Jump to content
Dogomania

Kalendarze 2009


marzenka1

Recommended Posts

Iwona w tym momencie to i ja się zgadzam z Izis- był kompromis ( średni, ale był bo tu macie racje, że nie chodzi o to żeby komuś przykrość zrobić) - wydaje mi się też, że Cora troszkę pomyliła pojęcia i nie chodzi o jej psa a o przydomek.Chciałam żeby Kacedy zedecydowała co z tym zrobić. I nie rozumiem posta Iwony- kto powiedział, że będzie ten przydomek- skąd taka info?
Ja powiedziałam wcześniej, że powinny być wszystkie, ale może macie racje, że to niekonsekwentne. rozumiem Corę, że się nie zgodziła, ale skoro się nie zgodziła to będą zdjęcia Cory bez Noryoku i koniec tematu.
Ktoś w końcu musi zedecydować, a skoro ja się podjęłam zrobienia kalendadza to ja w takim razie zadecyduję. nie będzie przydomka co ty na to i już.
poza wszystkim wiecie, że całą ta dyskusja od kilku dni dotyczy jednego zdjęcia? ;)
Jak będziemy w takim tempie cokolwiek ustałać to może na 2010 się wyrobimy.
a dalej nie wiemy ile mamy zrobić kalendarzy- więc ciężko z drukarniami rozmawiać...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 457
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Wiecie co ja tak przemyślałam tą sprawę i w sumie daje wam wolną rękę, zrobicie jak uważacie, już nie będe się zpierała. W sumie i tak mi to nic nie da. Mam swoje pieski na codzień i czy w kalendarzu, czy na żywo to moge sobie na nie popatrzeć,a przydomek w tej sytuacji nic mi tu i tak nie daje. Sorki za to,że zrobiłam tyle zamieszania w sumie o błachą w moim przypadku sprawe.

Link to comment
Share on other sites

Zdjęcia rzeczywiście przepiękne- aż szkoda będzie usuwać je z serwera jak już kalendarz powstanie :(
Tak, moim zdaniem wybór zdjęć przez Taishi to najlepsza opcja. Grafik tworzy, a więc i wybiera :) Ponadto- mamy mało czasu, a nie wszystkie zdjęcia jeszcze wpłynęły. Codziennie dostaję kolejne maile (nowe, uzupełniające...).
Z tego też względu pozwolę sobie zarządzić jednoosobowo.

[CENTER][B][COLOR=DarkGreen]OSTATECZNY TERMIN NADSYŁANIA ZDJĘĆ DO KALENDARZA:[COLOR=Red]
15 LISTOPADA[/COLOR][/COLOR]
[/B][/CENTER]

Odpowiedź od Marbaxa w sprawie oferty drukarni będziemy mieć w przyszłym tygodniu.

Link to comment
Share on other sites

o rany wyrobimy się? do 15 zdjęcia, ja potrzebuję tydzień ( będę się starała krócej, ale na wszelki wypadek) no powiedzmy do 20, tak żeby przed końcem tygodnia odaąc do druku. 21 to piątek, więc pewnie i tak zaczną drukować w poniedziałek 24, a muszą być gotowe na pierwszy tydzień grudnia+ 2 tygodnie na wysyłkę. jest szansa, że się uda...pod warunkiem, że znajdzie się sensowna- tania drukarnia, która będzie miała trochę czasu, bo i okres nie za dobry bo wszyscy zawaleni robotą. No i co opłatą za kalendarze?

Link to comment
Share on other sites

No... zapłaci ten, kto będzie miał najbliżej:evil_lol::)
Nie... no jak bedzie juz znana ostateczna cena,
przesłanie pieniędzy to juz chwila moment. Kwestia nr-u konta.[quote name='Taishi']już ja coś ładnego wybiorę, tak żeby się fajnie zgrywało. :)[/quote]
Heh, właśnie chciałam tak zaproponować:)

I jeszcze prosić, żeby do końca prac wszystko było TAJEMNICĄ:eviltong::loveu:
A jeśli jednak bedziesz chciała czy musiała o coś zapytać,
to pisz wołami, żebym tego nie czytała:cool3:
Póki nie będzie gotowy, ja NIC nie chce wiedzieć.
Kocham niespodzianki :multi:

I ponawiam pytanie. Czy w kalendarzu jest jeszcze "miejsce"?
Pomyslałam, ze moze skrobnę pare maili.:roll:
Bo czasu odrobinka jeszcze jest.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Iwona&Wiki']
Nie... no jak bedzie juz znana ostateczna cena,
przesłanie pieniędzy to juz chwila moment. Kwestia nr-u konta.
Heh, właśnie chciałam tak zaproponować:)
[/quote]
Rozmawiałam na ten temat z Markiem. Jeśli oferta jego drukarni okaże się najatrakcyjniejsza i jeśli ją wybierzemy to stwierdziliśmy, że najłatwiej będzie założyć subkonto na koncie Marka, a wyciągi z niego oczywiście celem rozliczenia się co do grosza prześlemy wszystkim wpłacającym oraz dodatkowo (tylko nie wiem jak to zrobić nie publikując nazwisk) wkleimy tu skan.
Co Wy na to?, może macie jakieś inne propozycje?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Zatem tak:
"moja" drukarnia jest gotowa zrobić dla nas 60 szt (czyli tyle, na ile jest zapotrzebowanie zgodnie z deklaracjami) kalendarzy o parametrach:
format A3 (420x297 mm)
- druk pełen kolor czyli 4+0
- papier kredowy 200g/180- nie wiem czy jest duża różnica cenowa?
- lakierowany
- 13 stron - okładka i 12 miesięcy
- tekturowe, zabezpieczające plecki
- spirala na całej szerokości kalendarza
- [B]niestety- bez metalowej zawieszki zintegrowanej ze spiralą[/B] (bo przy tak małej ilości Pan nie będzie jechał gdzieś tam...mówił mi gdzie, ale ja zapomniałam) . W zamian proponuje dziurkę.

Koszt:
2300 zł. netto- czyli 2806 zł brutto = [B][COLOR=Red]46,80 zł[/COLOR][/B] za 1 szt. (brutto)

Poprzednia kalkulacja tej samej drukarni na 100 szt. jest:
100 szt-(netto 2500 zł),(brutto 3050 zł) czyli cena jednego kalendarza= [COLOR=Red][B]30,50 zł

[/B][COLOR=Black]Projekt należy dostarczyć w formacie "pdf" wersja 1.3 zgodny z Acrobate 4.0
lub "postcript w kompozycie" (cokolwiek to znaczy...- Pan powiedział, że grafik będzie wiedział o co chodzi). Taishi?
Pan prosił także, aby dostarczyć mu wraz z projektem kolorowy wydruk (dla porównania).

To wszystko, co udało mi się załatwić- żadna inna drukarnia nie chce rozmawiać ze mną o tak małym nakładzie.
Płatność- przy odbiorze kalendarza.
Decyzja?
[/COLOR][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Drukarnia potrzebuje kilka dni, bo teraz robią jakieś inne zlecenie i po nim mogą zająć się naszym kalendarzem. Jak to Pan określił- "to będzie szybko, bo mała robota".
W kwestii szczegółów co do terminu i dostarczenia projektu powiedziałam, że skontaktujesz się z nimi bezpośrednio, żeby ustalić konkrety. Na PW podam Ci telefon OK?

Link to comment
Share on other sites

Jeśli byłby większy nakład(100) to 3 kalendarze kosztowałyby mniej niż dwa w nakładzie 60szt, czy coś pomyliłam? W takim wypadku może zastanowimy się czy nie warto wziąść więcej kalendarzy, bo wychodzi dużo taniej. Ja wolę kupić trzy kalendarze za 91,50 zamiast dwóch za 93,60 :lol:.
Jeśli każdy wziąłby dodtakowe kalendarze, może udałoby się dobić do setki.
Oczywiście zgadzam się na ta drukarnię niezależnie od ceny :p już się bałam, że nie będziemy mieć kalendarza.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Taishi']
Kacedy nie dodałaś nic na AwP do ceny...prawda...? to może po 50 dla równego rachunku...zawsze na sterylkę na AwP starczy...?[/quote]
Nie, nic nie dodawałam do ceny na AwP- to "goła" cena przy odbiorze z drukarni. Nie zapominajmy, że kalendarze trzeba będzie rozesłać. Myślę, że koperty bąbelkowe i polecony priorytet. Po dodaniu kosztów wysyłki to i tak wyjdzie ok. 50 zł za sztukę bez wliczania żadnej "nadwyżki" na AwP.
Wydaje mi się, że przy takiej cenie za sztukę nie ma sensu w tej chwili zastanawiać się nad "zyskiem" dla AwP, bo realnie raczej go nie będzie.

[B] cropka[/B]- tak, masz rację :) rachunek jest prosty- im więcej tym taniej (i to było wiadomo). Wątpię jednak, abyśmy dociągnęli do 100 szt. przez 2-3 dni skoro nie udała nam się ta sztuka przez 2 miesiące.

Link to comment
Share on other sites

To ja na temat innego kalendarza;)

Mam na sprzedaz kilka kalendarzy z Japonii oczywiscie z Akitkami ,jesli ktos chcialby takowy nabyc prosze o maila [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL]

Trzy z tych kalendarzy chcialabym wstawic na aukcje a pieniadze z tych aukcji przekazac dla Akit w potrzebie. Tyle ze ktos musialby wstawic na allegro moze Kacedy moglabys sie tym zajac...? Ja wyslalabym Tobie te kalendarze....

[URL=http://imageshack.us][IMG]http://img184.imageshack.us/img184/9126/akiho0811cf1.jpg[/IMG][/URL]
[URL=http://g.imageshack.us/img184/akiho0811cf1.jpg/1/][IMG]http://img184.imageshack.us/img184/akiho0811cf1.jpg/1/w400.png[/IMG][/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Akegata']
Trzy z tych kalendarzy chcialabym wstawic na aukcje a pieniadze z tych aukcji przekazac dla Akit w potrzebie. Tyle ze ktos musialby wstawic na allegro moze Kacedy moglabys sie tym zajac...? Ja wyslalabym Tobie te kalendarze....
[url]http://img184.imageshack.us/img184/9126/akiho0811cf1.jpg[/url]
[/quote]

O matko, Akegata!!! jakie cudo!
Oczywiście, że się zajmę sprzedażą podarowanych dla AwP kalendarzy.
Baaaaaaaaaaaardzo serdecznie dziękuję!!
Prześlę na maila mój adres.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...