Jump to content
Dogomania

Kalendarze 2009


marzenka1

Recommended Posts

  • Replies 457
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Maila mam zawalonego zdjęciami:diabloti: Stąd domyślam się, że dzisiaj 30 hihi. Będę sukcesywnie dodawać je do galerii. Niezależnie - podobnie jak Wy uważam, że jeszcze kilka dni trzeba poczekać ponieważ nie wszyscy dosłali zdjęcia.
Chcę poruszyć jeszcze kilka spraw:

Pierwsza- czy wstawiamy zdjęcia psów z przydomkiem "Co Ty Na To"? Jeśli chodzi o mnie to jestem zdecydowanie na NIE. I przepraszam właścicieli psów z tym przydomkiem (poza hodowlą) oraz psy będące ich własnością. To nie o nich tutaj chodzi, ale o sam fakt pewnego rodzaju promocji. Stąd takie, a nie inne jest moje zdanie.

Kolejny temat- rozmawiałam na temat drukarni z Marbaxem. Podałam parametry...i może uda się "coś taniej" niż dotychczasowe oferty.

A i jeszcze jedno- zbieram zamówienia na kalendarze od osób, które adoptowały kitki z AwP. Nie będzie to zawrotna ilość ale kilka szt. dojdzie :)

Link to comment
Share on other sites

Edyta, to bedziesz miała w kalendarzu swoje Akity:)
Też jestem ZA:multi:
Dobrze by było, żeby ustalić ich imiona i przydomki.

[quote name='Kacedy']Maila mam zawalonego zdjęciami:diabloti: Stąd domyślam się, że dzisiaj 30 hihi.
:)[/quote]
To, co będzie się działo dzisiaj?:evil_lol:
Ech, jakie tu zamieszanie. Faaaajnie.
I można 30, mówisz?:)

Tym razem ja zostawiłam wszystko na ostatnią chwilę:oops:
Może jednak podzielę je na kilka partii:cool3:
jesli oczywiście termin został przedłużony,
bo nie doczytałam. Czy jest?:roll:

Co do nieszczęsnej "Co ty na to?",
też uważam, ze nie powinniśmy promować tej hodowli.
Moim zdaniem jest pseudohodowlą.:angryy:
Dlatego jestem za kalendarzem BEZ Akit z "Co ty na to"

Link to comment
Share on other sites

Ślij zdjęcia cudnej pupci (i nie tylko) swojego Wikiszona zamiast pytać o termin.....Bo ja na weekend na wieś jadę, a tam mam baaaaaaaaaaaardzo wolny internet i nie dam rady uporać się z wysyłaniem zdjęć na serwer. Tak więc następna ich część dopiero w poniedziałek.

Link to comment
Share on other sites

o honi- świetna wiadomość! mnie olały wszystkie drukarnie, do których pisałam i dzwoniłąm- ( te nisko nakładowe też....) nikt mi nie odpisał, nie przedstawił oferty.
honi takie byłyby idealne, ale jeśli dałoby się na czymś w druku zaoszcędzić nie tracąc zbyt na jakości to chyba chętnie

format A3 (420x297 mm)
- druk pełen kolor czyli 4+0
- papier kredowy 200g/180- nie wiem czy jest duża różnica cenowa?
- lakierowany
- 13 stron - okładka i 12 miesięcy
- tekturowe, zabezpieczające plecki
- spirala na całej szerokości kalendarza
- metalowa zawieszka zintegrowana ze spiralą

Link to comment
Share on other sites

Jako, że tylko Iwonka odpowiedziała na moje pytanie pozwolę sobie powtórzyć je ponownie.
[quote name='Kacedy']
czy wstawiamy zdjęcia psów z przydomkiem "Co Ty Na To"? Jeśli chodzi o mnie to jestem zdecydowanie na NIE. I przepraszam właścicieli psów z tym przydomkiem (poza hodowlą) oraz psy będące ich własnością. To nie o nich tutaj chodzi, ale o sam fakt pewnego rodzaju promocji. Stąd takie, a nie inne jest moje zdanie.
[/quote]
Prosiłabym o wypowiedź wszystkich zainteresowanych kalendarzem.
Nie chodzi mi absolutnie o wszynanie kolejnej awantury, czy sprzeczki. Po prostu- "TAK"- "NIE".
Nie podejmę tej decyzji sama- przecież wspólnie tworzymy kalendarz.
Jeśli "brak anonimowości" w tej sprawie jest problemem mogę stworzyć sondę.
????

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem czy to słuszne, by karać psy i ich nowych właścicieli za coś czemu nie są winni. Poza tym skoro wstawić zamierzacie ADIANO to z kolei czy nie będzie to promocją hodowli której właścicielowi los psa z jego przydomkiem (grożące mu uśpienie) był obojętny? Może warto to przemyśleć, żeby nie wylać dziecka z kąpielą. Chyba, że podpis ADIANO będzie w stylu ADIANO pod opieką AwP (czyli bez podania jego przydomka).

Wiadomo już jaki będzie koszt jednej sztuki kalendarza (choćby szacunkowy)?

Link to comment
Share on other sites

Kacedy nie byłam w hodowli, więc nie mogę wydać opini na jej temat. Nie podoba mi się to, co widzę na zdjęciach, jednak nie mając pewności nie chcę kogoś krzywdzić swoimi przypuszczeniami. Z drugiej strony patrząc na poziom wypowiedzi hodowczyni...one chyba bardziej kompromitują hodowlę niż te zdjęcia. Myślę, że na Dogo ta Pani już sobie opinię wyrobiła, a kalendarze kupią głównie Dogomaniacy.
Cała sytuacja jest przykra dla osób, które mają psy z w/w hodowli,a teraz podejmujemy decyzję, czy ich psy będa miały prawo wystąpić w kalendarzu. Może spytajmy samych zainteresownych, co o tym sądzą. Możliwe, że sami zgodzą się ze skreśleniem 'Co Ty Na To' z kalendarza?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Izis']Nie wiem czy to słuszne, by karać psy i ich nowych właścicieli za coś czemu nie są winni. Poza tym skoro wstawić zamierzacie ADIANO to z kolei czy nie będzie to promocją hodowli której właścicielowi los psa z jego przydomkiem (grożące mu uśpienie) był obojętny? Może warto to przemyśleć, żeby nie wylać dziecka z kąpielą. Chyba, że podpis ADIANO będzie w stylu ADIANO pod opieką AwP (czyli bez podania jego przydomka).[/quote]
Nie wydaje mi się, że jakiekolwiek psy będą w kalendarzu podpisane z imieniem i przydomkiem. Ale o to trzeba zapytać Taishi. A jak było w zeszłorocznym kalendarzu? Były podpisane? pytam, bo nie wiem- nie miałam kalendarza).

Mówiąc o eliminowaniu z kalendarza psów z przydomkiem "Co Ty Na To" pisałam wyraźnie, że celem nie jest "szykanowanie" psów i ich obecnych właścicieli, ale NIEPROMOWANIE samej hodowli. Moim zdaniem jeśli opublikujemy zdjęcia psów z tym przydomkiem (a nie są przecież nierozpoznawalne) to możemy się spodziewać argumentów w stylu "[I]no tak, nie podoba się wam moja hodowla i psy w promowanym przez hodowlę typie, a pokazujecie je w kalendarzu- wiszą na Waszych ścianach...hehe".[/I]

Nie jest prawdą, że kalendarz kupią tylko dogomaniacy.

A jeśli chodzi o Adiano- dla dobrego wizerunku i roli jaką ma spełnić kalendarz mogę nie wstawiać jego zdjęć :)

Link to comment
Share on other sites

W zeszłorocznym były podpisane.
I nie wyobrażam sobie, żeby ktoś dał niepodpisane zdjęcie do publikacji. Chyba tylko wtedy, gdy jego marzeniem byłoby aby każdy pseudohodowca z targu pokazywał fotki w kalendarzu jako rzekomych "rodziców" swoich prawie akit. Bo przecież nie podpisane, więc nikt nic nie udowodni...

Link to comment
Share on other sites

też uważam, ze zdjęcia powinny być podpisane..

odnośnie hodowli Co Ty na To.. tak jak Izyda nie jestem w pełni przekonana o słuszności wykreślenia psów z tej hodowli z kalendarza.. dlaczego karać nieświadomych niczego właścicieli?:roll: a tak poza tym czy ktokolwiek wystałał zdjęcia psa z hodowli Co Ty na To??? czy ta dyskusja jest czysto teoretyczna??:roll:

Link to comment
Share on other sites

co do pytania Izis - każdy pies, którego właściciel wyśle zdjęcia i zadeklaruje chęć kupienia kalendarza będzie w tym kalendarzu.
Więc jak wysłałaś zdjęcia swoich psów to któryś będzie na 100% .
Pamiętajcie, że zdjęcia muszą być zrobione przez was, lub udostępnione przez autora do publikacji.
Co do wykorzystania zdjęć nie podpisanych przez pseudohodowców- nawet gdyby było podpisane to żaden problem albo wyciąć tak żeby nie było podpisu, albo go zamarkować...to jest chwila nawet jak ktoś nie jest grafikiem....niestety...
a psy pod opieką AWP powinny znaleźć się w kalendarzu w końcu dla AWP jest robiony ten kalendarz przede wszystkim-, oczywiście z dopiskiem, że psy są pod opieką AWP

I też mi się wydaje, że psy noszące przydomek co ty na to, a nie będące własnością pani hodowczyni powinny mieć prawo udziału w kalendarzu.


oglądałam przed chwilką zdjęcia nadesłane do Kacedy- śliczne!

Link to comment
Share on other sites

Izis.. najlepiej by było, żeby własciciele psów z Twoim przydomkiem, którzy by chcieli aby ich pies znalazł się w kalendarzu sami wysłali zdjęcia..

Założenie było takie, że jesli ktoś wyśle zdjęcia SWOJEGO psa to na pewno się on znajdzie w kalendarzu.. troszke inaczej musi być jednak z hodowlami.. Halniaczki wysłały wiele rewelacyjnych zdjęć swoich psów (różnych), ale wiadomo, że na pewno nie wszystkie znajdą się w kalendarzu..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...