Jump to content
Dogomania

Najwspanialsza rasa: Cocker Spaniel Angielski


Recommended Posts

oo zyja :-) zaraz musze pedzic na oblewanie magistra mojego lubego wiec szybko cos o szaliczku naskrobie. Mowimy na Sally - salik, salcik, szaliczek, szalenstwo albo udup;-)), nie jest pieskiem z rodowodem - trudno sie mowi;-) dla mnie i tak jest najpiekniejszym i najbardziej kochanym psiakiem pod sloncem:-)) Z gniazda zostala wzieta z zapaleniem jelit i innymi swinswami, wiec z perspektywy czasu moge napisac, ze jesli jesli tu ktos kto chce kupic psiaka bez rodowodu, niech sie 2 razy zastanowi jesli nie kupuje z jakiegos w miare pewnego zrodla bo mozna potem rece do krwi pogryzc i oczy wyplakac kiedy sie okazuje, ze psinka jest bardzo chora.

No to tyle marudzenia:> Teraz cos o samym szalenstwie:>. Na lepku ma biala plameczke, jej krociutki ogonek nie wyrabia za nia kiedy jest szczesliwa - bo akurat pani wola na spacer albo na horyzoncie pojawia sie miska z jedzonkiem:> Najbardziej na swiecie uwielbia gotowane jajka:)))

Ma w sobie niesamowite ilosci energii - kiedy ja lub ktos z mojej rodzinki juz pada na twarz ze zmeczenia po "spacerku" ona ma jeszcze sily na min. 3 takie. Uwielbia gonic po lesie, aportowac - niestety zamiast patykow kocha przynosic kamienie co jest zgubne dla jej zabkow, na szczescie na dzialce mozna zamienic kamien na brzoskwinie lub inne badziewie:)) Jest bardzo poslusznym psiakiem, siad, lapa, lezec wykonuje natychmiastowo oczywiscie o ile ktos kto polecenia wydaje ma w rece jakis samolyk:>>> W przeciwnym wypadku patrzy na czlowieka tymi wielkimi oczami z malujacym sie na pyszczku pytaniem - Muuuuszeee??

Potrafi sie obrazic smiertelnie i do nastepnego spaceru po operacji podcinania klakow, czyszczenia uszu, obciniania paznokci i innych wg. niej swinstwach.:)

Ale sie rozpisalam;-)) Moglabym tak jeszcze pisac z godzine, ale jeszcze pewnie bedzie jakas okazja;-)).

Moze wy napiszecie czym was rozsmieszaja wasze psinki i tak ogolnie ile latek maja etc?:))

pozdrawiam serdecznie :)

ps. oho szaliczek wlasnie przytuptal ide sie z nia troche pobawic :-) papa

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 312
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Cześć! No coż, po to stworzyłam ten temat, aby pisąć tu o spanielach ;)

Cieszę się, ze pojawiły się nowe osoby, ktore kochają cockerki i tym samym witam was bardzo serdecznie w moim imieniu panterko i psotko :D

Bardzo kocham cockerki, to cudowne psy! Niestety jeszcze nie mam takiego u mnie w domu :( Ale planuję oczywiście mieć :D Kiedyś miałam, niestety był z pseudohodowli i to byl niestety bardzo chory piesek i źle się to skończyło...niestety :cry: Teraz chcę mieć psa z pożądnej hodowli, aby nie rozczarować sie ponownie. To chyba tyle o mnie. Co do tego co mnie rozśmiesza... Wszystko! Te pieski to istne kulki energii. Tak śmiesznie wyglądają, gdy biegną, a w biegu fruwają im we wszystkie strony ich śliczne, długie uszka ;) Ogolnie cockerki umieją sie wspaniale bawić. Są mądre i do tego takie piękne. Po prostu Cudowne Psy !

Pozdrowionka cockermaniacy :)

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję za miłe powitanie Arwen :D

To wspaniałe uczucie obserwować jak moja psinka dorasta,już tak szybko biega,a jeszcze niedawno łapki się jej plątały.Jest bardzo zwinna,a najbardziej mnie śmieszy jak się skrada :D . Właśnie zmienia zęby więc niedługo czeka ją szczepienie na wściekliznę.Jest wulkanem energi a zarazem wielkim pieszczochem. :D

Link to comment
Share on other sites

Tak, obserwowanie takiego malucha podczas zabawy jest naprawdę bardzo ciekawe :lol: Taka mała kuleczka, a tyle w niej energii do zabawy :) Naprawdę urocze psiaki ;)

Panterko, a masz może zdjecie swojego pieska? Fajnie by było, gdybyś je tu umieściła :) Swoją drogą, moze też napisz coś o swoim piesku. Wiem, ze juz to robiłąś na innym temacie, ale fajnie by było gdyby tu takze znalazł się jego opis. Chyba wszyscy tu opisywali pieski. Ale jeśli nie chcesz to nie musisz :P

Link to comment
Share on other sites

Niestety tydzień temu padł nam dysk i nie mam narazie żadnych zdjęć :(

ale mam nadzieję,że już nidługo to się zmieni.

Maja jutro skończy 5 miesięcy,jest czarniutka.

Bardzo szybko się uczy ( swoje potrzeby załatwi na podwórku po 1,5 tygodniowej nauce) na spacerku zawsze przybiega na zawołanie,uwielbia kiedy rzucam jej aport i ma bardzo dużo cierpliwości co do dzieci.

Link to comment
Share on other sites

Arwen, Ty to chcesz chyba z Panterki zrobić jakąś kryminalistkę ! :wink:

Hi hi Fajnie Panterka, że mała umie już sikać na podwórku.. Szczerze mówiąc, Buffie dopiero od miesiąca umie.. :] (Buffie ma już 7 miesięcy - staruszka :wink: )

Pantera, Psotka, ja też Was witam.. Szczerze mówiąc, brakowało mi tu kogoś nowego, bo wiem wszystko o Arwen ;]

Link to comment
Share on other sites

O...ja bym Pedigree nie polecała...Z resztą większość osob jest tego zdania. To naprawdę nie jest wartościowe pożywienie. Już lepiej wydać więcej pieniędzy na bardzo bogatą w wiele składnikow Eukhanubę, jeśli chce się jak najlepiej dla psa.

P.S. Mango...Chcesz się przekonać jaka kryminalistka...? :evilbat: (- uwielbiam tą minkę...hehe)

Link to comment
Share on other sites

Witam Drogie Panie(bo prawie same tu takie są :P)No ya Yestem Nowy mam na Imię Tomek..i mam 14 lat...na wiosnę pradopodobnie bede Mieć Cocker Spaniela..to chyba Tyle NaraZie..: ) pozdrawiam i pa( a tak wogóle to nawet nie wiem czemu napisałem pod ten temat:p)

Link to comment
Share on other sites

Hehe Nio Może...kurde nie mogę się już doczekać wiosny ale wolę czekać.. ; )

Powiedzcie mi (wy cocerkomaniacy)Czy karmicie swoje Cocksy jak suchą karmą to yaką a yak gotujecie to cio...i powiedzcie jak się wabią wasze pociechy i ile mają..mięsiecy/lat?? :)

Link to comment
Share on other sites

Hehe Nio Może...kurde nie mogę się już doczekać wiosny ale wolę czekać.. ; )

Powiedzcie mi (wy cocerkomaniacy)Czy karmicie swoje Cocksy jak suchą karmą to yaką a yak gotujecie to cio...i powiedzcie jak się wabią wasze pociechy i ile mają..mięsiecy/lat?? :)

Witaj! :D

Mam 13-letnia zlota cocer spanielke Kamcie. Cale zycie Kama dostawala domowe jedzenie (warzywa+mieso+ryz+makaron psi), od kilku lat ma tez podawane dodatkowo suche zarcie. Do niedawna byla to Eukanuba senior na stawy. Obecnie, poniewaz sunia ma chore nerki -Trovet dla psow z problemami nerek.

Ja tez mam pytanie-jaki to bedzie spaniel-suczka czy piesek, jakiej masci?

Serdecznie pozdrawiam :D

Link to comment
Share on other sites

Hejka!

Jestem :) Witam Cię SpanieL :D Cieszę się, ze dołączyłeś do naszego grona. Masz gg? Jeśli tak to podaj, bardzo chętnie pogadam.

A teraz do wszystkich...komunikat...Nie będzie mnie od poniedziałku, ale jak wrocę, dam znać... :wink:

Pozdro

Link to comment
Share on other sites

Do Arwen: SiemKa Arwen...nie powiedziałaś jakiego masz psiaka...ale cóż poczekam...mi też miło Cię poznać...a gg to przy okazji.. : )

Do Mango_zakofanej: SorX ale nie chce mi się tego zmieniać...a wogóle to nie twój emblant i jakas gościara też ma taki jaki ty masz...a wogóle ja mam nick SpanieL a Ty mango zakofana i to widać...więc cóż...

Do Sabriel: odezwij się !!: )

Pytanko: Czy znacie moze karmę Nutrena-bez barwników...kto jej może używa jest...dobra i ile mniej wiecej kosztuje kg??(to nowa karma)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...