Jump to content
Dogomania

Fotografia II


dog_master

Recommended Posts

[quote name='Foxowa']Jak dobrze, w końcu ktoś ma model podobny do mojego :D
ja mam e-450 ;)
Myślałaś może nad manualnymi m42? Mnie kuszą ostatnio bardzo :D[/QUOTE]
Oo, ja też mam Olympusa E-450. ;)
Polecasz może jakiś fajny obiektyw do focenia psów w ruchu?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 15k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

To może ja coś wstawię...

[img]http://desmond.imageshack.us/Himg9/scaled.php?server=9&filename=115521025.jpg&res=landing[/img]
schroniskowo

[img]http://desmond.imageshack.us/Himg832/scaled.php?server=832&filename=114358965.jpg&res=landing[/img]

[img]http://desmond.imageshack.us/Himg600/scaled.php?server=600&filename=110888700.jpg&res=landing[/img]
wiem, że broda ucięta, ale lubię ciasne kadry, nie wiem czemu :)

[img]http://desmond.imageshack.us/Himg535/scaled.php?server=535&filename=114585823.jpg&res=landing[/img]
i ludzkie - a u mnie to rzadkość, bo zdecydowanie wolę focić zwierzęta.

Wszystko robione Pentaconem 1.8 50 mm
Proszę o konstruktywną krytykę :)

Link to comment
Share on other sites

Pierwsze - mi się podoba, tylko szkoda jak dla mnie troszkę jednej łapki przyciętej, ale wrazenie ogólne jest OK
Drugie - no nie wiem, jakos do mnie nie przemawia - może troche przeszkadza mi to, że przycięty jest pies.
Trzecie - Za ciemno
Czwarte - mi się podoba :) Taki jakiś fajny klimacik :)

Link to comment
Share on other sites

powiedzcie mi która opcja jest najlepsza ;) ?
[B][COLOR=#000000][SIZE=2]Canon EOS 600D + 18-135mm IS[/SIZE][/COLOR][/B]

[B][COLOR=#000000][SIZE=2]CANON EOS 600D + Tamron 18-200[/SIZE][/COLOR][/B]

[B][COLOR=#000000][SIZE=2]Canon EOS 600D + EF-S 18-55 IS II + EF-S 55-250 IS II CB[/SIZE][/COLOR][/B]
[B]
Canon EOS 600D + 17-85mm[/B]

Edited by Culineo
Link to comment
Share on other sites

[quote name='Culineo']powiedzcie mi która opcja jest najlepsza
;) ?
[B][COLOR=#000000][SIZE=2]Canon EOS 600D + 18-135mm IS[/SIZE][/COLOR][/B]

[B][COLOR=#000000][SIZE=2]CANON EOS 600D + Tamron 18-200[/SIZE][/COLOR][/B]

[B][COLOR=#000000][SIZE=2]Canon EOS 600D + EF-S 18-55 IS II + EF-S 55-250 IS II CB[/SIZE][/COLOR][/B]
[B]
Canon EOS 600D + 17-85mm[/B][/QUOTE]

[COLOR=#000000][SIZE=2]Canon EOS 600D + 18-135mm IS lub 17-85mm oczywiście na początek. Ogólnie to po co 600D nie lepiej (taniej) 550D ?[/SIZE][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Demowata']Oo, ja też mam Olympusa E-450. ;)
Polecasz może jakiś fajny obiektyw do focenia psów w ruchu?[/QUOTE]

A obecnie masz kita 14-42mm? może przedłużacz do tego 40-150mm?
ja chciałabym 70-300mm ale jest ciemny :( no i nie tani.
Ja mam E-520. ;) i też mam mętlik co do nowego obiektywu. Chciałabym jakiś tańszy, ale nic mi na razie nie przychodzi na myśl :shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Krzysztof Kwiatkowski'][COLOR=#000000][SIZE=2]Canon EOS 600D + 18-135mm IS lub 17-85mm oczywiście na początek. Ogólnie to po co 600D nie lepiej (taniej) 550D ?[/SIZE][/COLOR][/QUOTE]

a nie dużo się one różnią ? 600-tka to chyba ulepszona 550-tka ? :) skoro nie ma różnicy to nie wiem już sama :D
to weźmiemy 18-135mm większa ogniskowa :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Culineo']a nie dużo się one różnią ? 600-tka to chyba ulepszona 550-tka ? :) skoro nie ma różnicy to nie wiem już sama :D
to weźmiemy 18-135mm większa ogniskowa :)[/QUOTE]

600D ma dodatkowo obrotowy wyświetlacz i wbudowane zdalne sterowanie lamp canon-a a reszta ta sama :) Poczekaj może na 650D bo już go zaprezentowali :)

Link to comment
Share on other sites

Potrzebuję porady. Do tej pory cykałam w samych jpg, jednak chciałabym powoli zacząć przechodzić na rawy. Właściwie to już dawno chciałam, tylko mam mały problem - w lightroomie jak otwieram zdjęcie nef, podczas wczytywania jest 'normalne', kolory są takie jak w aparacie; ale jak zdjęcie się wczyta to kolory robią się sprane, wyblakłe :shake: Czy to wina ustawień programu, czegoś w aparacie, czy tak ma po prostu być?

[URL]http://i736.photobucket.com/albums/xx1/K-arolina/Inne/Beztytuu.jpg[/URL]
[SIZE=1]Pstryk byle jaki, wyłącznie do celów podglądowych ;)
[/SIZE]
Nie wiem jak to naprawić, nie znam się na tym kompletnie :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='anorektyczna.nerka']A mi w PSie rawy nie chodzą, jest jakiś błąd typu, że nie ten typ pliku i tylko w tym programie dołączonym do aparatu mogę obrabiać. dopisek po tytule to ".srw"[/QUOTE]

nie możesz otwierać rawów w ps'ie bo nie masz wgranej dodatkowej do czytania rawów, wujek google Ci rozwiąże problem :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Karolina.']Potrzebuję porady. Do tej pory cykałam w samych jpg, jednak chciałabym powoli zacząć przechodzić na rawy. Właściwie to już dawno chciałam, tylko mam mały problem - w lightroomie jak otwieram zdjęcie nef, podczas wczytywania jest 'normalne', kolory są takie jak w aparacie; ale jak zdjęcie się wczyta to kolory robią się sprane, wyblakłe :shake: Czy to wina ustawień programu, czegoś w aparacie, czy tak ma po prostu być?

[URL]http://i736.photobucket.com/albums/xx1/K-arolina/Inne/Beztytuu.jpg[/URL]
[SIZE=1]Pstryk byle jaki, wyłącznie do celów podglądowych ;)
[/SIZE]
Nie wiem jak to naprawić, nie znam się na tym kompletnie :roll:[/QUOTE]

Jeśli zdjęcia robisz w raw -ach to podgląd w aparacie masz z "zaszytego" JPEG -a dlatego są ładniejsze.
Po wczytaniu w LR na podglądzie też widzisz tego JPEG -a dopiero potem czysty negatyw cyfrowy czyli raw bez upiększeń. Dopiero teraz Ty masz go poprawić a nie "puszka" :)
W IrfanView raw -y też widzę "sprane" czyli oryginał.

[quote name='anorektyczna.nerka']A mi w PSie rawy nie chodzą, jest jakiś błąd typu, że nie ten typ pliku i tylko w tym programie dołączonym do aparatu mogę obrabiać. dopisek po tytule to ".srw"[/QUOTE]

Nie możesz otworzyć bo właśnie brakuje Ci aktualnej wtyczki Adobe Camera Raw którą możesz pobrać ze strony producenta [URL]http://www.adobe.com/support/downloads/product.jsp?product=106&platform=Windows[/URL] tylko musisz dobrać do swojej wersji PS -a. Może być też tak że jak masz starszą wersję PS- a to się nie da otworzyć bo aktualizacja się nie uda wtedy pozostaje zaopatrzyć się w nowszą wersję PS. Ja do raw -ów z canon używam tylko oryginalnego DPP od Canon -a i jest extra.
Tu jest starsza wersja ale poczytaj opis [url]http://www.dobreprogramy.pl/Photoshop-Adobe-Camera-Raw,Program,Windows,24672.html[/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='HexaWHWT']A obecnie masz kita 14-42mm? może przedłużacz do tego 40-150mm?
ja chciałabym 70-300mm ale jest ciemny :( no i nie tani.
Ja mam E-520. ;) i też mam mętlik co do nowego obiektywu. Chciałabym jakiś tańszy, ale nic mi na razie nie przychodzi na myśl :shake:[/QUOTE]
Aktualnie mam kita bo nie miałam czasu na szukanie dobrego obiektywu, ale teraz stwierdzam, że jest mi potrzebny lepszy. A co myślisz o samyang'u ?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Demowata']Aktualnie mam kita bo nie miałam czasu na szukanie dobrego obiektywu, ale teraz stwierdzam, że jest mi potrzebny lepszy. A co myślisz o samyang'u ?[/QUOTE]

Nie znam się na tyle żeby Ci pomóc i go nie testowałam, więc tylko z opinii w necie mogłabym się wypowiedzieć. Tak na prawdę to interesowały mnie raczej ob z gamy olympusowych. Ale wczoraj kupiłam Heliosa 58mm :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Krzysztof Kwiatkowski']Jeśli zdjęcia robisz w raw -ach to podgląd w aparacie masz z "zaszytego" JPEG -a dlatego są ładniejsze.
Po wczytaniu w LR na podglądzie też widzisz tego JPEG -a dopiero potem czysty negatyw cyfrowy czyli raw bez upiększeń. Dopiero teraz Ty masz go poprawić a nie "puszka" :)
W IrfanView raw -y też widzę "sprane" czyli oryginał.[/QUOTE]

Dzięki Krzysztof za wyjaśnienie! :) Hm, ale czasami bywa tak, że zdjęcie które zrobię z aparatu jest na tyle zadowalające że nie trzeba przy nim nic majstrować. A jak bym zrobiła je w raw, na aparacie byłby ten widok z jpg i by było super, a po zrzuceniu na komputer pokazałoby mi się zdjęcie 'szare'.
I rozumiem że w takim wypadku muszę je poprawiać? Obawiam się, że nie byłabym w stanie odtworzyć na komputerze tego co pokazywał 'zaszyty' jpg na ekranie aparatu, przynajmniej nie na obecnym etapie wiedzy ;) :shake: Szkoda jeśli zdjęcie które wygląda dobrze w aparacie, po zrzuceniu na komputer "traci swoje właściwości", bo czasami obróbka nie jest potrzebna, a wychodzi na to że robienie w rawach niejako wymusza na nas abyśmy trochę posiedzieli nad zdjęciem i pobawili się suwakami ;) Chyba że coś źle zrozumiałam ;) No ale w takim razie nie wiem jak mam ustawiać wszystko w aparacie, skoro i tak to co widzę podczas robienia zdjęć nie jest odzwierciedleniem tego co widzę potem na komputerze. Muszę się jeszcze dużo nauczyć...

Chyba w takim razie najbezpieczniejszym wyjściem będzie robienie podwójnych zdjęć, i w jednym i w drugim formacie? :)

edit: Przy okazji, pochwalę się, od dziś mam Nikkora 50mm 1.8G :loveu: Po ponad roku pracy z manualnym heliosem dziwnie mi się pracuje z takim automatycznym obiektywem, ciągle się zapominam i chcę ustawiać ostrość ręcznie :lol:

Edited by Karolina.
Link to comment
Share on other sites

[quote name='Karolina.']I rozumiem że w takim wypadku muszę je poprawiać? Obawiam się, że nie byłabym w stanie odtworzyć na komputerze tego co pokazywał 'zaszyty' jpg na ekranie aparatu, przynajmniej nie na obecnym etapie wiedzy ;) :shake: Szkoda jeśli zdjęcie które wygląda dobrze w aparacie, po zrzuceniu na komputer "traci swoje właściwości", bo czasami obróbka nie jest potrzebna, a wychodzi na to że robienie w rawach niejako wymusza na nas abyśmy trochę posiedzieli nad zdjęciem i pobawili się suwakami ;) Chyba że coś źle zrozumiałam ;) No ale w takim razie nie wiem jak mam ustawiać wszystko w aparacie, skoro i tak to co widzę podczas robienia zdjęć nie jest odzwierciedleniem tego co widzę potem na komputerze. Muszę się jeszcze dużo nauczyć...[/QUOTE]

Podciągasz trochę nasycenie i kontrast. I to chyba tyle :)

Link to comment
Share on other sites

Hej
Od wczoraj jestem posiadaczką ciekawego kompakta Samsung Ex1
Chciałam coś małęgo do focenia "od zaraz",
by zawsze miec przy sobie i akurat zrządzeniem lodu trafił mi się ten.

Może ma ktoś takowy i znalazł do niego futerał w miarę pasujący ?

Strasznie dawno tu nie zaglądałam.
Czas przesiąść się z D80 na coś nowszego i śmigać ;p

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...