Jump to content
Dogomania

Psie zabawkowe hity


moon_light

Recommended Posts

[quote name='Panna Cotta']Witajta.
Mój pies to taki raczej azabawkowy... Nic go nie kreci, szarpak, piłki-dobre na 2 min. Potem juz nie dotyka nawet noskiem. Kupiłam piszczaca pilke ale nie interesuje go bo trzeba mocna nacisnac zeby zapiszczała. No to kupilam piszczaca swinke ktora wydaje dźwęk przy delikatym muśnieciu psim noskiem. No ale niestety i to go malo interesuje- podbiegnie do niej, nacisnienoskiem az zapiszczy i koniec. Jedyne co to bawil sie gumowa pilka dziecka kolezanki- stara wiec mniej powietrza i mogl ja złapać. I pluszakami. To zabawy na jakies 5 min. A tak to niczym na wiecej niz 5 min

Najbardziej kreca go te pluszaki ale krótko, szybko traci zainteresowanie mimo zebawiłam sie juz znim, samego tez zostawialam- nic.

Nie wiem juz co mu kupic :([/QUOTE]

Zabawki są zawsze w dostępie dla psa?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dance_macabre']Zabawki są zawsze w dostępie dla psa?[/QUOTE]

Oczywiście, leża na podłodze, koło legowiska albo walaja sie po domu. Jak nadepne na piszczalkę jakąs to zaraz przylatuje, obwącha to ale nici z zabawy. Samym dzwiękiem jest bardzo zainteresowany, ale nie piszczy przy wąchaniu i juz be jest.


[URL]http://toys4dogs.pl/heebie-jeebies,id80.html[/URL]
Co myślicie o tym? Nie ma opini... Skoro moje psisko lubi pluszowe i interesuje go dzwiek piszczałek to może to polączyc? Jak Wasze psiaki maja sie do takich zabawek? Ktoś juz testował? :)

Edited by Panna Cotta
Link to comment
Share on other sites

No to należy wszystkie zabawki psu zabrać. :) Ze dwa tygodnie niech nie ma dostępu do żadnej, a potem wyciągnij jakąś, ale zrób z tego wielkie show. Tonem, który psa najbardziej nakręca (radosnym, albo pełnym napięcia szeptem np :) ) najpierw idźcie zabawki 'szukać'. Niech psiak będzie zainteresowany co robisz. Po chwili z wielką radością zabawkę znajdujesz i się zachwycasz, jakby to była wygrana w totka. :P Najlepiej chwilę się pobawić samemu (znowu ciesząc się jak głupi do sera), a potem trochę pouciekać zabawką psu (tylko należy wziąć pod uwagę, czy naszego psa to nakręca, czy też zniechęca, niektóre psiaki są mało wytrwałe). Jak już pies bardzo chce zabawkę, to zaczynacie się razem nią bawić, i w momencie, kiedy psiak się wkręci w zabawę, zabierasz ją. Przerywasz zabawę w najlepszym momencie, żeby pies miał niedosyt. Dopóki się nie nauczy bawić, zabawki pojawiają się rzadko, tylko w zabawie z Tobą i tylko na chwilę. Później może mieć jedną czy dwie zabawki 'swoje', na stałe dostępne, ale dalej większość zabawek powinna być od święta i należy wybierać różne, aby każda była dla psa atrakcyjna i 'nowa', to też zapobiega znudzeniu.

Jeśli przy pierwszej próbie po tych dwóch tygodniach bez zabawek nie uda się psa nakręcić, to wyjmujemy zabawkę codziennie, bawimy się sami bardzo entuzjastycznie i chowamy. Pies może dotknąć zabawki dopiero, jak naprawdę będzie na nią nakręcony i pilnujemy, żeby ją zabrać, zanim się znudzi.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Marta_Ares']z eko psa zamawiałaś czy gdzieś taniej udało się kupić? :)[/QUOTE]

Z eko psa ;). Znalazłam taniej tutaj: [url]http://www.bioanimal.pl/pl/p/PLANET-DOG-Orbee-Tuff-Orbee-Ball-zielonyniebieski/91[/url] ale interesował mnie rozmiar S, powiedzieli, że na razie nie zamierzają sprowadzać, z resztą po doliczeniu kosztów przesyłki różnica w cenie i tak nie byłaby duża.

Link to comment
Share on other sites

A my właśnie czekamy na przesyłkę z Fun4Dog: Kong (zwykły bałwanek), dwa dyski Super Aero i piłeczka Kong Sqeezz. Miałam brać tenisową piłeczkę Konga, ale postanowiłam jednak, że lepiej kupić Sqeezza. Może i jest trochę drogi, ale jak policzyłam ile wydałam już na tanie piłeczki po 6 zł to mogłabym kupić za to dwie piłki Konga.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Adzia123']A my właśnie czekamy na przesyłkę z Fun4Dog: Kong (zwykły bałwanek), dwa dyski Super Aero i piłeczka Kong Sqeezz. Miałam brać tenisową piłeczkę Konga, ale postanowiłam jednak, że lepiej kupić Sqeezza. Może i jest trochę drogi, ale jak policzyłam ile wydałam już na tanie piłeczki po 6 zł to mogłabym kupić za to dwie piłki Konga.[/QUOTE]


to widzę ze nie ja jedna kupowałam takie piszczące ;)

u mnie poszło ich ok 10-12, mślałam ze kong bedzie fajnym długowiecznym zamiennikiem ale sie przeliczyłam :p mój pies woli miększe piłki

Edited by Kirinna
Link to comment
Share on other sites

Które zabawki z Petstagesa polecacie?? chodzi o raczej miękkie (więc pewnie seria Orka), ale z tego co pamiętam to w sklepie nie wszystkie z tej serii były miękkie, część była dość twarda.

Zastanawiam się nad tym do mrożenia dla szczeniaków, ale czy to nie będzie to samo co zmrożony mokry ręcznik :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ja wczoraj zamowilam z toys4dogs konga dla szczeniakow
i dla Froda konga squezz ( on jest z tpr?)
I swiecaca w ciemnosci - [url]http://toys4dogs.pl/chuckit-max-glow-small-pilka-swiecaca-w-ciemnosci,id264.html[/url]
ma ktos ta ostatnia? Jest twarda, miekka? Z gumy, plastiku? Jak sie odbija?

Link to comment
Share on other sites

Ja z serii orka mam małą szyszkę i ona nie jest moim zdaniem zbyt miękka. Moja suczka jak była młodsza to średnio chciała się nią bawić (jedyne co zrobiła z uwielbieniem to wyciągnęła z niej sznurek i go zapewne zjadła), dopiero jak podrosła to ją polubiła. Z materiałowych miałyśmy też [URL="http://www.zwierzakowo.pl/uploads/products/big/petstages-pilka-szmaciana-ze-sznurkami-cd34.jpg"]to[/URL] (supełki się rozplątywały i było za duże dla mojej psicy, więc sprzedałam, ale poza tym fajna zabawka) i krążek z chorągiewkami, krążek do dzisiaj nieźle się trzyma mimo dość intensywnych zabaw ;).

Ja czekam na wobblera, piłeczki ultra z chuckit i aportek do wody z chuckit. Bardzo ciekawa jestem tych piłeczek :).

[B]katasza1[/B], to "elastyczna i wytrzymała z naturalnej gumy" i zbyt długo nie świeci, tak przynajmniej wyczytałam na jakieś stronce, jak szukałam kiedyś o niej info. Jak dojdzie do Ciebie, to napisz koniecznie jak jest, bo sama się nad nią zastanawiałam, na zimową porę fajna sprawa.

Link to comment
Share on other sites

[URL]http://www.zooplus.pl/shop/psy/zabawki_szkolenie_psa/pilki/pilki_dla_psa/136768[/URL]

[IMG]http://media.mediazs.com/bilder/zabawka/dla/psa/runningegg/3/300/runnigegg_12_3.jpg[/IMG]

Czy ta zabawka nada się dla maltańczyka, który ma jedyne 2,5 kg, a zabawka ma d[COLOR=#333333][FONT=Arial]ługość ok. 30 cm, Ø ok. 18 cm? [/FONT][/COLOR]:roll:

Link to comment
Share on other sites

Doszła paczucha! :multi: Wobbler jest genialny! Na początku obie dziewczyny były trochę zdziwione sposobem działania, ale po drugiej próbie Gina szalała z nim po całym domu, więc mamy chyba snackball i uciekające jajo w jednym :lol:. Liczyłam też na to, że nie będzie mogła nosić go w pysku tak jak snackballa, ale niestety i z wobblerem też daje sobie radę...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...