Jump to content
Dogomania

Miroslav Vaclavik


Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Surowy, nie szasta tytułami ani wnioskami, stosuje całą skalę ocen.
Na podorędziu, w torbie ma miarkę :lol:
Bieganie nie za dużo, sędziowanie szybkie.
Zęby ogląda dokładnie.
W bokserach zwraca uwagę na całokształt-nie czuje niuansów rasy-ale ogólnie warto się zmierzyć z tym panem :lol:
Na ringu kulturalny,opis mamy krótki, mało treściwy, ale co zrobić-widocznie za bokserami aż tak nie przepada :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

Świetny sędzia , jako jeden z nielicznych stosuje całą skalę ocen - były dobre a nawet dostateczne !
zwraca uwagę na ruch, zębów nie liczył dokładnie ( bynajmniej u goldenów sprawdzal tylko zgryz), psy , które wydawały się za małe mierzył miarką, bezwzględnie usuwał z ringu psy strachliwe , jeśli macie wypłochy to lepiej sobie darować wystawę u niego - o goldach mówił ,
że to ,, pracovny pes" i musi mieć charakter.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='luizan'], jeśli macie wypłochy to lepiej sobie darować wystawę u niego - o goldach mówił ,
że to ,, pracovny pes" i musi mieć charakter.[/quote]
no to bardzo dobrze, bo mój zwierz jest bardzo towarzyski i do wypłoszy na pewno nie należy:pi charakterek też ma....;)cokolwiek to znaczy ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
  • 2 months later...

Mnie ten sędzia troszkę rozczarował. Sędziował na wystawie krajowej I grupy i oczekiwałam czegoś więcej. W ogóle nie miał podejścia do psów(niech będzie, że miał gorszy dzień). Nałogowo latał za psami z miarką - w większości wypadków pomiar był zaniżony o parę cm.
Dodatkowo nas ocenił bez żadnego biegania - jak można nie chcieć oglądać owczarka w biegu? ;)
Ja raczej tego pana na wystawach będę omijać.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Miałam okazję spotkać się znów z tym sędzią - tym razem nie wystawiałam u niego.
Suka, której we wrześniu dał jako jedynej oc. dosk i Zw.Klubu'09(jakieś 20 sztuk tej rasy), dziś dostała tylko doskonałą bez CACa(sama w klasie). Jak dla mnie, to coś chyba nie tak.. :roll:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Właśnie wróciłam z Brna od tego Pana. Stosuje całą skalę ocen, przede wszystkim dentysta, ale zwraca też uwagę na szczegóły typu : ucho ( miękkie lub źle osadzone ) , ogon ( noszenie lub załomki ), kondycja sierści.
W całej rasie bulterierów nie przyznał ani jednego CACa, oczywiście CACIBa tym bardziej nie było, a do BOBa została tylko suka z młodzieży. Większość ocen to były bdb i db.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Złośnica']Właśnie wróciłam z Brna od tego Pana. Stosuje całą skalę ocen, przede wszystkim dentysta, ale zwraca też uwagę na szczegóły typu : ucho ( miękkie lub źle osadzone ) , ogon ( noszenie lub załomki ), kondycja sierści.
W całej rasie bulterierów nie przyznał ani jednego CACa, oczywiście CACIBa tym bardziej nie było, a do BOBa została tylko suka z młodzieży. Większość ocen to były bdb i db.[/QUOTE]

rok temu oceniał w Jarosławiu i staffikom w zęby nie zaglądał - przejeżdżał po nich palcem przy zamkniętym pysku i na tej zasadzie w moich opisach pojawił się wpis: "zęby dobre" (suki mają dobre zęby, ale mógł popatrzeć jakie białe :D )

Link to comment
Share on other sites

No tak zrobił pogrom, zęby sprawdzał zakładając okulary :lol: ale mimo tego uważam, że u nas brakuje takich dokładnych sędziów. Wszystkie psy są doskonałe, nawet te z widocznymi wadami, typu klapiące uszy, rozwalony front, dupa w chmurach ect o zębach nie wspominając.
Moja suka zajęła 2 lokate i ma ocenę doskonałą więc tym bardziej się cieszę :cool3:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

[quote name='Coyote Ugly FCI']no tak tez sie z tym zgodze ze u nas niektórzy szastaja wnioskami na prawo i lewo ;/[/QUOTE]
...tylko ,że to szastanie zawsze dotyczy cudzych psow -nie moich własnych , nie? my zawsze swoje mamy doskonałe :):):)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...