Jump to content
Dogomania

ciężki spacerek


Anja

Recommended Posts

Cześć wszystkim!!!

Mam pytanie czy wasze pieski też ciągną na smyczy?

Czy huskiego nie oduczy się tego nawyku? Słyszałam że u młodych psów tak jest, a potem przestają ciągnąć. Nie wiem co mam robić,pomóżcie!!!

Link to comment
Share on other sites

)Przeczytaj ksiązki Okiem psa i Zapomniany jezyk psów,Musisz przywrócić prawidłową hierarchię w stadzie(według porad z tych ksiażek).Ja spróbowałam i pomogło moja sunia już nie ciagnie,moze tylko czasami się zapomni.

Powodzenia

Link to comment
Share on other sites

Hasky ma ciągnięcie w genach, nawet kiedy biegnie przy rowerze zadowolony jest dopiero wtedy, kiedy czuje opór i może ciągnąć. Moja April ma dzisiaj 5 miesięcy i jeszcze nie pozwalwm jej ciągnąć na poawżnie :)

Jeżeli na spacer po mieście polecam kantarek - skuteczny

Link to comment
Share on other sites

Szybszy :klacz: oraz :thumbs: !!!

Czasem brak mi słów, jak czytam, że husky ciągnie i jak go oduczyć, że ktoś zakłada kolczatkę, albo używa kantarka, żeby pies szedł grzecznie przy nodze... Ja tam tego nie rozumiem.

Posłuszeństwo = ustalenie hierarchii, ot co. A psy zaprzęgowe są po to, by pracować, ciągnąć i oduczanie na siłę... zresztą polecam lekturę postu Szybszego.

Link to comment
Share on other sites

Greg, że psy zaprzęgowe są po to żeby ciągnąć, jestem jak najbardziej za.

Natomiast względem kantarka, to nie mogę się z Tobą zgodzić.

Są czasem sytuacje, że jakoś trzeba na spacerze psa poskromić (np. może wychodzić z nim osoba z ograniczoną sprawnością ruchową) i wtedy kantarek jest nieoceniony.

Myślę, że wiem o czym piszę, wczoraj mój pies pobił rekord haszczaków w uciągu, ciągnąc 2000kg :wink:

Link to comment
Share on other sites

Moja April nosi kantarek, przyzwyczaiła sie szybko i nie ma mi tego za złe jak go zakłada, nawet lubi :) . Myślę, że przypomina jej to uprząż, sama wyciąga gowę. Haszczaki wszelkie szelki itp lubią chyba :D

Niestety mam w mieście chłopaka z haskim który nosi kolczatkę i jest z tego dumny, że pies nie ciągnie :-?

Link to comment
Share on other sites

ELO!!!

powiem ze dwa psy bardziej ciagna niz cztery psy :)

jak wychodzilem na spacerki z psami najczescie po dwa psy na osobe to mozna bylo sie zmeczyc idac z nimi ale czasami byly sytuacje ze musialem isc z czterema psami na raz (rodzina chora lub sam bylem w domku) to nawet sam sie zdziwilem poniewaz mniej ciagnela ta czworka niz dwa psy ;)

Link to comment
Share on other sites

Anja mam nadzieje ze nie wpadniesz na pomysl i nie zalozysz swojemu psu kolczatki, jesli chodzi o ciagniecie to nie ma sie co rozwodzic 'husky to husky' i ma w genach zapisane zeby ciagnac, jedynie co mozemy zrobic to tylko do tego sie przyzwyczaic :D

Link to comment
Share on other sites

Husky sa to bardzo inteligentne psy i mozna je nauczyc,aby wykonywaly polecenia takie jak w prawo czy w lewo.Zatrzymania tez mozna je nauczyc,ale zakazac im robic cos co wykonuja instynktownie nie mozna. Nawet Azja czasem ciagnie.

Poza tym jak chce sie miec psa jakiejkolwiek rasy najpierw trzeba dowiedziec sie o potrzeby i charakter tej rasy,a pozniej po zastanowieniu sie czy damy sobie rade kupic,a nie na odwrot.

Link to comment
Share on other sites

Nie zwalajcie wszystkiego na instynkta. Huskiego tez mozna nauczyc chodzenia przy nodze i to bez zadnych 'srodkow przymusu bezposredniego'.

Sa na tyle inteligietne, ze wiedza ze jak nie mozna, to nie mozna.

Oczywiscie ze zawsze moze sie trafic jakas atrakcja po drodze i opcja

'nie mozna' przechodzi automatycznie w ' a jednak sprobuje'.

VIKI ostatnio zerwal mi karabinek, jak mi corka na rowerze obok przejechala, tak za nia skoczyl.

Opcje mu sie pomylily, zapomnial, ze jest na spacerze, a nie w szelkach.

Link to comment
Share on other sites

Wera, zaraz, zaraz...

To, co ja napisałem w tzw. "międzywierszu" zawierało jedno przesłanie.

Każdego psa mozna ułożyć.

Obojętnie, czy to jest pies zaprzęgowy, czy kundel, pudel, cocer spaniel ..... tu niech każdy wstawi rasę psa.

Ot, co. To jest oczywiście moje zdanie, poparte doświadczeniem z różnymi psami, które miałem w swoim życiu.

Link to comment
Share on other sites

Nie kupowałem swoich psów po to by spacerować z nimi po parku . Cieszę się , że moje psy ciągną i mam nadzieję , że będą to robiły z takim samym zapałem przez następne kilkanaście lat. Nie bez powodu husky nazywane są psami zaprzęgowymi lub pociagowym . Ciągnięcie i praca to jest to co lubią robić więc nie staram się nic z ich natury zmienić a wystawy nie wybieram się .

Link to comment
Share on other sites

Wracajac do tematow wystaw to z moich obserwacji wynika,ze wiekszosc huskych jakie widze sa poprostu krotko trzymane na ringowce tuz przy nodze i wydaje sie,ze nie ciagna(czasami przednie lapy prawie nie dotykaja ziemi).Nie przecze jednak,ze sa husky wychowane,ktore mozna prowadzic na luznej ringowce.

Link to comment
Share on other sites

Ja jakos nie bardzo rozumiem, w czym problem. Jak VIKI idzie na obrozy,

to idzie nawet przy nodze, chyba ze akturat gdzies sie bardzoooo spieszy.

Jak jest w szelkach, to na chodniku miedzy blokami idzie niecierpliwie, ale

w miare grzecznie. Jak tylko znajdziemy sie na sciezkach, gdy wie, ze

mu wolno i uslyszy ulubiona 'naprzod' czy 'go' to wyrywa.

Jak zona sie zapomni, i ruszy pierwszana rowerze, to i bez pozwolenia wyplatuje sie blyskawicznie z szelek (a ma to opracowane do perfekcji) i naprzod.

Jakis wyjatkowy, czy co.

Link to comment
Share on other sites

Ja jakos nie bardzo rozumiem, w czym problem. Jak VIKI idzie na obrozy,

to idzie nawet przy nodze, chyba ze akturat gdzies sie bardzoooo spieszy.

Jak jest w szelkach, to na chodniku miedzy blokami idzie niecierpliwie, ale

w miare grzecznie. Jak tylko znajdziemy sie na sciezkach, gdy wie, ze

mu wolno i uslyszy ulubiona 'naprzod' czy 'go' to wyrywa (ciagnie).

Jak zona sie zapomni, i ruszy pierwsza na rowerze, to i bez pozwolenia wyplatuje sie blyskawicznie z szelek (a ma to opracowane do perfekcji) i naprzod.

Jakis wyjatkowy, czy co.

Przepraszam, chcialem tylko poprawic, a mi sie zacytowalo.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...