Jump to content
Dogomania

PRALINKA - w domku tymczasowym


fona

Recommended Posts

Przyszla dzis paczka dla Pralinki - żwir, puszki, sucha karma.

Nie zawioze na razie, bo leze trzeci dzien z goraczka... Ciagle pod górę...

chociaż się rozliczę

[B]-119,45 zakupy [/B](2 żwirki, 44 puszki, sucha karma)
44,00 książki papisia i LitleMy
32,00 Elitesse gra
30,00 Kosmyczek Kamyczek (ciuchy)
40,00 sylwinka zegarek
30,00 klawiatura beti.r
40 zl Selenga (mysz, bach)
25,00 Selenga (ladowarka + akumulatorki)
30,00 Kosmyczek Kamyczek (psie ksiazki)
[B]-101,80[/B] (18 puszek, 1,5 suchego royala, 10 l zwiru) - zaniose, jak wyzdrowieje

[B]+19,75 zł[/B]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 184
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Dzieki.
Pralince zdrowia przede wszystkim, ja sobie poradze. Przykro mi, ze ta wizyta u weta sie tak oddala, ale naprawde nic nei moge poradzic na to.

Nie wiem nawet, czy mój transporterek jest juz u Pralinki. Cale szczescie, ze ostatnio zapytalam o niego. Bylam przekonana, ze jest u pani Alinki, ale okazalo sie, ze u I. Poszlam i porosilam, zeby przy okazji zaniosla go, co obiecala zrobic, a jak dzwonilam przed swietami, pani Alinka powiedziala, ze byla u I. i ta jej chciala dac transporter, ale staruszka nie wziela, bo byl za ciezki.
Pani Alinka zostala poproszona o zajecie sie Pralinka i zgodzila sie, pod warunkiem ze nie bedzie musiala jej utrzymywac.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='fona']Totalne przegiecie,
zwlaszca ze pani Alinka zostala poproszona o zajecie sie Pralinka i zgodzila sie, pod warunkiem ze nie bedzie musiala jej utrzymywac. To teraz, gdybym posluchala slow I. "Ty sie Pralinką kompletnie nie przejmuj, ona mi tak zapadła w serce, ze ja ja bede utrzymywac u pani Alinki, niczego jej nie przywoz", kobiecina targałaby zwirki, puszki sama, bo nikt by jej nie przyniosl.
quote]
to sa najgorsze sytuacje.W pewnym momencie czlowiek sie dowiaduje,ze ma nie tylko swoje zwierzeta,nie tylko swoje tymczasy,ale jeszcze tymczasy innych osob.

Link to comment
Share on other sites

z Pralinka jestem umowiona do weta jutro, mam nadzieje, ze nic nie pokrzyzuje planów tym razem...

dostalam kilka wpłat:


[B]119,45 zakupy [/B](2 żwirki, 44 puszki, sucha karma)
44,00 książki papisia i LitleMy
32,00 Elitesse gra
30,00 Kosmyczek Kamyczek (ciuchy)
40,00 sylwinka zegarek
30,00 klawiatura beti.r
40 zl Selenga (mysz, bach)
25,00 Selenga (ladowarka + akumulatorki)
30,00 Kosmyczek Kamyczek (psie ksiazki)
[B]-101,80[/B] (18 puszek, 1,5 suchego royala, 10 l zwiru) - zaniose, jak wyzdrowieje

[B]+19,75 zł[/B]



[B]22 zł od Nera-[/B]
[B]21 zł od Dusza za bazarek Valeur248[/B]
[B]225,00 od irysek za poł obrazu[/B]
[B]70,00 Krysiam, przewodniki[/B]

[B]razem: +357,75[/B]

bardzo dziękuję, jutro bardzo się te pieniądze przydadzą

Link to comment
Share on other sites

Byłam dziś u Pralinki, byłyśmy wreszcie w lecznicy u dr Wojciechowskiej.

Pralina ma chlamydię, stan zapalny (ropny wysięk z oczu, uszu, trochę zmiena na gardle). Dostała antybiotyk i za 10 dni mam ja pokazać do kontroli.

Jeśli zaś chodzi o duszenie się, to wetka nie sprowokowała duszności, ugniatając ja i badając. Zarządziła wykonanie.
Pralinka zawzięcie walczyła, więc w końcu dostała głupiego jasia i uległa, a ja zaliczyłam przed spacyfikowaniem kota kilka kolejnych fantazyjnych pręg na rekach.

Okazało się, że Pralinka ma pęknięty mostek, w dwóch miejscach są pourazowe przemieszczenia kości. Dlatego w pewnych pozycjach się dusi.
Podobno nie ma zagrożenia, że dojdzie do perforacji jakiegoś narządu, ale dokładny opis radiologa ma być jutro wieczorem. Tego się nie operuje, czasem się samo zrasta, ale uraz Pralinka musiala miec jeszcze przed schroniskiem albo tam, wiec juz raczej sie nie zrosnie...

Pocieszające, że nie ma jakiejs poważnej choroby, ale z drugiej strony nie mozna jej pomóc. Aha, płuca nie są dobrze dotlenione. Czy z powodu tego złamania, nie wiem.

Jutro wieczorem bede cos wiedziec o zdjęciu, a za 10 dni o infekcji. Mam nadzieje, ze pani Alinka sobie poradzi z podawaniem tabletki raz dziennie.

Zawiozlam ostatnie zakupy. Zalamalam sie, bo sadzilam, ze puszek jest jeszcze strasznie duzo, a tam bylo z 8.
Teraz zapasy uzupelnione, za 10 dni zawioze jeszcze, najgorsze to taszczenie na grzbiecie.

Aha, zapłacilam dziś za wszytsko 90 zł, wiec odliczam od ogolnej kwoty.

[B]razem: +357,75[/B]
[B]-90,00 wizyta na Osowskiej, RTG[/B]

[B]razem: 267,75[/B]

Link to comment
Share on other sites

Jak juz bede wiedziala, co jej dokladnie jest, czy jest szansa na poprawe, czy ten stan bedzie sie utrzymywal i raczej juz bedzie zaropiala do konca zycia, zaczne jej szukac domu. I tak muysi byc singlem, bo nie lubi towarzystwa i jest agresywna, a do ludzi bardzo przymilna.

Bardzo mi przykro, ze pani Alince bedzie przykro, a bedzie, bo sie przywiazala juz do Pralinki,
ale nie moge sobie pozwolic na zostawienie tego tak, jak jest, utrzymywanie kota, jezdzenie do niego i w razie gdyby sie cos stalo, zabranie do siebie. Na pomoc I. nie mam co liczyc, wiec jesli tylko jakis dobry dom sie znajdzie, wyadoptuję Pralinkę.

Link to comment
Share on other sites

brazowa, robiłabyś to samo i każdy, kto ma trochę przyzwoitości.

A pani Alinka dziś mi przygotowała ucztę - kurczaka. Od kilkunastu lat nie jem mięsa, więc się musiałam wić i tłumaczyć :roll: No i w ogóle była zawiedziona, że się przygotowała, a ja wzgardziłam...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Jade dzis do Pralinki. Chyba nie m poprawy po antybiotyku, ale sie dowiem na miejscu.

Za to skonczyl sie zwirek, ktory mial starczyc na 2 miesiace, bo u mnie na tyle starcza. Zawioze pani Alince lopatke do zwirku, bo moze nie ma i wyrzuca za duzo po prostu. Nie wiem.
No i puszki oczywiscie. A pralinka wybredna, tylko gourmety goldy je, i to nie zawsze.


Biorac pod uwage, ze bylam tam rowne dwa tygodnie temu z megapaką, Pralinka to chyba smok.

Link to comment
Share on other sites

muse cos popisac, jakpo wizycie, ale nie mialam keidy

zrobilam megazakupy, to jeszcze rozliczenie wstawie, u weta wydalam 43 zl

w poniedzialek znow do lekarza...


pralinka tylko ciut lepiej, obawiam sie,ze tak z doskoku to jej nie wylecze...

Link to comment
Share on other sites

[B]razem: +357,75[/B]
[B]-90,00 wizyta na Osowskiej, RTG[/B]

[B]razem: 267,75[/B]


[B]najpierw wplywy;[/B]

[B]64,00 kelpie0 psie ksiazki[/B]
[B]16,00 joanika [/B]

[B]czyli 347,75[/B]

[B]wyplywy;[/B]

[B]138,15 gourmety /77/[/B]
[B] 22,00 waltham in home /10/[/B]
[B] 43,00 weterynarz[/B]

[B]razem; 144,60 na plusie jeszcze, uf...[/B]

Link to comment
Share on other sites

marna pociecha...
poza tym szybko topnieje i jak sie znow nie zakrece i nie porobie nowych bazarkow, niedlugo sie zrodelko wyczerpie

jutro znow do weta...

a podpytalam pania Alinke, jak to bylo, ze Pralinka do niej trafila. Odpowiedziala tak, jak sie spodziewalam, ze miala ja przechowac tylko przez chwile. Czyli akcja PIERNICZKI BIS...

Co do utrzymywania Pralinki przez I. Tez sie dowiedzialam, ze jakis czas temu kazala sie pani Alince zarejestrowac w urzedzie gminy jako karmicielka, zeby dostawac karme dla Pralinki.

Nie musze chyba dodawac, ze nawet nie zadzwonila, jak sie jej bliska sercu kicia czuje. Nie szuka jej domu. Nie ma jej.


[B]razem; 144,60 na plusie jeszcze, uf...[/B]


[B]aha, zwir 25 zlotych[/B]

[B]zostalo 119,60[/B]

Link to comment
Share on other sites

pierwsza dobra wiadomosc - Pralinka zakonczyla leczenie, rewelacyjnie nie jest, ale jest lepiej, antybiotyk brala juz dlugo
pani Alinka jej nie bedzie wpuszczac kropli, wiec wszytsko moze sie odnowic...

druga dobra wiadomosc - pani Alinka chce, zeby jej szukac domu, czyli odpada mi dylemat, czy szukac juz domu, czy nie jeszcze...

PRALNKA SZUKA STALEGO DOMU

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...