Jump to content
Dogomania

Jak przestawić psa na jeden posiłek?


EWA15

Recommended Posts

Chciałabym przestawić 11-mies.prawie owczarka na jeden posiłek,ale jak mam to zrobić ,poprostu zapomnieć dać jej śniadania.Próbuję już od paru dni ale ona tak na mnie patrzy i prowadzi mnie do michy,że serce się kraje i pani się poddaje.Może dodam że Nuka jest 3 mies.po sterylizacji i apetyt ma duży /zawsze taki miała/ przydałoby sie jej troszkę schudnąć,ale to taki łakomczuch i ciągle mi jej żal.Jak to było z waszymi psami? i kiedy ten jeden posiłek rano czy wieczorem?

Link to comment
Share on other sites

Sprobuj z dwoma posilkami. Nie ulegaj suni! Jak juz zjadla swoja porcje to nie dodawj jej jedzenia. Psa jest łatwo utuczyc, a gorzej odchudzic. ON moze miec problem ze stawami jak bedzie za gruby. Jak ona patrzy na ciebie takim blagalnym wzrokiem, to zamiast ulegac pomysl, ze tak bedzie patrzala za jakis czas bo chcialaby pobiegac ale ma za tlusty zadek i nie moze :wink:

Link to comment
Share on other sites

Nie przestawiaj jej na jeden posiłek - zostaw dwa, zmniejsz racje i/albo dawaj mniej kalorycze. Czym ja karmisz ? Jesli jada suche żarcie to możesz jej dawać odmianę dla psów odchudzających się. Poza tym nie zostawiać karmy na cały dzień -o ile tak robisz, bo może nie - piszę tak na wszelki wypadek, bo to się zdarza przy suchej karmie (np. Chip ma karmę suchą zostawianą i je jak zgłodnieje, ale on nie ma problemów z tuszą). Karma dostępna przez cały dzień skłania łakome psiaki do podjadania i tym samym sprzyja tyciu.

No i jeszcze jedno, ja wiem, że to trudne przy tym proszącym wzroku :roll: , ale nie ma przegryzek/łakoci pomiędzy posiłkami. Jeśli dostaje nagródki za wykonywanie poleceń to musisz je też uwzględnić w ogólnym bilansie całodniowych posiłków.

Życzę wytrwałości, cierpliwości :P. A i jeszcze jedno - nie napisałaś nic ile sunia ma ruchu - może jeśli dasz radę czasowo zwiększyć jej dawkę

Link to comment
Share on other sites

dzięki bardzo za rady ,karmię Nusię suchą puriną bo od eukanuby miała lupież miesiącami,teraz je gotowane żarełko na zmianę z suchym,w zależności od czasu jaki mogę poświęcić na gotowanie,z reguły rano garstkę chrupek a ok.17 gotowane,ale jak długo pacuję to bywa że i rodzina zjada suchą karmę w stylu pizza albo płatki nestlee wtedy i pies nie widzi ciepłej michy ze trzy dni.Nikt się nie skarży bo i syn i pies lubią te swoje chrupki ,a jak życie wraca do normy to wszyscy jemy pierożki,naleśniczki itp.pies też/na szczęście jest łakoma/Może poprzestanę na 2 posiłkach a zlikwiduję podjadanie.Micha pełna u nas nie ustoi ale zjadanie resztek po trzech osobach ,które często jedzą o różnych porach też sie uzbiera i w efekcie piesek robi 4 kupki dziennie,jakby ciągle była szczeniakiem i to jest chyba nasz problem.

Niestety piesio by się dał poćwiartować za te resztki więc wyrzucanie byłoby okrucieństwem,spróbuję je zbierać do następnego posiłku,ale to znowu bałagan.Czy wasze pieski podjadają resztki/kanapek ,jajecznicy,obiadku /itp.?

Link to comment
Share on other sites

U mnie wiekszosc resztek zjada tata :D . Lazy zawsze dostaje skory i jakies kostki z obiadu. Ona za chlebkiem itp. nie przepadaiwc nie ma problemu. Przychodzi zeby sprawdzic co jem, a ja jej pokazuje i wiem ze ona powacha i pojdzie zdegustowana ze nie mialam nic dobrego.

Uwazaj na wage psiura, bo gruby ON to brzydki ON i w dodatku mocno obciazony jesli chodzi o stawy.

Link to comment
Share on other sites

Kurczę to co ty jesz?Albo co to za pies i pozdrów tatę.

Tata pozdrowiony!

moja sunia jest specyficzna. Mozesz jej dawac kielbase, szynke, inne pysznosci a ona traci to nosem i nie ruszy. Owszem sa dni kiedy zje ale to rzadko sie zdarza. My nie jemy nic nadzwyczjanego to moj psiak do wybrednych nalezy. Aha zappomnialam uwielbia chleb z paprykarzem i pasztetowa, ale tylko do czasu je z chlebem bo potem zaczna wylizywac tylko smarowidloi a chleb wypluwa :lol:

Link to comment
Share on other sites

Czy wasze pieski podjadają resztki/kanapek ,jajecznicy,obiadku /itp.?

Nigdy. Po pierwsze, jakoś takie porcje sobie nakładamy, że zjadamy je w całości ;)

Po drugie- żarcie psie to psie, a ludzkie to ludzkie. I u mnie w domu jest to wyraźna granica, Kreska nie dostaje nic z naszego stołu. Ani przy stole, ani do miski. Jedyne co jej się czasem trafi to kromka suchego chleba, kiedy zostanie jedna w koszyku chlebowym po śniadaniu... 8)

EWA15, to jest klucz do tycia Twojej suni! Jeśli chcesz, żeby nie tyła, to jedynym jej żarciem w ciągu dnia powinny być te dwa psie posiłki, żadnego podjadania, a już tym bardziej podjadania "ludzkiego".

Link to comment
Share on other sites

,pewnie masz rację.

;)

Tak sobie przemyślałam sposób żywienia różnych znajomych psów, zwłaszcza tych z lekka otyłych- i wychodzi mi na to, że te otyłe właśnie są dokarmiane resztkami ze stołu, "bo uwielbiają", "bo tak wzruszajaco patrzą" itp... I w sumie kończy się to tak, że pies przez cały dzień coś podjada...

8)

Link to comment
Share on other sites

:-? :-? A co zrobic jezeli pies nie chce jadac dwoch posilkow w dzien?? Moja je tylko pozno wieczor polowe i potem w nocy doje reszte.Jak probowalam jej dac cos w ciagu dnia to kulila uszy i wio od michy pod slol. No i niestety nie moge jej tez odchudzic, przy wysokosci 59 cm wazy 31 kg i zeberek nie widac poprzez sadelko a schudnac musi!!! bo ma chory staw.Unikam jak moge przegryzek w miedzyczasie ale czasami sie zlamie i dostanie jakiegos psiego keksika lub wedzone ucho, ze stolu nic nie dostaje i wcale niechce, dostaje surowe miecho z jarzynami okol 500g , nieduzo ,ale waga ciagle ta sama. :cry: :cry:

Pozdrawiam Isa

Link to comment
Share on other sites

:-? :-? A co zrobic jezeli pies nie chce jadac dwoch posilkow w dzien?? Moja je tylko pozno wieczor polowe i potem w nocy doje reszte

Zabrac "reszte" ktorej nie doje wieczorem i podac rano (niekonieczne te sama, moze byc swieza ;-) ), zeby nie miala co w nocy dojadac.

Link to comment
Share on other sites

Moja je tylko pozno wieczor polowe i potem w nocy doje reszte.

Skoro nie dojada, tzn że dostaje za dużo. Może jeść raz dziennie, ale to co zostawi należy jej zabierać.

Jeśli waga nie spada, to należy zmniejszyć porcję...

Po pierwsze, musisz ustalić ile karmy potrzeba Twojej suce do utrzymania obecnej wagi - to znaczy, ile musisz ją karmić, żeby ani nie tyła, ani nie chudła. Ta ilość jest inna dla każdego psa i "zalecenia" na opakowaniach są tylko wytycznymi, więc musisz to ustalić dla swojego psa. Je to robię tak, że daje pewną ilość karmy dziennie i co tydzień ważę psa. Po dwóch tygodniach wiem, czy waga się utrzymuje, czy nie i w zależności od tego, w razie potrzeby zmieniam ilość podawanej karmy.

Jak już ustalisz, ile psu potrzeba do utrzymania obecnej wagi, to żeby psa odchudzić, zmniejszasz tę ilość o 25%. I nadal ważysz co tydzień. Dalsze decyzje podejmujesz na podstawie kolejnych ważeń.

Powodzenia! 8)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...