Jump to content
Dogomania

Fotografia II


dog_master

Recommended Posts

  • Replies 15k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

No ja już milion razy dostawałam kase na adapter, ale zawsze dokładałam do czegoś innego i tak jakoś... dla mnie on za długi, nie za bardzo foce takie rzeczy, ale przy okazji nowego body zainwestowałam w adapter :cool3: może jutro już będzie, zobaczymy jak to tam będzie, bo może akurat się zakocham :D

Link to comment
Share on other sites

No manualne, manualne :D

Ja na szczęście mam psa, który jest już seniorką i nie biega ani nie oddala się za daleko :evil_lol: gdybym miała może żywszego psiaka to pewnie bym zbierała na jakieś tele z interesującym światełkiem, ale tak to mi niepotrzebne :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='netheter']Zdjęcie nie jest przepalone w żadnym miejscu ;)[/QUOTE]

owszem jest... przepalenie mamy wtedy, kiedy na zdjęciu powstają białe plamy. a na tej fotce są. co oczywiście nie zmienia faktu, że czasami zdjęcie jest nawet ładniejsze przez przepalenie. ale poprawne to na pewno nie jest. ;)

Link to comment
Share on other sites

Nagrzebałam w kilku programach i znalazłam małe przepalenia przy górnej granicy. I są na prawdę małe :)

I tak, duże przepalenia na ciemnych zdjęciach czy duże kontrasty i przepalenia są nieestetyczne.
Ale tu nie zmieniają nic w odbiorze zdjecia.



Wyostrzenie nieładnie wzmacnia widoczność włosków na oczach, a grzebanie przy tym daje nienaturalny wyraz.
Zwiększenie kontrastu wg. auto kontrastu photoshopowego rozjaśnia tylko zdjęcie co mi się osobiście nie podoba.

Link to comment
Share on other sites

Ależ pytam o opinię, testowałam to, coście powiedziały i uważam, że lepiej wygląda bez tych zmian. Więc o co chodzi? Sprawdziłam wasze pomysły.

BBeata, ale nie jest teraz za ciasne?
[url]http://scr.hu/0w8o/h1cbp[/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='netheter']
BBeata, ale nie jest teraz za ciasne?
[URL]http://scr.hu/0w8o/h1cbp[/URL][/QUOTE]

Jako, że lubie ciasne kadry mi się bardziej podoba... osobiście też bym coś z nim pokombinowała bo jak na razie dla mnie jest takie 'łyse' to zdjęcie ;) Podkręcić trochę kolory czy przerobić na b&w nie wiem...
Co do kadru to szkoda, że sierść naszła na oczy... psuje to trochę odbiór...

Link to comment
Share on other sites

Tak jak ja lubie centralne portrety za które na mnie krzyczą :P
Tak kombinuje i podcinam to tu to tam.. może faktycznie lepiej? Ale jakoś lubię to niebo od góry.

[IMG]http://fc05.deviantart.net/fs71/f/2013/184/8/b/untitled_by_yadira_szara-d6bu704.jpg[/IMG]
Za to to zdjęcie bardzo lubię.
Wiem, że można narzekać na włosy na oczach, ale ta suka ma perfidnego zeza i na prawdę lepiej jej oczu nie widzieć jak patrzy w przód :P

Link to comment
Share on other sites

to zdjęcie jest moim zdaniem milion razy lepsze od tamtego, bo ma jakieś kolorki. a tamto jest mdłe. ktoś tutaj napisał ostatnio, że Twoje fotki wyglądają tak jakby wcale nie przeszły postprocesu. mam to samo zdanie. ;)

[quote name='netheter']
Zwiększenie kontrastu wg. auto kontrastu photoshopowego rozjaśnia tylko zdjęcie co mi się osobiście nie podoba.[/QUOTE]

i jeszcze sorry, że się tak doczepię - ale, zachodzę w głowę - jak można używać czegoś AUTO w programach graficznych? :niewiem:

Link to comment
Share on other sites

Tamto też ma - i przykro mi, że takiej maści miałam modelkę na zdjęciach. Co ja biedna na to poradzę? Nie mogę przekłamać jej koloru, bo to nie burek ze schroniska, a w przyszłości suka hodowlana. :)

Nie używam auto. Jest ono dla mnie sprawdzeniem co ze zdjęciem zrobi autoprogram widząc jego histogram i inne parametry i czasem względem tego zmieniam swoją obróbkę.


Proszę bardzo, wyciąg z ligtrooma - i jak? Nie ma postprocesu?
[url]http://scr.hu/0w8o/kaqwg[/url]

Link to comment
Share on other sites

kontrast, highlights, shadows, clarity, darks, saturacja poszczególnych kolorów- to z lightrooma.
+ reszta, którą zrobiłam w photoshopie, a której niestety nie przytoczę, bo nie mam jak.
Przy powiększaniu shadows całość zaczyna wyglądać nienaturalnie.


edit:
i teraz właśnie spojrzałam, że pędzlem się bawiłam jeszcze.

Link to comment
Share on other sites

Mnie się zdjęcie podoba, nie widzę absolutnie przepaleń, choć dodałabym trochę kontrastu, ostrości, pobawiłabym się kolorami i ucięła trochę góry.
Nie wiem po co dawać komuś RAWy, opinie opiniami ale netheter nie prosiła o obróbkę zdjęcia tylko opinie, porady :roll: Osobiście wolę takie delikatne zdjęcia, niż przesadnie wyakcentowane nienaturalne oczy ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...