Jump to content
Dogomania

Jamnik w nowym domku


Pogódka

Recommended Posts

jejku, o co wam chodzi?nie macie nie mówcie, dlaczego ktoś napisał najlepiej dac spaniela z kłopotami wychowawczymi???dobrze pamiętam?nie chcę okłamac, kurczę chciałam tylko pomóc, ma byc problem to dziękuje, napisałm tylko, że owczarka miałam z hodowli, gdzie rodzice suni mieli rodowód a włascieciele nie wyrobili szczeniakom nie wiem dlaczego, podobno się za to płaci - rodowód rodziców mojej kory widziałam
chciałam tylko psa dla znajomych, nie ma to nie , dziękuje...nie będe sie zagłębiała co kto komu i dlaczego, bo czuje się nie winna , chciałam pomóc, chyba nie kazdemu to gra, moze nie wierzy trudno, pozdrawiam
spanielek piękny, niech domek znajdzie, skoro ja tu jakaś taka mało przydatna jestem

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 102
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Pogódka']jejku, o co wam chodzi?nie macie nie mówcie, dlaczego ktoś napisał najlepiej dac spaniela z kłopotami wychowawczymi???dobrze pamiętam?nie chcę okłamac, kurczę chciałam tylko pomóc, ma byc problem to dziękuje, napisałm tylko, że owczarka miałam z hodowli, gdzie rodzice suni mieli rodowód a włascieciele nie wyrobili szczeniakom nie wiem dlaczego, podobno się za to płaci - rodowód rodziców mojej kory widziałam
chciałam tylko psa dla znajomych, nie ma to nie , dziękuje...nie będe sie zagłębiała co kto komu i dlaczego, bo czuje się nie winna , chciałam pomóc, chyba nie kazdemu to gra, moze nie wierzy trudno, pozdrawiam
spanielek piękny, niech domek znajdzie, skoro ja tu jakaś taka mało przydatna jestem[/quote]
Nie wiem skąd Twoje oburzenie, ale ludzie, którzy znają się na psach i są ich miłośnikami próbują Ci wytłumaczyć, że nie ma psów rasowych bez rodowodu. Rasowy MUSI mieć metrykę - na podstawie, której wyrabia się rodowód oraz MUSI mieć tatuaż. Jeżeli tego nie ma to nie jest psem rasowym lecz w typie rasy [często szczeniak wygląda jak pies danej rasy, a później wyrasta zupełnie inny, mimo, że pseudohodowca zapewniał, że rodzice to chempiony]. Jeżeli ktoś rozmnaża psy bez rodowodu to TYLKO i wyłącznie, aby na nich zarobić, nie "poprawia" rasy, tylko ją bardzo psuje. Takie psy różnią się wyglądem [nie są wzorcowe, za duże/małe itd.] lub mają zupełnie inną psychikę ["zaburzona" użytkowość danego psa, nie ma porządanych cech lub ma cechy nieporządane dla danej rasy]. Rodowód to nie tylko 'papierek' na wystawy, ale zwłaszcza dokument potwierdzający rasę psa, jego rodziców itd.
[URL="http://www.allegro.pl/item317735205_oddam_jamniczke.html"]Jamniczka[/URL]
Jamniczek z Wrocławia:
[IMG]http://www.wroclaw.mm.pl/~piotrwalasek/schronisko/ja1.jpg[/IMG] [IMG]http://www.wroclaw.mm.pl/~piotrwalasek/schronisko/ja2.jpg[/IMG]
Ma 1,5 roku, jest miły i spokojny. Domaga się kontaktu z człowiekiem i jest dość absorbujący. Wspaniały pies dla osoby, która mogłaby mu poświęcić dużo czasu. Jego numer schroniskowy: 181/08.

Z resztą zobacz na stronę schroniska: [URL]http://www.wroclaw.mm.pl/~piotrwalasek/schronisko/glowna.htm[/URL]

Link to comment
Share on other sites

nie jestem oburzona, po prostu wydaję mi się, ze co nie napiszę, to ktoś zawsze czegoś mało pozytywnego się doszukuje
ja rozumiem, że wam tak jak mi przykro, że komuś na rasie zależy, ale to nie moja wina, że taka była prośba
dzisiaj jadę zdjęcia pokazac, wszystkie co nazbierałam , mam nadzieję, że na coś się zdecyduję
pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Pogódka']nie jestem oburzona, po prostu wydaję mi się, ze co nie napiszę, to ktoś zawsze czegoś mało pozytywnego się doszukuje
ja rozumiem, że wam tak jak mi przykro, że komuś na rasie zależy, ale to nie moja wina, że taka była prośba
dzisiaj jadę zdjęcia pokazac, wszystkie co nazbierałam , mam nadzieję, że na coś się zdecyduję
pozdrawiam[/quote]
To nie jest tak, że co nie napiszesz to źle ;) Tylko chodzi o to, że napisałaś rasowy - co dla wszystkich nas oznacza, że z rodowodem. Nie używamy pojęcia "rasowy" do psa, który wygląda jak [w tym wypadku jamnik/spaniel], a nie posiada rodowodu.
Ja życzę powodzenia i mam nadzieję, że Ci ludzie się zdecydują na któregoś psiaka w potrzebie :)

Link to comment
Share on other sites

Chcialam tu zaproponowac gdynskiego jamniora ale po przeczytaniu watku stwierdzilam, ze moze niech lepiej poczeka na domek z prawdziwego zdarzenia a nie gdzie psy bez rodowodu sa psami rasowymi :roll:
Przepraszam, nie moglam sie powstrzymac od wypowiedzi...

Powodzenia w szukaniu domku, nie wiem czemu mam przeczucie, ze skonczy sie na pseudohodwli, gdzie Ci ludzie uslysza "tak, tak on jest rasowy, po rodowodowych rodzicach, ale on ostatni z miotu to nie dostal papierow..."

Link to comment
Share on other sites

też chciałam jakieś nasze cuda zaproponować ale po przeczytaniu korciło mnie żeby napisać. Ugryzłam się w język. Ale jak już tak szczerze się wypowiadamy, to mnie zaintrygował fakt jamnik lub spaniel. Spaniel idealny dla dzieci, wesoły radosny psiak. Jamnik pies z charakterem nie dla każdego. Czy przyszli właściciele wiedzą w ogóle o takiej rozbieżności w charakterze psiaków jakie poszukują? często nie bierze się tego pod uwagę,a potem my widzimy efekt w schronisku.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Wola']też chciałam jakieś nasze cuda zaproponować ale po przeczytaniu korciło mnie żeby napisać. Ugryzłam się w język. Ale jak już tak szczerze się wypowiadamy, to mnie zaintrygował fakt jamnik lub spaniel. Spaniel idealny dla dzieci, wesoły radosny psiak. Jamnik pies z charakterem nie dla każdego. Czy przyszli właściciele wiedzą w ogóle o takiej rozbieżności w charakterze psiaków jakie poszukują? często nie bierze się tego pod uwagę,a potem my widzimy efekt w schronisku.[/quote]
Spaniele to nie są psy dla dzieci! Bardzo często oddawane są do schronisk psy młode, wręcz szczeniaki, bo nie lubią dzieci. Są to typowe psy myśliwskie!

Link to comment
Share on other sites

to żeśmy się z różnymi spanielami w życiu spotkały i błędne informacje o tej rasie są w internecie ;) ale kłócić się nie będę bo spaniela w domu nie miałam znam tylko kilka znajomych.
Poza tym rasa jak rasa zależy od wychowania a Pani szczeniaczka chyba nie szuka więc nigdy nie wiadomo co się kryje za cud wyglądem.

Nie mniej jednak może założycielka wątku zdecyduje się na hodowle skoro ma być rasowy?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Korenia']Spaniele to nie są psy do dzieci! Bardzo często oddawane są do schronisk psy młode, wręcz szczeniaki, bo nie lubią dzieci. Są to typowe psy myśliwskie![/quote]

[quote name='Wola']to żeśmy się z różnymi spanielami w życiu spotkały i błędne informacje o tej rasie są w internecie ;) ale kłócić się nie będę bo spaniela w domu nie miałam znam tylko kilka znajomych.
Poza tym rasa jak rasa zależy od wychowania a Pani szczeniaczka chyba nie szuka więc nigdy nie wiadomo co się kryje za cud wyglądem.

Nie mniej jednak może założycielka wątku zdecyduje się na hodowle skoro ma być rasowy?[/quote]
Spaniele to jak najbardziej psy do dzieci. Ale trzeba je wychować jak każdego innego psa i tyle. A to, że ktoś kupuje spaniela , bo ma takie ładne oczka i myśli, że pies sam się wychowa, to już niestety nie jest wina rasy, a głupoty człowieka.
Nie każdy spaniel w schronie jest agresywny, są setki powodów dlaczego te psy trafiają do schronów. Nie demonizujmy spanieli! Przecież psy nie rodzą się z wrodzoną nienawiścią do dzieci.
A uraz mogą do nich mieć, bo dzieci lubią targać psy za uszy, a u spaniela jest za co ciągnąć i to dzieci trzeba uczyć postępowania z psem.

Link to comment
Share on other sites

jak ładnie powiedziane i chwała Pani za to :B-fly:szanuję ludzi którzy mają takie podejście. jak się psa wychowa to i z psiaków potencjalnie agresywnych da się zrobić kanapowca a co dopiero z miłego spaniela.
Burzę się tak tylko dlatego że dziwi mnie na jakiej podstawie ludzie wybierają sobie psa? nie raz jest w opisie Husky, Kaukaz lub York.(przykładowo) no i nie wiem co ma wpływ na wybór.

Dlatego też chciałabym wiedzieć czy Pani zakładająca wątek zdaje sobie sprawę że jamnik to psiak którego trzeba na prawdę dobrze wychowywać i jest zadziorny aczkolwiek od małego układany może być spokojniejszy. A spaniel choć wychowania potrzebuje jak każdy to nie trzeba aż tak żmudnej pracy.

Link to comment
Share on other sites

Przede wszystkim w dalszym ciągu nie wiemy, jak duże jest dziecko...no i co z tym grzybem? Czy mieszkanie zostało odkażone i nowemu zwierzakowi nic nie grozi? I co stało się z kotem? Przecież grzybica lubi powracać - a pies może zarazić się od kota.... A co będzie, jeśli zachoruje pies - co z dzieckiem, z psem, z kotem?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asia & Ginger']Spaniele to jak najbardziej psy do dzieci. Ale trzeba je wychować jak każdego innego psa i tyle. A to, że ktoś kupuje spaniela , bo ma takie ładne oczka i myśli, że pies sam się wychowa, to już niestety nie jest wina rasy, a głupoty człowieka.
Nie każdy spaniel w schronie jest agresywny, są setki powodów dlaczego te psy trafiają do schronów. Nie demonizujmy spanieli! Przecież psy nie rodzą się z wrodzoną nienawiścią do dzieci.
A uraz mogą do nich mieć, bo dzieci lubią targać psy za uszy, a u spaniela jest za co ciągnąć i to dzieci trzeba uczyć postępowania z psem.[/quote]
W moim mniemaniu spaniel to nie jest pies [U]dla[/U] dziecka - ja to rozumiem jako powierzenie duzej czesci wychowania psa dziecku, dziecko sobie z nim nie poradzi, tak jak np. z maltańczykiem. Znam bardzo dużo spanieli i nie są one agresywne do dzieci itd, bo tak jak powinien byc kazdy pies są dobrze wychowane. Tak samo spaniel jest do domu gdzie są dzieci jak amstaff czy rottweiler - dobrze wychowany pies nadaje się wszędzie.
Z uszami się zgadzam, to jednak 'wrażliwe' miejsce psów długouchich, zwłaszcza jak ucho może boleć [np. rasowego po tatuowaniu, lub zwyczajne zapalenie].

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Korenia']W moim mniemaniu spaniel to nie jest pies [U]dla[/U] dziecka - ja to rozumiem jako powierzenie duzej czesci wychowania psa dziecku, dziecko sobie z nim nie poradzi, tak jak np. z maltańczykiem. Znam bardzo dużo spanieli i nie są one agresywne do dzieci itd, bo tak jak powinien byc kazdy pies są dobrze wychowane. Tak samo spaniel jest do domu gdzie są dzieci jak amstaff czy rottweiler - dobrze wychowany pies nadaje się wszędzie.
Z uszami się zgadzam, to jednak 'wrażliwe' miejsce psów długouchich, zwłaszcza jak ucho może boleć [np. rasowego po tatuowaniu, lub zwyczajne zapalenie].[/quote]
Żaden pies nie powinien być [B]dla[/B] dziecka. Raczej chodziło mi o to, że do domu w którym są dzieci. A wychowaniem psa zawsze powinni zajmować się rodzice. ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kasia14']jamnik, 10 lat, spokojny, grzeczny, łagodny, umie chodzić na smyczy...

[IMG]http://schronisko.icx.pl/images/rsgallery/display/jamnik1.JPG.jpg[/IMG]

[IMG]http://schronisko.icx.pl/images/rsgallery/display/jamnik2.JPG.jpg[/IMG][/quote]

jeszcze jedna fotka
[IMG]http://images32.fotosik.pl/155/f11744bf8b200b48med.jpg[/IMG]

i kontakt tel 793 046 770

Jamnik stracił swoja panią, pilnie szuka nowego domu, bo w schronisku popada w depresje.

Link to comment
Share on other sites

ja naprawdę nie rozumiem, napisałam, że to nie o mnie chodzi, że mam Kromcię 10 letnią, i kundelka i mi to nie przeszkadza, ale jak znajomi, chcieli wziąc rasowego(w sensie, niech wyjaśnię, po prostu jamnika), to napisałam, chciałam pomóc, więc jeśli nie ma opcji proszę napisac, po co nawijac temat?przecież tak nie pomożemy, dziękuję za odpowiedz osobom zinteresowanym dobrem piesków a do Woli, nie masz racji
druga rzecz nie pisz mi o jamniku , bo sama mam w domu, więc niech mi tu nikt nie piszę, to cudowne psy, mam dziecko, i dla niego też jest cudowny, to samo spaniele kwestia wychowania, miałąm dużo ras, i zapewniwm miłośc właściciela i troszkę dyscypliny(bez bicia, bo to najgorsze), zrobi wszystko, pies jak kocha to podda się właścicielowi
pozdrawiam, mam nadzieję, że w końcu wyjdzie coś z tym jamniorkiem, są kochane, mam sama to wiem

Link to comment
Share on other sites

jeszcze raz do Woli, nie jestem pani, a mam jamnika i wiem jak ciężko go wychowac, ale ci ludzie mieli duzo psów, i naprawdę mówią, że kochają i tu stanę w ich obronie krzywda się nie dzieje psu a uwierz, po to tu jestem, że patrzec bym na to nie mogła, i wiele ras miałam, więc tez znam się trochę, jamniki są cudowne tylko trzeba odpowiedniej ręki, spaniele też choc złośliwe, wiem, ale też trzeba osób odpowiednich
ale troszkę pczułam się skrzywdzona, bo czy to moja wina , że ktoś kundelka, nie chce?/
a i błąd właśnie dzwonili do mnie, w razie czego może być kundelek tylko malutki, bo maja dużego na podwórku a małego do domciu chcą, pozdrawiam, mam nadzieję że z w.w jamnikiem wyjdzie , i ja już za innych nigdy się nie udzialam, bo szkoda, przepraszam, ale moich nerwów i pytań na które wiele razy nie znam odpowiedzi
pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

nie powiedziałam że jamnik to zły pies. Tylko że jamnik to pies z charakterem i trzeba go odpowiednio ułożyć. Znacznie trudniej niż spanielka aczkolwiek do każdego wychowania trzeba się zabrać.

Ja nie patrzę tu na pieska którego wychowuje się od małego tylko na psiaki ze schroniska i widziałam jak jamniki wracały bo były zbyt charakterne i to mnie zaintrygowało, czy ludzie chcący psiaka zdają sobie z tego sprawę.

Nie chciałam Cię urazić. Nie to mam na celu. To było raczej ostrzeżenie żeby przemyśleć czy faktycznie potrafią wychować takiego psiaka i czy taka różnica jest spowodowana po prostu sympatią a nie wyglądem psów.

Jeśli ludzie się tak świetnie znają to dobrze. Niech im się trafi cud pies i mam nadzieję że będę mogła zobaczyć na zdjęciach jak się wyleguje na podusi. Bo życzę tego każdemu schroniskowemu ciapkowi.
Tylko tyle nieudanych adopcji gdy pies przez charakter wracał widziałam że podchodzę z ogromnym dystansem, zwłaszcza jak szuka ktoś konkretnych ras.

Link to comment
Share on other sites

Do Woli
może za bardzo się uniosłam niepotrzebnie, mój cel nie był taki
chodzi nam przecież o dobro zwierzaków, też chciałam, żeby wylegiwał się na podusi
i wiem, że krew czasami zalewa, bo sama wielokrotnie mówiłam różne epitety na osoby , które biorą a potem ot tak oddaja psinkę
do Modliszki!
pisałam sms a i dlaczego nikt mi nie odpisał?
są u nich zdjęcia , rozmawiałam i chetni sa

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Pogódka']
do Modliszki!
pisałam sms a i dlaczego nikt mi nie odpisał?
są u nich zdjęcia , rozmawiałam i chetni sa[/quote]

przepraszam, ale chyba nie otrzymałam żadnego smsa..

wyślij jeszcze raz jesli możesz, albo zadzwon nawet teraz :lol:

no i przede wszystkim to chciałabym poromawiać z samymi zainteresowanymi psem. CZy zgadzaja sie na wizytę przedadopcyjną?

Jak duże są dzieci ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...