Jump to content
Dogomania

Dalmatynka Jenny i dzidzia w drodze...


Dorcia

Recommended Posts

Witajcie :D

Założyłam ten wątek i mam zamiar zdawać relację z tego, co się u nas dzieje.(Na wątku "Co się z wami dzieje" jakoś mi nie pasuje pisać o tym)

Po długich, ponad dwuletnich staraniach o dzidzię, zaciążyłam :angel:

Obecnie jest to końcówka 4 miesiąca. Jenny 02 czerwca skończy rok.

Na razie sprawdzam jej reakcje na dzieci w wieku szkolnym. Zauważyłam, że jak dziecko się jej boi, to ona podchodzi do niego na 2 metry, kuli uszy i i macha jak szalona ogonkiem :D

Najbardziej jednak lubi dzieciaczki te najmniejsze :D (mieszkam koło podstawówki...)

Ostatnio też chodzę na spacery do lasu z koleżanką, która ma 2 letnią córeczkę. Jenny jej pilnuje, żeby ta się nie oddalała, kładzie się na plecy i oczekuje pieszczot...Normalnie mnie zadziwia :D

Moje obawy rozwiewają się z każdym dniem :D

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 60
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Na pewno będzie ok! Przecież nie może być inaczej.Sunia ma tylko rok i napewno bardzo przywiąże się do maleństwa.Zebyście widzieli jak nasz Buniu tęsknił za swoją mała panią tzn dziewczynką z którą się wychowywał był z nią 1,5 od szczeniaka i jej narodzin byli razem.Niestety my nie mamy dzieci i w rodzinie też nie ma takich maluchów więc jak gzieś jechaliśmy czy szliśmy np do parku gdzie bawiły się dzieci to wielki amstaf siadał, patrzył na nie i piszczał.Zeby go puścić do nich.

Teraz ma kilku znajomych 3 - latków i naprawdę jest dla nich przewspaniały.

Link to comment
Share on other sites

Dorciu, to wspaniale! :) w przyszłości na pewno Jenny i maluszek będą tak wielkimi przyjaciółmi, że nie będą mogli bez siebie żyć :)

Gaja nieszczególnie lubi dzieci, podejrzewam, że jest to związane z jej przeszłością... :-?

Link to comment
Share on other sites

Kochani mam problemik :(

Jenny lubi się tarzać w ...ech...śmierdziuchach. Co niedzielę jej się zdarza i ostatnio co niedziela przymusowo jest kąpana :( Jak sobie z tym poradzić? Przecież nie będę jej ciągle trzymać na smyczy...Przecież ona musi się wybiegać!:(

Ponadto nie wraca na zawołanie. Coś jej świrnęło i już... :o

:shocked!: boję się co też jej jeszcze przyjdzie do głowy :(

Link to comment
Share on other sites

Dorciu nie bardzo wiem jak Ci pomóc, ale słyszałam, że działa głośne grzechotanie czymś w momencie kiedy pies ma zamiar sie w czyms wytarzać :wink:

A tak przy okazji Gaja kończy dzisiaj 2 lata, mamy impreze na całego :lol: :BIG:

Link to comment
Share on other sites

Dorcia ja ze swoim diablątkiem miałam podobne problemy, ale mało ,że szukała róznych paskudztw, to potrafiła się nimi częstować, fe............

Żeby nie brała nic z ziemi polecono mi rzucać w jej kierunku metalowym łańcuszkiem - i wyobraź sobie pomaga.Niedawno pogardziła nawet specjalnie rzuconym kawałkiem sera żółtego, który lubi.Tu nie chodzi o zadanie bólu psiakowi,włąściwie nie wolno w niego trafiać, ale chyba odgłos lecącego żelastwa na nią działa.Spróbuj!

Link to comment
Share on other sites

Kika dzięki. Popróbujemy...

Problemem tylko będzie rzucanie, gdyż jak Jenny znajdzie cos w pobliżu mojej osóbki, to wystarczy że krzyknę a nie rusza niczego. Najgorzej jak w lesie jesteśmy i nie widzę za dobrze gdzie ona jest albo jak jesteśmy na łączce i ona się oddali (a jak już coś znajdzie to ciężko ją wtedy przywołać...) Owszem z łączki wraca ale na ogół jest juz wtedy świeżutko pachnąca

Co do samoczęstowania się śmierdziuchami - to mam to samo :-? Ale na szczęście nie często się zdarza :roll:

Link to comment
Share on other sites

Dziękujemy za wszystkie życzenia! i przepraszamy, że tak późno :oops: ostatnio jesteśmy zajęte "klikaniem" i początkami agility :lol: (Aniu serdeczne pozdrowienia od ALTERNATYWY! :wink: ) w ten weekend mamy następne seminarium klikerowe, z ostatniego dostałyśmy dyplom ukończenia i inne :wink:

ok to teraz się pochwalę...

Gaja ma juz opanowany do perfekcji skok przez przeszkodę, a teraz uczę ją slalomu(wszystko oczywiście za pomocą klikera)...aj długa jeszcze przed nami droga, ale będziemy dzielne i wytrwamy 8)

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję w imieniu Jenny, która wszystkim serdecznie podaje łapę w podziękowaniu za życzenia :D

A swoją drogą, ciekawa jestem, czy ona teraz coś wydorośleje? Czy dalej będzie taka dzieciakowata :wink: :D

Link to comment
Share on other sites

Z moich doświadczeń wynika ,że może teraz nastąpić okres "próby sił" - psica może próbować walczyć o dominację w stadku rodzinnym.Pewne zachowania moich suk na to zdecydowanie wskazywały - czasem to wymaga dużego samozaparcia ze strony właściciela.Wydaje się, że to, czego nauczyłaś bestyjkę przez kilka miesięcy - jakby zapomniała nagle.

A moż u Was tak akurat nie będzie.

Link to comment
Share on other sites

A swoją drogą, ciekawa jestem, czy ona teraz coś wydorośleje? Czy dalej będzie taka dzieciakowata :wink: :D

Będzie dzieciakowata :D Rasta skończyła 4 lata i też potrafi zachowywać się jak szczeniak, czy raczej 'szczeniara' :wink: Choć trzeba przyznać, żę od czasu do czasu umie już być dorosła...

Link to comment
Share on other sites

Hej dziewczyny!:)

W poniedziałek mój znajomy z wielkim wyrzutem :wink: oświadczył mi, ze na wystawie w Płocku nie było żadnego piegusa, :-? a jeszcze co mnie bardziej przeraża spotykam co raz więcej w ogóle nie wzorcowe dalmatyny :o istne mieszanki...brak słów

Buziaki dla Was i nakrapianych!

Link to comment
Share on other sites

Witajcie:D

Ja również dołączam się do życzeń udanego, długiego weekendu.

Co do zakończenia roku szkolnego, to mnie to nie dotyczy już od kilku lat, ale jakoże za płotem domu mam podstawówkę i gimnazjum, to cieszę się na wakacje, gdyż będzie nieco spokojniej w okolicy :wink: :D

A wczoraj byłam na USG i podglądałam maleństwo. Mam na video całe badanie pomiarowe (ach ta technika :D ).

Dzidzia rozwija się książkowo.

Jenny natomiast upodobała sobie mój brzuszek jako poduszkę pod łepek... :wink: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...