Jump to content
Dogomania

Nowy standard majorek?


Terzia

Recommended Posts

Na jednej z polskich stron o majorkach przeczytalam, ze w kwietniu tego roku hiszpanie zlozyli w FCI petycje o zmiane standardu.... <mhm> pytam sie zaraz sama siebie, czy chca standard "dopasowac" do wygladu wlasnych psow? Wszystko jet mozliwe....

Osoba prowadzaca te strony internetowe sama ma pare majorek - wszystkie w innym typie.. wiec na pewno do "nowego standardu" cos sie dopasuje :wink:

Teraz na powaznie: ca de bou nie jest "wywazona" rasa.. wiec jezeli hiszpanie zaczna zmieniac standard.. to dziekuje. Jezeli majorki maja wygladac tak jak smokofilomidanki czyli mieszance fili z amstaffem z mala nalewka bullmastiffa, to dziekuje. Rasa ta przestanie byc absolutnie "atrakcyjna" i bedzie tracic jej amatorow!

Link to comment
Share on other sites

chyba powariowali!

najlepiej zalegalizowac- jako "ideały"-własne stada majorkopodobnych brzydactw- niż przyznac się do błedu, zakasac rękawy i zacząć wreszcie hodować prawdziwe- zgodne z wzorcem majorki :evilbat: .

będzie to wielką pomyłką- jeśli FCI skłoni się ku zmianie standardu- i "smokofilomidanki" zaczną wieść prym na światowych wystawach :evil:

od niedawna miłośniczką majorek się stałam :wink: i podobaja mi się tylko te zgodne z obecnie obowiązującym wzorcem!!!

oby ta idiotyczna petycja legła w gruzach.

Link to comment
Share on other sites

No nie! Tego chyba jeszcze nie grali!?

Czy to mozliwe żeby od tak zienić wzorzec, tylko dlatego że psy nie pasuja do danego wzorca?

A od kiedy wpierw jest wzorzec a potem rasa, ja zawsze myślałm że wzorzec jest opracowywany jak jakaś duża grupa psów ma podobne cechy charakteru i wyglądu.Ale może się myle?

Link to comment
Share on other sites

Standard tej rasy zostal uznany w 1964 roku - juz wtedy majorki nie mialy rozmiarow poteznych (wysokosc). W roku 1997 stadard sie sprecyzowal i okreslil np. to jak ma wygladac zgryz. Dla mnie to tez wyglada tak, jakby niektorzy hiszpanie chcieli "dopasowac" sandard rasy do psow jakie teraz maja.

Dla mnie osobiscie ten typ psow nie ma wyrazu. Brak ich pewnego rodzaju molosowatego wdzieku. Majorka z mala glowa wyglada poprostu fatalnie. Wtedy wlasnie wyglada jak mix!

Obejrzyjcie sami psy na stronie www.almallutx.com - nie wiem dlaczego... ale jak patrze na wyraz tych pyskow... to mam wrazenie, jakby byly to psy spowinowacone z sharpei´em! Poprostu ten "look" wogóle mi sie nie podoba. Nastepna rzecz to to, ze wszystkie te przedstawione tam psy sa po tych samych przodkach. Wszedzie tylko Chimo, Mora, Tito, Anastasia - nic innego. Niektorzy mowia, ze znana w europie polska hodowla rasy prowadzi inbreed - a co, Hiszpanie nie robia tego samego? Jak widac wlasnie ta hodowla robi dokladnie to samo.

Ach, dlugo moznaby na ten temat pisac.

Link to comment
Share on other sites

mi się- jak juz pisałam, ten "look" także kompletnie nie podoba, bo trzeba by chyba nie widzieć nigdy normalnej, prawidłowej majorki, żeby na coś takiego- jak te potfory- patrzeć spokojnie :evilbat:

wystarczy już chyba, że mamy asty, file i shar-peie-każde z osobna piękne- nie potrzeba jeszcze zwyczajnie brzydkich mixoastofilo-pei>brrrrrr

przejrzałam rodowody psów z podanej przez Terzię strony- trzeba być zwykłym hipokrytą, żeby kojarząc psy z takim pochodzeniem, komukolwiek zarzucać inbred.

przykra sprawa z ca de bou.

trzymam kciuki, żeby myślenie niektórych oszołomów uległo modyfikacji na korzyść obecnego standardu, który jasno i szybko pozwala odróżnić majorkę od reszty molosowej braci i stanowi o przyszłości tej oryginalnej rasy...

szkoda, że dla niektórych najważniejsze jest chwalenie wyłącznie własnego ogona!

Link to comment
Share on other sites

Witam...

Zastanawiają mnie następujące sprawy:

1. Szukałem proponowanych zmian we wzorcu i niestety nigdzie ich nie znalazłem. A tymczasem na forum już wszystko jest dokładnie opisane.... Ciekawe, naprawdę ciekawe. Skąd Pan zaczerpnął te informacje, Panie Jarku..?

2. Następna intrygująca sprawa, to fakt, iż wypisuje Pan tyle o hiszpańskich psach, że myślę, iż był Pan tam przynajmniej parę miesięcy, zwiedzał hodowle, rozmawiał z hodowcami i wymieniał doświadczenia, przeglądał Pan rodowody... Jako profesjonalista... Aż strach pomyśleć, że mógłby Pan wyssać te informacje z palca... No ale chyba tak nie jest. Mam nadzieję, że pobyt w Hiszpanii dobrze Panu zrobił i nareszcie trochę Pan wypoczął, bo przecież wieczne awanturowanie się w kraju, zmęczyć może nawet takiego herosa jak Pan...

3. Kolejna sprawa, to fakt, iż wypisuje Pan, że Hiszpanie nie mają nic ciekawego, szydzi Pan z hiszpańskiego Klubu Ca De Bou, co jest naprawdę wielce zastanawiające, z uwagi na fakt, iż na pańskiej stronie internetowej (www.cadebou.pl), można zobaczyć logo tego klubu, wcale nie ukryte, a wręcz umieszczone na widocznym miejscu, tak jakby chciał się Pan tym pochwalić... Tak dwulicowość jeszcze pół wieku temu, doprowadziłaby Pana przed pluton egzekucyjny.

Wnioski:

1. Z powyższego jasno wynika, iż nie stanowi Pan wiarygodnego rozmówcy, a już tym bardziej wiarygodnego źródła jakichkolwiek informacji.

2. Jasnym staję się fakt, że "rozmowa" z Panem to raczej mordęga i przebijanie się przez wartki nurt kłamstw i pomówień, a nie konstruktywna debata na temat rasy. No ale cóż, tak już widocznie musi być. Teraz chyba jasnym staje się fakt, dlaczego tylko czasem coś napiszę.

Do zobaczenia.

Link to comment
Share on other sites

Ja tez dostalam zaproszenie na ta wystawe - chetnie bym pojechala ale.... szkoda bylo mi na to wydawc kasy.... i to nie malo! Te 600 euro wydam lepiej jadac do Pabianic i pomagajac za te pieniadze schroniskowym psom - w moim odczuciu to lepsza "inwestycja".

@ Jodzon

Czy za toba nie kryje sie kto taki jak pan Wojtek?

:o

Link to comment
Share on other sites

Jasnym staję się fakt, że "rozmowa" z Panem to raczej mordęga i przebijanie się przez wartki nurt kłamstw i pomówień, a nie konstruktywna debata na temat rasy.

Dla mnie jasny stał sie fakt, ze Jodzon jest delikatnie mówiąc mało poważny.

Czy musze jechac do USA żeby zobaczyc Mike Tysona ??!!?? i wiedziec jak wygląda ??

Link to comment
Share on other sites

Ja jak zwykle...czytam, czytam i w końcu nie wytrzymuję W tym wypadku mam tylko jedno pytanie. Dlaczego niektórym ludziom tak strasznie zależy żeby dyskredytować osiągnięcia na własnym na podwórku?

Mamy bardzo dobre psy wyhodowane w polskich hodowlach, o tym,że są bardzo dobre świadczą osiągnięcia na wystawach nie tylko przecież w naszym kraju. Dlaczego, po raz nie wiadomo który w historii tego kraju mamy z tego zrezygnować, zaprzepaścić czyjeś osiagnięcia tylko dlatego,że mamy jako naród tendencje do bezkrytycznego przejmowania wszystkiego z zachodu?

Życzę wszystkim MĄDRYM hodowcom z mojego kraju odważnych wystąpień na wystawach światowych własnie po to, między innymi, żeby udowodnić,że są rzeczy, które potrafimy robić bardzo dobrze.

Zależy mi na tym z jeszcze innego, osobistego, powodu. Jako posiadacz majorki wiem, że każdy następny pies w moim domu także będzie majorką. Chcę móc wybierać spośród zdrowych piesków z bardzo dobrej hodowli, spośród takich jakie w tej chwili mi się podobają, albo jescze lepszych, zdrowszych itd. a nie spośród biednych skrzywdzonych zwięrząt na łańcuchu rodem z Hiszpanii

Link to comment
Share on other sites

Panie Gorzała

Tak myślałem, że nie zrozumie Pan o czym pisałem.

Czy może pan podać w jakie hodowle hiszpańskie Pan odwiedził i od kogo miał Pan zaproszenie na monografikę?

Ze swojej strony postaram się zamieścić oczywiście zdięcie mojego psa, ale chciałbym wiedzieć czy pisze Pan prawdę, więc proszę o odpowiedź.

Propozycje zmian we wzorcu złożone w FCI różnią się od tych jakie Pan przedstawił.

Na pewno nie chodzi mi o krytykowanie osiągnięć psów i samych psów, zarówno polskich jak i zagranicznych, to tak w roli wyjaśnienia.

Pani Tereso

Nie mam na imię Wojtek, nie wiem skąd to się wzięło.

Pozdrawiam

Filip Jodła

Link to comment
Share on other sites

@ jodzon

ok. dziekuje za informacje :wink:

Mysle, ze zaproszenie na monografike Gorzala mial tak jak ja od Otto Brito. Ale niech on sam na to pytanie dokladnie odpowie.

Napisal pan:

Propozycje zmian we wzorcu złożone w FCI różnią się od tych jakie Pan przedstawił.

Pytam - jezeli ma pan informacje bezposrednio ze zrodla to niech pan pisze, nie ma na co czekac!

:o

Link to comment
Share on other sites

@ Gorzała

Tylko nie dziecko, tylko nie dziecko... :evilbat:

@ Jodzon

A jesli chodzi o pytanie, to widocznie pan Jodzon ma wielkie doświadczenie, skoro wypowiada sie na takie tematy!

Panie Jodzon jeśli Pan Gorzała się myli co do zmian we wzorcu to proszę nas oświecić! Może ma Pan lepsze informacje, może z najlepszego źrodła jakie może w tej sprawie być, czyli może bezpośrednio od osoby, która pojechała na monografike?

Z tonu Pana wypowiedzi wynika, że wie Pan bardzo duuuzo!

Czy można uszczknąć rąbka Pana wiedzy ?????????

Link to comment
Share on other sites

Fot aktualnych nie posiadam niestety

Paco wazy 12kg ma 3 miesiace jest nieustepliwy przychodzi jak sie go wola (znaczy ja)nie boji sie burzy samolotow odkurzacz a jak ktos go wkorzy to przerane ma jak zlapie to nie puszcz oczy mozna mu zaslonic on nic harpagan rosnie :evilbat: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Widzialem fotki z czeskich chodowli psy super wyprzedzaja nas o 100lat ich psy sa bardziej bullowate niz nasze my takie chybrydy typowe mamy

PS

Dziekoweczka za tamte zdjecia tak wogole masz jakies foty moze AB z tej wystawy

Link to comment
Share on other sites

o, stary.

wysokość pomiedzy 60 - 70 cm w kłębie, a obwody glów to masakra - niektóre wielkości mastiffa angielskiego - takie wiadra.

obwody klatki dorosłych tych najwoększych gdzieś do 1,5 m

waga podejrzewam od 50 - 80 kg

Muszą być niesamowicie efektowne, a za brak fotek powinnismy tobie głowę urwać :evilbat:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...