Jump to content
Dogomania

Dokuczające komary


dbsst

Recommended Posts

kurcze to wcale nie byly komary :evil: . o 2 w nocy jechalismy do kliniki calodobowej. suczka miala burchel na burchlu. morde miala jak shar-pei. bable byly wszedzie piszczala bo tak swedzialy i juz podkrwawialy bo drapala. to w ciagu ok 4 godzin sie stalo. na co to moze byc uczulenie. dostala zastrzyk i tablete. czy ktos mial taki przypadek badz zna.

Link to comment
Share on other sites

Ja mam tak z Lennoxem, który jest uczulony na siano i podsuszoną trawę :( Gdy wpadnie na taką skoszoną łąkę to od razu wyskakują mu bąble i puchnie :cry: Wtedy dostaje steryd (mam w lodówke od kolegi weta, tak na wszelki wypadek) i wapno i jest szybka poprawa. Na szczęscie wiem na co ma uczulenie i mogę tego unikać.

Pozdrawiamy AM, Rita, Lennox i Kenny

Link to comment
Share on other sites

Ja tez tak mialam z Tekila jak miala chyba 2,5 miesiaca! okazalo sie ze jest uczulona na bialko ( a zjadla wtedy bialy ser).Spuchla wtedy na maxa, cala w bomblach byla. Bylismy 2 razu u weta najpierw dostala 1 zastrzyk i wrocilismy do domu (mialo byc lepiej) a tu nagle myslelismy ze juz po niej, stracila przytomnosc, przelewala sie przez rece, myslalam ze umre. szybko znowu do weta, dostala nastepny b. silny zastrzyk (ktory generalnie szczeniakom sie niepodaje) ale niebylo wyjscia, trzeba bylo ja ratowac. I dopiero po tym zaczelo byc lepiej, z godziny na godzine bomble znikaly a ona zaczynala w miare funkcjonowac.

Od tamtej pory niedostaje zadnego nabialu i wszystko jest ok :D

Ale to bylo straszne, mowie Wam...

Link to comment
Share on other sites

Sylwio mam nadzieje ze to sie nie powtorzy tak jak u was i ze juz bedzie ok.

AM wlasnie mi sie uzmyslowilo ze Szpilka tez bawila sie w skoszonej trawie ale czy to byl ten dzien kurcze od tego myslenia glowa mi peknie. ciagle szukam przyczyny.Wapno w jakiej formie podajecie? musze sie na wszelki wypadek zabezpiczyc.

tak pzy okazji znacie Fenicort i Vetaraksoid? bo suka to dostala.

Agi to co ty opisalas powiem tak az mi ciary przeszly dobrze ze to bylo dawno i ze jest wporzo

pozdrawiamy ja i moja uczulona pokemonka :lol:

Link to comment
Share on other sites

Dbsst to bylo straszne i niezycze nikomu takich przezyc, ja juz mialam najczarniejsze mysli jak na nia patrzylam, serce mi walilo a u weta tak sie z malzonkiem darlismy zeby ja ratowal ze chyba patrzyl sie na nas jak na nienormalnych :oops: (troche mu sie dostalo, ale powinno gdyz zamiast od razu jej to podac jak mial taki srodek to dal inny zupelnie bez sensu i dlatego cala ta akcja powstala)

potem go przepraszalismy :oops: ale powiedzial ze rozumie nasz niepokoj :D

Link to comment
Share on other sites

Agi naprawde ci wierze bo ja patrzac na moja Szpilke mialam nogi jak z waty. nie wiem jakbym zniosla to co wyprzezyliscie. moja suczka czuje sie dobrze a ja jescze choruje............ :oops: . nie dziwie sie wcale ze byly krzyki i tak dalej. co wiecej zdziwila bym sie jakby wet mial o to zal do was.

jak sie okazuje wet tez czlowiek :lol:

Link to comment
Share on other sites

AM wlasnie mi sie uzmyslowilo ze Szpilka tez bawila sie w skoszonej trawie ale czy to byl ten dzien kurcze od tego myslenia glowa mi peknie. ciagle szukam przyczyny.Wapno w jakiej formie podajecie? musze sie na wszelki wypadek zabezpiczyc.

Ponoć uczulenie na podsuszone trawy bądź siano są bardzo częste :( (tak mówił mi kolega wet). Wapno daję najpierw domięsniowo (podczas opuchlizny) a potem w tabletkach (niemusujące) dostępne w aptece.

Link to comment
Share on other sites

Mejk tez jest na cos uczulony, tylko jeszcze nie wiemy na co.. :( chlopak ma wysypke (jesli mozna to wysypka nazwac :wink: ). Bylysmy mu weta i narazie dostal jakis zastrzyc odczulajacy i mamy isc za 10 dni spowrotem.. :roll:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Ludziska!!! Czy Wy też z nimi walczycie????
U nas jest masakra. Do tego mieszakmy 200m od Odry. Idzie normalnie zwariować i wściec sie!!!:pissed: :pissed: :pissed:
Kastuche to tak pogryzły że jest cały w bąblach pomimo że go zabezpieczam Adventic'sem. Musze jutro kupić offa, rajd'a i chyba jednak zdecyduje sie na obroże. A wy jak sobie radzicie???????

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...