Jump to content
Dogomania

AST na liście ras agresywnych?


Recommended Posts

to jest propozycja listy ras psow niebezpiecznych:

amerykański staffordshire terrier

amerykański pit bull terrier

perro de presa mallorquin

buldog amerykański

bulterrier

bullmastiff

cane corso

dog argentyński

dog de Bordeaux

fila brasileiro

mastif

mastif angielski

mastif hiszpański

mastino napoletano

mastif pirenejski

mastif tybetanski

perro de presa canario

tosa inu

beauceron

bouvier des Flandres

czarny terier

doberman

dog niemiecki

owczarek niemiecki

rottweiler

sznaucer olbrzym

akbasz dog

anatolian karabash

moskiewski stróżujący

owczarek kaukaski

owczarek południoworosyjski

owczarek środkowoazjatycki

hovawart

Link to comment
Share on other sites

To ja też mam pytania :D

Co biorą pod uwage przy wydawaniu pozwolenia???

Czy to nie jest tylko zwykła formalność???

Czy mając psa pare lat możemy nie dostać pozwolenia???

I co z psami bez papierów???

Zapraszam do lektury tematu: POZWOLENIE NA PSA

Link to comment
Share on other sites

musze sie tu wypowiedziec, to jest smieszne!!!!

bylam w urzedzie miasta zapytac sie wlasnie jak i gdzie rejestrowac psy "agresyw." i ile to kosztuje i jakie akty prawne to reguluja itp

zadalam pewnej milej pani :evilbat: pytanie (po 10 min dopiero na mnie spojrzala) co jak moj pies nie ma metryczki (bo capo nie ma rodowodu)

pani ta sie oburzyła bo chyba pierwszy raz slyszala ten wyraz, wytlumaczylam jej ze w ustawie napisane jest ze za psy agres. uwaza sie psy okreslonych ras - wiec capo ("dogo canario") nie jest rasowy.

pani na mnie nakrzyczala podala mi sterte papierow do wypelnienia, wykrzyknela STO KILKANAŚCIE ZL i zapomniala totalnie o tym ze ja zadalam jej pare b.skomplikowanych pytan

wiec ja na to czy po zaplaceniu do czegos mnie to upowaznia (pytalam o to tez pania w spoldzielni kiedy placilam za psy ale ja rowniez to pyt przeroslo) powiedzialam ze duzo osob nie placi dlatego zanim zaplace chce wiedziec na ten temat nieco wiecej (to w koncu spora suma) i spytalam o ta nieszczesna metryczke i pani mila bardzo :evilbat: wrzeszczala ze ja ciagle swoje jak ona mi przeciez tlumaczy (hmm???)

pani wykrzyczala ze mam sie nie ogladac na innych tylko na siebie bo jak nie zaplace teraz to potem zaplace 2000zl

wiec ja na to; w jaki sposob te osoby co to beda sprawdzac jakiego to ja mam psa (bo chyba nie policja hehe - akurat bo sie na rasach znaja) na jakiej podstawie ocenia rase mojego psa jak nie mam metryczki (... a ja znowu swoje o tej metrzyczce itp - skomentowala pani)

pani na to ze skieruja mnie do zwiazku kynologicznego - a ja tlumacze tej nieszczesnej kobiecie ze przez zwiazek kynologiczny jest on uwazany za kundla bo nie ma METRYCZKI a kundli na liscie nie ma

pani na to - skieruja go do weterynarza, a kiedy jej wytlumaczylam ze wet jest od leczenia to tak si zpieniła owa nieszczęsna pani że aż mi jej się żal zrobilo więc podziękowalam za pomoc i z czystym sumieniem wrocilam do domu

Życze wam wszystkim nieco mniejszych problemów z rejestracja pieska :D

Link to comment
Share on other sites

ooo przepraszam - dzis mialam przyjemne zdarzenie z policjantem. :)

Seweryn czekal na mnie, bo zapomnialam smyczy drugiej suni i cofnelam sie do domu. Wychodze i ... prawie mialam zawal (moj TZ zreszta tez).

Widze, jak energicznym krokiem podchodzi do TZ i suniek policjant - pomyslalam "no tak, ochrzan za brak kaganca + mandat murowany" - a on... "Czy moge poglaskac tego bullteriera? sam mialem kiedys dobermana, tez taka ciapa? Teraz mam jamnika i jest tysiac razy gorszy" :D :D :D

Milo porozmawialismy i poszlismy na dlugi spacerek - ale serduszka jeszcze przez chwile szybciej bily z emocji :)

Taysha - poszukaj watku "Pozwolenie na psa" - tam znajdziesz kilka opisow podobnych sytuacji do Twojej i kilka innych ciekawych spostrzezen.

Link to comment
Share on other sites

tufi a skąd ty masz taaką wiedzę i tych rasach ????

Tzn jaka wiedze? Lista jest dostepna w googlach, a jesli chodzi o cos innego, to nie rozumiem troszke. Moglbys wyjasnic?

I fajnie Cie znowu czytac, dawno Cie tu nie bylo :)

Link to comment
Share on other sites

Jesli pies nie ma metryki to nie powinas sie martwic poniewaz dla zwiazku kynologicznego jest o poprostu kundlem. a ogladalem jakis program w TV i wypowiadal sie na ten temat jakis kynolog powiedzial ze nikt z kynologow nie podejmnie sie okreslenia rasy psa poniewaz musial by on zna historje drzewa geanologicznego do paru pokolen wstecz a do okreslenia tego musaly by byc robione badania kodu DNA a jest to bardzo kosztowne. Zreszta cala ta lista jest totalna bzdura, przeciez zaden pies nie rodzi sie agresywny to my ludzie robimy z nich mordercow.

Link to comment
Share on other sites

za przeproszeniem ja mialbym to w d.... , to niech oni sie martwia czy moj pies nalezy do rasy agresywnej tym bardziej ze nie ma metryczki zaplacilbym jedynie podatek za psiaka i nic poza tym a nie zebym ja im jeszcze chodzil za tym czy moj pies to "agresor"

Link to comment
Share on other sites

PIKA a myslisz ze z anatolijem i akbaszem nie przegieli skoro zdaje sie ze nie ma ani jednego czystego przedstawiciela w Polsce, ? 0X :lol: Wprawdzie co i rusz pisze ze po rodowodowych rodzicach nie wystawianych piekne szczenieta za 300-400zl ale coz potem jest kuku bo rosnie zapewne cos raczej na mastifa a nie na anatolija (mastifa wzielam aby sie kolorek zgadzal :wink: ).....

A ta cala lista bez komentarza 0X

Moze niech tam wlacza chichuchaua i yorka bo to sa najgrozniejsze psy 0X :wink: :lol: :lol: :lol:

Poza tym popieram w calej rozciaglosci Staff-ke ......

Coraz bardziej sie przekonuje ze wszystkie urzedasy maja kuku i to wielkie 0X 0X 0X

pozdrawiam

BTW.przepraszam za troche nerwowy post ale o takich bredniach,dzialajacych na szkode naszych podopiecznych nie mozna na spokojnie :evilbat:

Link to comment
Share on other sites

Carr przegieli z cała lista, :roll: to juz wiemy, :roll: ale te "nowe" rasy na liście to na jakiej podstawie, przepraszam :roll:

Poza tym ja do konca pewna nie jestem, czy ta lista jest aktualna, to że jest na googlach to akuratnie mnie nie przekonuje. CC, czy dobki np. mialy byc wpisane na liste, ale sie z tego daaaaawno wycofali :roll:

Link to comment
Share on other sites

Polecam lekture tej stronki:

http://dogs-in-black.w.interia.pl/NOWA%20LISTA%20RAS.htm

cytat:

Lista 33 niebezpiecznych ras wedlug MSWiA.Lista ta pochodzi z depeszy Polskiej Agencji Prasowej z dn. 17 marca 2003

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji przygotowało nową listę ras psów uznanych za niebezpieczne - spójrz na jej nieoficjalny projekt, przeczytaj nasz komentarz i zastanów się, co jeszcze wymyśli pan minister Krzysztof Janik.

Link to comment
Share on other sites

cytat:

Lista 33 niebezpiecznych ras wedlug MSWiA.Lista ta pochodzi z depeszy Polskiej Agencji Prasowej z dn. 17 marca 2003

No tak własnie myslałam :lol:

Tuffi sorki, ale juz wiem, o co chodziło Zematowi :lol: Teraz Mamy 19 maj 2004 i z tego co wiem, to lista jakas już jest uchwalona i na pewno nie ma na niej ani ON-ów, ani Dogów, ani CC, ani Astów i bulli i kilku innych ras :wink: Poza tym Pana Janika też juz chyba nie ma :hmmmm: albo zaraz nie bedzie :hmmmm:

Nastepnym razem proponuje powertowac strony prawnicze, a nie same wyszukiwarki :wink: a na razie zapraszam TUTAJ gdzie jest całe wklejone Rozporzadzenie z dnia 28 kwietnia 2003 dotyczace listy :D

Lista liczy 11 ras a nie 33 i w tej chwili pracują nad dopisaniem "mieszańców" tych ras, ale co z tego wyjdzie to zobaczymy :wink:

Link to comment
Share on other sites

Lista 11 ras uchwalona jest od dawna, a ta propozycja - co prawda Janika - lezy w ministerstwie od tamtego czasu i czeka. I nie wiadomo, kiedy jakis urzednik zechce ja wcielic w zycie...

Wiem o tych mieszancach - ale przy okazji dyskusji nad wciagnieciem i ich na liste moze wciagna tez te z "nowej" listy.

Zreszta nigdy nie wiadomo, co strzeli do glowy naszym wspanialym urzednikom :evilbat:

Link to comment
Share on other sites

Lista 11 ras uchwalona jest od dawna, a ta propozycja - co prawda Janika - lezy w ministerstwie od tamtego czasu i czeka. I nie wiadomo, kiedy jakis urzednik zechce ja wcielic w zycie...

Nie do konca.Cytat ze strony podanej przez Ciebie

Lista 33 niebezpiecznych ras wedlug MSWiA.Lista ta pochodzi z depeszy Polskiej Agencji Prasowej z dn. 17 marca 2003

I ja to rzeczywiście rok temu, czytałam o tej propozycji (33 ras),ale po argumentacji kynologów z kilku ras się wycofano m.in. z CC, czy dobka i została wersja 11 ras uchwalona miesiąc później.

Biorąc na logikę Janik zaproponował 33 rasy, uchwalili 11, a 22 sobie na później zostawili, cóś bez sensu :roll:

oczywiście z sensem to nigdy nic nie robili, ale dokładanie sobie roboty :lol:

W tej chwili pracują nad listą, ale w kontekście dopisania mieszkańców do już istniejącej listy 11-stu ras

Jednak dalej proponuje szukać na stronach prawnych lub na stronie MSW

bo ta Twoja strona to przez kogo założona? I kiedy ten cytata z PAP-u tsam został wklejony z rok temu, tylko ktoś zapomniał zaktualizować :roll:

Link to comment
Share on other sites

tufi a skąd ty masz taaką wiedzę i tych rasach ????

Tzn jaka wiedze? Lista jest dostepna w googlach, a jesli chodzi o cos innego, to nie rozumiem troszke. Moglbys wyjasnic?

I fajnie Cie znowu czytac, dawno Cie tu nie bylo :)

Może mały link do MSWiA lub LEX bo coś w resztę nie wierzę ;)

a spać mi się nie chcę bo baki to tylko do snu :evilbat:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...