Jump to content
Dogomania

Malamuty - wymiana doświaczeń


Lakers

Recommended Posts

  • Replies 561
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Lakers: dobra to once more time :) Niedziela 15:30 przed Grandem na plazy - ja mojej nie dam rady na smyczy trzymac w jednym miejscu for too long :)

Sorry Tatsu :oops: - miałeś rację - byliśmy umówieni przed Grandem a nie przed Molo :oops: - ale, ale, ostatnio to ja czekałem 8)

Napisz jak SILME czuła się później po tarmoszeniu przez SUNKĘ 8)

Pozdrawiam

ps. Dla nie wtajemniczonych - w Sobotę moja SUNKA miała okazję poznać czarną diablicę 8) o wdzięcznym imieniu SILME :)

Link to comment
Share on other sites

Lakers: dobra to once more time :) Niedziela 15:30 przed Grandem na plazy - ja mojej nie dam rady na smyczy trzymac w jednym miejscu for too long :)

Sorry Tatsu :oops: - miałeś rację - byliśmy umówieni przed Grandem a nie przed Molo :oops: - ale, ale, ostatnio to ja czekałem 8)

Napisz jak SILME czuła się później po tarmoszeniu przez SUNKĘ 8)

Pozdrawiam

ps. Dla nie wtajemniczonych - w Sobotę moja SUNKA miała okazję poznać czarną diablicę 8) o wdzięcznym imieniu SILME :)

Link to comment
Share on other sites

Hej!

Ja kiedyś pomyliłam Fazziego z Tylerem (pocieszające że tylko na zdjęciach właśnie tych archiwalnych) więc rozumiem ze i Tobie mogło się to zdarzyć :lol: :lol: . Dobrze ze mieli inne smycze i obróżki .

AAAAA czy Lakers czegos nie zapomniałes do mnie przysłać , dzis juz mamy piątek :cry:

Do usłyszonka

Link to comment
Share on other sites

Mewa napisała: :oops: :oops:

AAAAA czy Lakers czegos nie zapomniałes do mnie przysłać , dzis juz mamy piątek

Jak to powiedzieć ... :oops: co ja mam takiego dobrego? Aha, pamięć :oops: - no tak wyleciało mi z głowy, ale już się pozbierałem i zabieram się do roboty - szczegóły przez E-mial.

Dolphine, Conor ma już 3,5 miesiąca, jak sytuacja z sikaniem? Nadal balkon, czy już się nauczył?

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Lakers dzieki za pamiec :)

Conor 16 listopada skonczy 4 miesiace, wazy obecnie 21kg, w klebie ma 53cm, i rosnie dalej :), co do sikania to metoda siku-ciasteczko sprawdzila sie w 100%, zalapal w ciagu kilku dni, tak wiec problem zalatwiania sie w domu juz dawno za nami. Teraz gdy chce wyjsc daje wyrazne znaki, po prostu przychodzi i piszczy, po nocy wlazi do lozka i mnie lize, grzecznie przesypia cala noc, w dzien zostaje na okolo 6 godzin i tez nie broi i nie brudzi. Jest kochany! i bardzo grzeczny.

Mam przy okazji jedno pytanie: Lakers, Mewa, Cezar - jak wygladala waga waszych malamutow w wieku 4 miesiecy? Conor nie jest gruby przy tej wadze, wrecz spotkalam sie ze stwierdzeniem w czasie spaceru ze jakis chudy ten piesek, pewnie slabo je! Ale na jego apetyt narzekac nie moge, wiec mysle ze taka jego natura, ma lekko zapadniete boki, znaczy sie ma wciecie w talii :), a kladac reke na boku czuc zeberka. Wyglada teraz troche smiesznie bo nie ma juz szczeniecego futerka, ale tylko ten wlos okrywowy, wierzchni, wcale nie ma podszerstka, kiedy mu urosnie? czy to z powodu mieszkania w bloku, ma takie cienkie futerko?

Link to comment
Share on other sites

Cieszę się że metoda na ciasteczko sprawdziła się J

Co do wagi Sunki w wieku 4 miesięcy, to nie pamiętam, ale pogrzebię w FORUM, ponieważ, z tego co pamiętam, pisałem kiedyś o jej wadze.

Pamiętam jedno, Sunka zawsze żarła bez opamiętania i gdybym jej dawała jedzenia ile chciała, to miałbym beczułkę a nie psa J

To że Conor ma „wcięcie” – to dobrze i nie należy się tym przejmować. Pamiętaj że Twój pies będzie teraz co miesiąc wyglądał inaczej. Prześlę Tobie za godzinę na skrzynkę zdjęcia Sunki, to zobaczysz jak się zmieniała w czasie J

Twój Conor będzie teraz podobny do małego wilczura, później będzie podobny do Akity, a z czasem stanie się Malamutem.

Co do podszerstka, to faktycznie, jego brak może być spowodowany wysoką temperaturą w Twoim mieszkaniu. To dobrze, że są one w stanie regulować jego grubość, bo w przeciwnym wypadku, strasznie by się męczyły w lecie.

Wydaje mi się, że Conorowi podszerstek teraz powinien zacząć intensywnie rosnąć. Sunka zarosła całkowicie i nie ma już gołego brzuszka – cały jest pokryty sierścią.

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Witam !

Dolphine Twoj psiak wcale mało nie waży , mój z tego co wiem w tym wieku wazył ok 25-26 kg jednak jak niektórzy twierdzą to cała piątka z tego miotu była dość sporej wagi (niczym mutanty) Rekordowy pod względem wagi był zawsze Fazzy .Najważniejsze jest jednak to jaką ma kość , czy jest mocny w budowie . Moj takze lubi sobie podjeśc i tez gdybym dawala mu tyle żarełka ile on sobie życze to by dopiero wygladał

jak monstrum . Duże znaczenie ma trzymanie psiaka na dworze bo faktycznie fóterko wówczas ma dużo gęsciejsze .

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Czyli jak z tym futerkiem? Ze niby Conor bedzie taki "lysy" i nie puchaty? I tak mu juz zostanie? On nawet brzuszek ma rozowy i nie wlochaty? I co z tym bedzie ? Mam sie martwic czy jeszcze sie zmieni? No bo jak to ma wygladac? Nie puchaty malamut, chudzina taka......Bedzie mu zimno!

Link to comment
Share on other sites

Dolpine napisała:

On nawet brzuszek ma rozowy i nie wlochaty

Tym się nie martw - w tym wieku to normalne, Sunka też była "goła" na brzuchu do 6-tego miesiaca. Tak na poważnie to dopiero teraz zarosła, gdy pojawiły się niskie temperatury.

Polecam długie spacery rano i wieczorem - od razu psiak zarośnie :D , a jak spadnie śnieg to dopiero zobaczysz. Zdaj się na naturę, ona nie pozwoli Conorowi marznąć.

Pozdrawiam

ps. Spójrz na zdjęcia które Tobie wysłałem i popatrz jak Sunka była "goła" w wieku Conora

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...