Jump to content
Dogomania

czarna jaszczurka Galina


Justa

Recommended Posts

[quote name='LeCoyotte']jakościowo te Sigmy nie przebiją stałek Minolty:loveu:[/quote]
ja mowilam o szkle nikkkora (50) ;)

[quote name='LeCoyotte'] nie wiedzę sensu dokładania 1000zl do aparatu o możliwościach prawie że identycznych (a nawet mniejszych;)) co moja aktualna Minolta... zauważ, że ten dynax 5d jest prawie 3 lata starszy:cool3:[/quote]

a tu juz sie pogubilam:eviltong: nikon a minolta to zupelnie inna bajka - niekoniecznie jest to tylko moje zdanie;)

moze przesadzilam z ta inna bajka;) mozemy oczywiscie nadgonic szklami, ale jakos do minolty zaufania nie mam - mialam porownanie bo 2 znajome posiadaly
ale mysle ze dalej - jesli oczywiscie chcesz:) - mozemy przejsc na pw bo nas Justa zje ;) chociaz - mi pw dogo nie dziala:shake::lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 5.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Agnes']ale mysle ze dalej - jesli oczywiscie chcesz:) - mozemy przejsc na pw bo nas Justa zje ;) chociaz - mi pw dogo nie dziala:shake::lol:[/QUOTE]

Kochani, gadajcie sobie tutaj to i ja czegoś ciekawego się dowiem ;) Jako że średnio na bierząco jestem jak widać..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LeCoyotte']z tymi Minoltami jest tak, że ludzie ich nie doceniają.. w tym d60 wiele 'nowości' juz dawno minolta zastosowala w 2005 roku;) i to można powiedzieć o całej masie innych nowości;) ale jak widać nie umiała się wybić nad Nikony i Canony:eviltong:[/quote]

no dobra - konkrety prosze:eviltong:
ktora minolta dokladnie - d5d? o samoczyszczcej matrycy nie slyszalam;) ale nie interesowalam sie minoltami to moze i nie "doslyszalam";)

Justa podziwiam cie - majac czarnego psa i robiac zdjecia ze nie wychodzi jedna czarna plama tylko widac poszczegolne czesci ciala;) nie lada wyzwanie;)

Link to comment
Share on other sites

[B]anetta[/B] dziękujemy ! :multi:

[B]Agnes[/B] myślę, że to kwestia wprawy. Ale łatwo nie jest, albo prześwietlisz, albo nidoświetlisz, albo trafisz idealnie. A różnice minimalne. Jak jeszcze tło jasne :shake: Masakra :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agnes']ktora minolta dokladnie - d5d? o samoczyszczcej matrycy nie slyszalam;)[/quote]
d5d ma zamoczyszczaca matryce;) przy kazdym włączeniu aparatu sie włącza oczyszczanie


[quote name='Justa']
[B]Agnes[/B] myślę, że to kwestia wprawy. Ale łatwo nie jest, albo prześwietlisz, albo nidoświetlisz, albo trafisz idealnie. A różnice minimalne. Jak jeszcze tło jasne :shake: Masakra :eviltong:[/QUOTE]

na pewno trzeba się tego nauczyć, odpowiednio dobierać kompensacje w zależności od zawartości kadru.. można się jeszcze ratowac RAWem:razz: zresztą zawsze robie w rawie i potem z czarnej plamy robi się prawdziwy czarny sznupek:cool3:

[quote name='malawaszka']
Proszę o wyjaśnienie :grins:[/QUOTE]

spróbuj sobie nie zmieniać na spacerze ogniskowej (np ustaw na 70mm) to sama sie przekonasz;) ale dobrze kombinujesz:razz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='malawaszka']a ja sobie kurcze nie potrafię wyobrazić jak się foci takimi obiektywami :oops::shake: :niewiem: musisz być cały czas w stałej odległości od psa na przykład???? no bo przecież przybliżyć ani oddalić się nei da :hmmmm:

Proszę o wyjaśnienie :grins:[/quote]

ja nie Justa ale - zawsze mozesz wykadrowac:eviltong:dlatego ja zaluje ze kupowalam aparat dawno temu - 2 lata dla fotografii to duzo - i nie mam tak duzo pix wiec jak mocniej wykadruje to jakosc leci
Ale generalnie brak tzw zoom'a - jednak stalka jest lepsza jakosciowo od takiego z zakresem ogniskowej - tak sadze, tak wynika z moich obserwacji i doswiadczenia :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LeCoyotte']... ale wiadomo, że Nikoś to Nikoś:razz:[/quote]
Zgadzam się z tym stwierdzeniem w 100%:p NIKOŚ to NIKOŚ. Ja mam D80( jeszcze mam), ale marzę o D300 z podglądem rzeczywistym i cmososka matrycą:diabloti:( wiem jak się wymawia, ale nie wiem jak sie pisze:oops:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='malawaszka']jednak chyba wolę zooma :lol:[/QUOTE]
Jak kupiłam obiektyw stałoogniskowy to też myślałam, że zoom jest jednak lepszy i że ciężko będzie się przyzwyczaić, ale jak się okazało nie jest tak źle :cool3: Jasne szkło czasem bardzo się przydaje, ale tele w plenerze jest jednak niezastąpione, szczególnie przy ładnej pogodzie ;)

Link to comment
Share on other sites

Witanko[B] gassira ! [/B] bardzo się cieszymy !!! :multi:

Mówcie sobie co chcecie, ja bym stałki nie zamieniła na żeden tele :p
Tylko u mnie sprawa jest prostsza - ja 'robię' głównie w portrecie ;) Aczkolwiek jak widać i psu z ADHD da się coś zrobić ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LeCoyotte']nie zapominaj o stałkach tele:diabloti: 300/2.8.. itp itd;)[/QUOTE]

Może źle się wyraziłam - mojego 70mm nie zamieniłabym na żaden tele :p

wicherek :loveu:
[IMG]http://img404.imageshack.us/img404/5731/dsc0200vi4.jpg[/IMG]

Czujna
[IMG]http://img404.imageshack.us/img404/1374/dsc0207zw7.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...