowana rybe z warzywami i ryzem jako dodatek raz na tydzien
taste of wild- nie zam musze o tej karmie co nieco poczytac...
pomidzy moimi 2 typami jak na razie postawiłam na nutram i poki co jestem bardzo zadowolona

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Wracając do wątku. Akita był na Orjenie i nie było źle ale jakiegoś entuzjazmu też Nikko nie wykazywał (zjadał tak samo jak Royala) natomiast wspomniany w tytule wątku Biomill super....jest i chęć do jedzenia i "efekty" ok. Lecimy już 2 worek 15 kg i brak oznak "znudzenia" a że jest to szczeniak 5 miesięczny to mija już drugi miesiąc.

Link to comment
Share on other sites

No widzisz, trzeba tylko zauważyć ze to dwie totalnie rózne karmy, mimo że obie mają doskonałą jakość... Nie każdy pies będzie tak samo tolerował te same karmy i nie ma tu znaczenia która lepsza... Moja suka np najlepiej jedzie na Belcando, mimo, że ta karma ogólnie jest średniej jakości...

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...