Jump to content
Dogomania

co daje wszczepienie Chipa?


Nely

Recommended Posts

[quote name='werbena520']Jest niezbędny przy wyjeżdzie psa za granicę...ponadto zgłoszony w Gdańsku w Towarzystwie Rejestracji i Identyfikacji Zwierząt zawsze daje szansę na odnalezienie zagubionego pupila[/quote]

To się zgadza. Jest tylko mały problem, który ostatnio pojawił sie we Francji. Trafiały sie egzemplaże chipów, z których po pewnym czasie nie dało sie odczytac danych. Mozliwe, że to była jakaś wada fabryczna, bo to elektonika.
Trudno określić, która metoda znakowania psów jest lepsza. Czy tatuaż, czy chipowanie? Obie mają swoje wady i zalety. Nie ma idealnego rozwiązania.
Przy tatuażu w przypadku jego usunięcia np. z ucha, pozostanie blizna, co nasuwa przypuszczenie, że pies może pochodzić z kradzieży. Przy chipach (oprócz metody czysto chirurgicznej) można zdeaktywowac chip metodą elektroniczną (i niestety nie jest to bardzo widoczne)

Link to comment
Share on other sites

[URL]http://identyfikacja.pl/nusite/[/URL]

tu jest stronka na której można rejestrować psa, płaci się za to kilkadziesiąt złotych.

Co do tatuazy - racja, rozmazują się więc nie dają 100% pewności ale też są ważne. Akurat Bzikowi się nic nie rozmazało i dokładnie widać numerek w pachwince.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bzikowa']Ale jaki formularz wypełniałas? Od SM? Ja o takim nie słyszałam. Myślę, że baza danych SM, o której mówisz to inna baza. Ale spróbuj wpisać dane na tej stronie, moze jednak tam będzie.[/quote]
Nie od SM, jakiś zwykły u weta, chipowałam psa w czasie zeszłorocznej akcji. Chwalili się że SM będzie wyposażona w czytniki itp itd.. Tylko jestem ciekawa z jakiej bazy będą korzystać.
Sprawdzałam już wcześniej na stronie którą podałaś, mojego tam nie ma a 'uczestnictwo' jest płatne :P Nie wiem gdzie trafił mój pies :)

Link to comment
Share on other sites

Zadna metoda nie jest zupelnie 100 procentow. Z chipem to musi ktos miec maszyne do odczytania, a napewno w duzych przypadkach znalezione pies nie jest 'Skanowany'.

Moje wrzystkie zawsze nosza obroze z medalem z moim adresem i telefonem, sa Chipowani i maja tatuaze w uchu ktore dane sa w centralnym rejestrze tu w Angli.

Link to comment
Share on other sites

Guest monia3a

Jeśli chipujemy psa u weterynarza, który współpracuje z nimi [URL]http://identyfikacja.pl/nusite/?msect=zarejestrujpre[/URL]
płacimy tylko za zachipowanie psa około 50 złotych i wpis mamy automatycznie.
Sama wybieram sie do weta z moimi piesami bo w razie wyjazdu i zaginięciu psa w całej Polsce jak go odnajdą to zadzwonią do mnie :)

Link to comment
Share on other sites

Dobrze by było, aby w każdym porządnym schronisku, czy przytulisku, były skanery do chipów, ale niestety tak nie jest. Dużo znalezionych psów nie jest pod tym względem "przeglądanych" i problem jest, gdy taki zwierzaczek trafi do następnego właściciela, a po jakimś czasie (np. podczas wizyty u weterynarza, który ma skaner) okaże sie, że trzeba go oddac prawowitemu właścicielowi. (dobrze by było, gdyby każdy weterynarz zajmujący sie tzw. małymi zwierzętami miał skaner, a przynajmniej żeby był jeden na ośrodek).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...