Jump to content
Dogomania

Tamara Sarmont


Recommended Posts

[quote name='aleb'][FONT=&quot][B][SIZE=3]Tamara Sarmont [/SIZE][/B][/FONT]

[FONT=&quot][SIZE=3][SIZE=2]Czy ktoś wie na co zwraca uwagę?[/SIZE][/SIZE][/FONT][SIZE=3]
[SIZE=3][FONT=&quot]:modla: :modla: :modla:[/FONT][/SIZE]
[/SIZE][/quote]

Ha, zwraca uwagę na ruch i generalnie na całe ciałko, przy Bernardynach była bardzo dokładna, głowa była ważna, rzekłabym, że najwazniejsza. Moja suka wygrała, bo miała lepszą głowę od konkurencji, a ciut gorszy chód. Na pewno nie jest dentystką i nie zagląda w paszczę :cool3:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='panienkabubu']Ha, zwraca uwagę na ruch i generalnie na całe ciałko, przy Bernardynach była bardzo dokładna, głowa była ważna, rzekłabym, że najwazniejsza. Moja suka wygrała, bo miała lepszą głowę od konkurencji, a ciut gorszy chód. Na pewno nie jest dentystką i nie zagląda w paszczę :cool3:[/quote]
O dziękuję :modla:
Najważniejsza dla niej jest głowa. Ale pod jakim względem? Woli drobne czy masywniejsze? Chodzi mi o suki.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='aleb'][FONT=&quot][B][SIZE=3]Tamara Sarmont

[/SIZE][/B][SIZE=3][SIZE=2]Czy ktoś wie na co zwraca uwagę?
:modla: :modla: :modla:
[/SIZE][/SIZE][/FONT][/quote]
hoduje podle i pomeraniany i wyraźnie ożywia się jedynie przy sędziowaniu tych ras :)
lubi typ "amerykański" czyli to co robi wrażenie na pierwszy rzut oka.

Jej wyroki nie zawsze są przewidywalne - potrafi wprowadzać zamęt na ringu.
Należy ja pilnowac z tytułami i z wnioskami bo lubi przyznawać a propri tytuły psu który jej się w danej chwili podoba bez żadnego porównania.

Jak będziecie mieli tłumacza, kóry przetłumaczy wam pwszystko to można usłyszeć stwierdzenia " psy beznadziejne ale trzeba ktoregoś wybrać " - teks puszczony w klasie championów :)

Generalnie u nas tłumacz przestał tłumaczyć takie farmazony zeby nie robić ludziom przykrości.

W jednym opisie potrafi rzucic " pies lekko się porusza" a za dwa zdania później pieś o ociężałym chodzie ....

no generalnie powiem wam jedno - duże przeżycie po sędziowaniu

a ha i lubi sobie pieski pomierzyć :) i wali dobrymi jak jej sie cos nie podoba

Link to comment
Share on other sites

U nas po klasie młodzieży psów nagle wezwała suki :evil_lol: i zrobiła porównanie o Najlepszego Juniora :evil_lol:

Jeżeli chodziło o głowę u nas - musiała być jak najbliższa wzorcu. Moja suka należy do małych (niskich), ale rozbudowanych. No i wygrała :)
Ale czasem bywa nieprzewidywalna - tak jak mówi filonek :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='panienkabubu']Ha, zwraca uwagę na ruch i generalnie na całe ciałko, przy Bernardynach była bardzo dokładna, głowa była ważna, rzekłabym, że najwazniejsza. Moja suka wygrała, bo miała lepszą głowę od konkurencji, a ciut gorszy chód. Na pewno nie jest dentystką i nie zagląda w paszczę :cool3:[/quote]

Jest nam zęby oglądała z 5 minut! liczyła kilka razy(chyba się myliła)
Na co zwraca uwagę hmmm według mnie ważne u niej jest jak pies się pokaże.
były w stawce dwa psy diametralnie różnych typów obydwa piękne ale całkowicie inne.Taka sytuacja miała w 2 klasach miejsce i wtedy wygrywał ten który lepiej się pokazał. lubi mocne psy.Dokładnie maca wszystko.Ma swoje typy ulubione psów.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Absolutnie "rozrywkowa":evil_lol:, robi taki bałagan na ringu, że głowa mała, moim zdaniem nie do końca zna się na szpicach wilczych, komentarze wygłaszane przez nią pod adresem psów na ringu...szkoda słow.
Nie będę jeździła tam, gdzie będzie miała nas sędziować, szkoda czasu

Link to comment
Share on other sites

Faktycznie biegać trzeba dużo, zwraca uwagę na samą prezentację, szatę i przygotowanie do wystawy.
W pudlach dokładnie oglądała głowę i mierzyła. W zasadzie w opisie mamy wszystko uwzględnione: ruch, linie górną i dolną, głowę, kształt klatki piersiowej, kątowanie, włosy, postawę, handling i przygotowanie do show ;)

W ringu też sympatyczna i nie spotkałam się z w.w stwierdzeniami na temat psów czy jakimkolwiek bałaganem. Może dlatego, że sędziowała pudle a może też dlatego, że zarówno tłumacz jak i gospodarz ringu byli dobrze przygotowani i wszystko sprawnie szło. Jeżeli będę miała jeszcze okazję to pewnie się do tej Pani wybiorę.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...