Jump to content
Dogomania

Czechy


Kati

Recommended Posts

  • Replies 67
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja mojego malucha z Czech przywozilam z umowa kupna i paszportem tylko, bo rodowod jeszcze nie dotarl, szczenie nie bylo chipowane - miala tylko tatulaz. Na granicy nikt sie nia niezainteresowal, choc klatka byla ogromna:lol:
Ty oczywiscie podrozujesz z dowodem, paszport nie jest Ci potrzebny.
Zycze powodzenia.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

[quote name='Nugatowa']ufff dobrze, że jest ten wątek. Za parę dni wyjezdzam do Czech. Z tego co czytam muszę wziaść paszport .
Czy coś jescze mi potrzeba?[/QUOTE]
Paszport i książeczka zdrowia psa z aktualnymi szczepieniami:) wiem bo mieszkam w linii prostej 5 km od granicy czeskiej i często jeździmy z psem :)

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Po co paszport i książeczka?:crazyeye::roll:
Wszystkie szczepienia wpisywane powinny być do paszportu i książeczka jest własciwie niepotrzebna.Tym bardziej ze wszedzie jest wymagane tylko aktualne szczepienie p/wściekliźnie[/QUOTE]
Też mnie to zastanawia. Na granicy zwykle nawet na paszport nikt nie spojrzy, bo się na nim nie znają, no ale mieć trzeba.
Też jeżdżę z moimi urwisami do czech (byłam w niedzielę) i zawsze wyłącznie paszport zabieram.:p

Link to comment
Share on other sites

[quote name='puli']Po co paszport i książeczka?:crazyeye::roll:
Wszystkie szczepienia wpisywane powinny być do paszportu i książeczka jest własciwie niepotrzebna.Tym bardziej ze wszedzie jest wymagane tylko aktualne szczepienie p/wściekliźnie[/QUOTE]
Teoretycznie powinnien wystarczyć sam paszport w praktyce niestety zdarza się inaczej i niektórzy Panowie pogranicznicy potrafią zawołać i o książeczkę, więc uprzedzam że lepiej mieć ze sobą!!!No i oczywiście pies musi być albo chipowany albo mieć tatuaż.

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Teoretycznie powinnien wystarczyć sam paszport w praktyce niestety zdarza się inaczej i niektórzy Panowie pogranicznicy potrafią zawołać i o książeczkę, więc uprzedzam że lepiej mieć ze sobą!!![/QUOTE]
Strasznie nadgorliwi ci pogranicznicy. Książeczka dla nich jest bezwartościowa, to paszport ma wartość urzędową :p

Link to comment
Share on other sites

Haaaaaaaaaa Kochani ja to świetnie wiem i cały czas ich uświadamiam, że dobrze by było gdyby trochę przepisy Unije posledzili. Prawda jest taka, że dla świętego spokoju i oszczędności czasu ( na słowne sprzeczki) wożę ze sobą i to i to.
A granicę zdaża mi się przekraczać nawet 3-4 razy w tygodniu :) bo na czeskie łaki jeździmy hasać :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='puli']Po co paszport i książeczka?:crazyeye::roll:
Wszystkie szczepienia wpisywane powinny być do paszportu i książeczka jest własciwie niepotrzebna.Tym bardziej ze wszedzie jest wymagane tylko aktualne szczepienie p/wściekliźnie[/quote]
Nie wiem, jak jest u Molkas, ale ja miałam taką sytuację, że wyrobiłam psu paszport, a szczepiony był wcześniej i wklejka była w książeczce. Do następnego szczepienia pies miał równolegle 2 dokumenty.
Ale to była wyjątkowa sytuacja. Odkąd mam szczepienia wklejane w paszporty, książeczek po prostu nie używam i nigdy nikt o nie nie pytał. Paszport zastępuje książeczkę i bywa tak, że pierwszym dokumentem szczeniaka jest od razu paszport, a książeczki nigdy nie miał.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='puli']Może panowie pogranicznicy jeszcze nie są w UE. Prawo obowiązuje takie samo na całym terenie Unii. Który wet bedzie wpisywał szczepienia w dwóch dokumentach?? I po co??[/quote]
Powiedziałabym nawet, że nie ma takiej możliwości, bo potwierdzeniem szczepienia jest wklejka z opakowania. Szczepienie potwierdzone tylko pieczątką weta może nie zostać uznane, jest bezwartościowe.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...