Jump to content
Dogomania

L - karnityna???


Bura

Recommended Posts

  • 3 weeks later...

kupiłam na polecenie weta coś mi tam wyskrobał na karteczce z którą udałam sie do apteki niestety nie przywiązałam uwagi jak się on nazywał ale wiem że kazał mi dawać 1 tabletkę na psiaka +pokarm light i są świetne efekty do tego stopnia że przeskoczyliśmy już na normalną karmę eukanube adult large pół roku i shilla ma wcięcie!!!

Link to comment
Share on other sites

Ja używałam, co prawda wspomagająco na serce (aczkolwiek podobno tak naprawdę nie działa na serce ;) ), wetka mnie ostrzegła, że ma działanie odchudzające zwłaszcza jak pies ma przy tym sporo ruchu, jednak gdy pies nie ma co spalić dodatkowo, to efektu w postaci chudnięcia nie ma. Faktycznie, moja suka była tak chuda, że spadku masy ani wagi nie było. Jeśli chcesz psa delikatnie odchudzić - spróbuj. Ja stosowałam dwa preparaty dla psów z Karnityną, pierwszy był zdaje się Dolfosu, a drugi to tabletki "fitness dog", trzebaby poszukać w necie.

to chyba to, chociaż miało inne opakowanie (parę lat temu) [URL]http://www.nokaut.pl/oferta/dolfos-karnityna-preparat-mineralno-witam-1kg.html[/URL]

oraz fitness
[url]http://www.nokaut.pl/oferta/mikita-fitness-dog-50-tabl.html[/url]

Link to comment
Share on other sites

Mój pies od prawie roku ma prawidłową figurę ;)
Wcześniej miał nadmiar gramów choć niewiele, kiedy zaczęłam dawać mu Canvital (czerwony właśnie z karnityną, jedna tabletka dziennie) + dużo ruchu (akurat jechaliśmy na obóz agility) , schudł i to prawie do prawidłowej wagi, i do teraz to dostaje ;) Ma stabilną wagę i całkiem dobrą kondycję.
Miał przerwę tylko na miesiąc kiedy dostawał tabletki Vitakraftu, nie pamiętam nazwy.

Oczywiście zanim zaczęłam mu podawać ten Canvital zapytałam weta i stwierdził, że to bardzo dobry suplement i można dawać na codzień. Codziennie dostaje jedną tabletkę a kiedy ma okres większej ilości ruchu - dwie. (normą wg dawkowania są 2 więc nie podwajam mu broń boże dawki dziennej)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Moja suka jest szczupła, ale budując ją i przygotowując do zawodów, gdzie musi mieć suchą masę mięśniową uzywam właśnie l-karnityny. Uważam ze rezultaty są super. Suka je karmę energetyczną do tego mięso, ser biały, wrzywa itd i stosując elkę uzyskujemy piękne silne mięśnie bez tłuszczyku :) My stosujemy ludzką w tabletkach żelowych nie do ssania, wet mi tylko obliczył jaką dawkę podać ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Katica']Moja suka jest szczupła, ale budując ją i przygotowując do zawodów, gdzie musi mieć suchą masę mięśniową uzywam właśnie l-karnityny. Uważam ze rezultaty są super. Suka je karmę energetyczną do tego mięso, ser biały, wrzywa itd i stosując elkę uzyskujemy piękne silne mięśnie bez tłuszczyku :) My stosujemy ludzką w tabletkach żelowych nie do ssania, wet mi tylko obliczył jaką dawkę podać ;)[/quote]

A jakiej firmy ta karnityna? Może Treca?? Możesz mi podać ile Twój pies dostaje? Mam dwa sposoby dawkowania niezbyt do siebie przystające a weci mówią, że karnityna to pic na wodę. Jestem skłonna spróbować jak tylko ustabilizuje się żołądek futrzaka.

Link to comment
Share on other sites

Dokładnie ta z Trec Nutrition- różowe te kapsułki są.
Ja suce daję 1,5 tabletki. Suka waży 30 kg.
Ja uważam że jest skuteczna, zwłaszcza do wysuszenia psa, moja np żarcie ma bardzo energetyczne, tak że jak nic nie robi to tyje, ale jak ma dużo ruchu to waga w normie, a przy elce się ładnie suszy, a nie traci sił w trakcie treningu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Katica']Dokładnie ta z Trec Nutrition- różowe te kapsułki są.
Ja suce daję 1,5 tabletki. Suka waży 30 kg.[/quote]
Trochę się pogubiłam, tabletki czy kapsułki? Te różowe które znalazłam to są po 200 mg na jedną kapsułkę czyli pies dostaje 3oo mg? Trochę to mało wg niektórych dawkowań ale może tak ma być??

Link to comment
Share on other sites

Wiesz co my z wetem obliczyliśmy to w odniesieniu do dawkowania ludzkiego... skoro dla człowieka - przyjmujemy wagę 60-70 kg są 4 tabl. na 30 min przed treningiem to na 25-30 kg psa przyjeliśmy 1,5 do 2 tabl... Oprócz tego moja suka dostaje też HMB także możliwe że w tym połączeniu to wystarczająca ilość.
Mojej suce tyle wystarcza!

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Skutki działania l-karnityny jako środka na odchudzanie są wciąż dyskusyjne. Pamiętam, że była mowa o tym iż u ludzi działa dobrze jedynie tam, gdzie nadwaga jest znaczna i z czasem wraz ze spadkiem wagi jej skuteczność maleje. Jednak mimo wszystko jest to suplement wart uwagi, gdyż oprócz usprawnienia spalania tłuszczy w organiźmie zmniejsza równiez ryzyko chorób serca. Jednak bez odpowiedniej diety l-karnityna nie spowoduje cudów.

Link to comment
Share on other sites

Jeszcze dodam, że w angielskiej literaturze znalazłem informacje o dawkowaniu. Zalecane dawkowanie to 250mg l-karnityny na 25kg masy ciała psa, ale zaznacza się przy tym, że podawanie jej jest bardzo bezpieczne i przekroczenie tych ilości nie niosło ze sobą żadnych większych niepożądanych efektów.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Mam takie pytanie. Mój pies dostaje tabletki 'Top 10' beaphara, z witaminami i l-karnityną, a chciałabym mu dawać jeszcze coś bardziej na stawy, czy można to łączyć, albo dawać co drugi dzień?
Np Ten top 10 z Arthroscanem ? Czy ktoś tak robi? Nie mogę znaleźć żadnego preparatu który zawierałby jednocześnie i karnitynę i glukozaminę z chondroityną ...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Najlepiej konsultuj taką suplementację z dobrym weterynarzem. Ja mojemu nigdy nie podawałem l-karnityny - dosyć wysportowany jest więc nie ma problemu z trzymaniem wagi a tym samym z odchudzaniem. Jeśli nie znalazłeś takiegoś środka, to może to oznacza, że nie powinno się podawać w połączeniu z l-karnityną, ale najlepiej zapytać weta.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 4 years later...

Jaką karnitynę dla psów polecacie? Co sądzicie o http://www.krakvet.pl/mikita-canvital-karnityna-preparat-kondycyjny-dla-psow-pg-15189.html

lub karnitynie Pokusy? Czy może stosujecie l-karnitynę kupowaną w sklepach dla sportowców?

Chodzi mi o korzystne działanie na serce... Czy ktoś z Was widział efekty w postaci dobrego działania na serce psa?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Mam psa  z niedoczynnościa tarczycy. Do tego rasa zagrozona kardiomiopatia wiec mamy zagrozenie podwójne. W wieku roku miał lekko powiekszoną lewa komorę. W maju skończy 9 lat. Od prawie 8 lat dostaje regularnie l-karnitynę, tauryne i CoQ10. Coroczne badania serca (echo) pokazuja serce jak dzwon. zadnego powiekszenia. zadnego zagrozenia. 

W tej chwili uzywam l-karnityny i tauryny z Pokusy

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Hej, widzę, że mało osób odwiedza ten temat. 

Czy podajecie L-karnitynę swoim psom? Czy podajecie też koenzym q10 - jeśli tak to jakiej firmy i w jakiej dawce?

Podaję psu przy chorym sercu L-karnitynę Pokusy i koenzym q10. Weterynarz mówił o L-karnitynie, koenzym q10 sama dodałam. Póki co stan psa wydaje się coraz gorszy, wybieram się z nim na echo serca za 3 tygodnie więc wtedy zobaczę czy coś się zmieniło :/

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...