Jump to content
Dogomania

Karma large czy zwykła?


Jarekx

Recommended Posts

Mam pytanie. Mam szczeniaka raasy rottweiler i sie zastanawiam czy to będzie różnica jak mu kupie karme dla ras średnich a nie dla ras dużych skoro i tak dostaje jeszcze inne jedzenie oprócz karmy. Jakbyście mogli to mnie uświadomcie jakoś bo nie bardzo wiem w czym by karma large mogła być lepsza.

Link to comment
Share on other sites

Moim zdaniem powinieneś kupić Large. Ona jest specjalnie przygotowana, bo np.(nie wiem czy tak jest naprawdę) W karmie medium nie ma jakiegoś składnika, który jest potrzebny dla psów kwalifikujących się do large. Ale np. w MP przeczytałam, że jakieś rasie(nie pamiętam w jakiej) pies zalizał się do mini, a pisało, że powinien ze względu na swoją aktywność dostawać large.

Link to comment
Share on other sites

Teoretycznie karmy large są mniej kaloryczne,zasobne, mają inny stosunek wapnia do fosforu oraz dodatki na stawy (glukozamina, chondroityna)- wszystko po to, aby pies nie rósł za szybko, no i aby zmniejszyć ryzyko wystąpienia problemów ze stawami.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Oczywiście, że large :razz:
W tego typu karmach masz specjalne dodatki stawowe (glukozamina, chondroityna) a to baaardzo ważne w rasie psa jakiego posiadasz :)

Polecam, tylko large i dodatkowo do karmy jaką stosujesz (gotowane) polecam wspomagacze również.

Link to comment
Share on other sites

Zdecydowanie large breed szczególnie w okresie szczenięcym. Po okresie intensywnego wzrostu czyli między 18 a 24 miesiącem nie jest to już aż tak bardzo ważne, natomiast w okresie szczenięcym szczególnie przy dużych rasach dobrze zbilansowana karma jest bardzo ważna. Nie chodzi tu tylko o dodatki na stawy ale również odpowiedni poziom innych składników.
Dobrze zbilansowana karma i odpowiednie dawkowanie zapobiega np nadwadze u szczenią co możę być również problemem ze stawami.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...