Jump to content
Dogomania

Fotografia II


dog_master

Recommended Posts

  • Replies 15k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

mam pytanie..moze troche glupie..:roll:

nie umiem zrobic psu zdjecia bez lampy .tzn jak robie zdjecie z lampa wychodzi super tylko pies sie boi ,a gdy wylacze lampe to zdjecia wychodza rozmazane jakby poruszone nawet jak opre aparat na czyms i dluzej musze naciskac zeby zdjecie sie zrobilo , niewiem czy to zalezy od aparatu czy od ustawien czy od moich malych umiejetnosci ..aparat nie jest najgorszy sony h9 , nie chodzi mi zeby zrobic zdjecie profesjonalne tylko takie zwykle , ale chyba tak nie powinno byc ze bez lampy zdjecia nie wychodza ...

Link to comment
Share on other sites

Po pierwsze, to nie błyskaj nigdy psu w oczy lampą :) To tak pro forma.

Po drugie, wrzuć zdjęcie, z exifem. Gdzie je robisz? Na 99% masz za mało światła.

A po trzecie - lampa jest fajna! :)
[url]http://www.dogomania.pl/forum/11141856-post5002.html[/url]
[url]http://www.dogomania.pl/forum/11141864-post5003.html[/url]
;p

// sorry za wyliczenia, ale tak mi najłatwiej zebrać myśli ;p

Link to comment
Share on other sites

o kurcze
mozliwe ze mam tak cos tam poustawiane ...pewnie sama ustawilam a teraz niewiem co i jak ..
bede kombinowac jeszcze dzisiaj moze uda mi sie cos pozmieniac zeby wkoncu wyszlo normalnie..

tak zdjecia w domu mi wychodza takie rozmazane a na dworzu duzo lepiej to pewnie zle oswietlenie...

kiepski ze mnie fotograf , no ale zagladam i sie ucze ;)

dzieki za odpoweidz ide dzialac :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dog_master']Przysłona najmniejsza, czas taki, żeby nie poruszyć [nie wiem, pies w ruchu to 1/500, statyka tak 1/50 jest max imho], iso takie, żeby w/w parametry dobrze naświetliły zdjęcie.[/QUOTE]

hehe mi sie zdażało robić psa na 1/6s, a kota całe 0,5s:D (na statywie) obie foty idealnie ostre

Link to comment
Share on other sites

Wow, mi się ręce trzęsą, >1/50 raczej nie zrobię...

[quote name='psiulka'][B]dog_master[/B] - jak rozproszyć to światło, żeby nie świeciło po oczach psa? Da się to zrobić bez dyfuzora? I jak zrobić taki efekt, że zdjęcie jest z lampą, ale wygląda jakby nie było? :razz:[/quote]
Jak rozproszyć? Jakoś ;) Kombinować trzeba ;)

Ja używam zewnętrznej lampy błyskowej, którą gdzieś zawsze odbijam. Gorzej, jak odbić nie mogę... ;) Bo nie mam od czego albo mam za słabą lampę... Wtedy to mam problem ;p

Lumiquest jest super [z papieru sobie zrobiłam ;)]! Tylko, że drogi, nieporęczny... No nie jest idealny... W popularne stofeny nie wierzę, może trochę dają, ale też drogie, a ja mam słabą lampę...

BTW wiecie może, czy Metzy mają opcję zdalnego sterowania przez aparat, a nie drugiego Metza? To drugie na 100% niektore maja, a to pierwsze?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Shetanka']A no rzeczywiście trochę poruszone :placz: ale na takim ogromnym zoom'ie ręka mi się okropnie trzęsie :placz:[/QUOTE]

zwiększyć czułośc ISO, otworzyc przysłonę i od razu będzie można z czasem zjechać tak, że trzęsąca się łapa nie będzie grać aż takiej roli.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...