Jump to content
Dogomania

jak naprawiać błędy wychowawcze


Aga i Eto

Recommended Posts

chciałam założyć ten temat bo nigdzie nie mogę znaleźć rady na mój problem .. wiele już razy pisałam i ci co mnie znają wiedzą o moich kłopotach z eto. niektóre rzeczy udało mi się wyegzekwowac innych nie, a część po prostu zaakceptowałam.
Jednakże sytuacja życiowa zmusza mnie do przezwyciężenia jednej bariery z którą nie wiem jak mam sobie poradzić. W maju wychodzę za mąż i moim domu będzie pełno ludzi. Początkowo chciałam uspokoić eta farmakologicznie czyli na czas szczytowych jedna dwóch godziń dać mu coś na sen lekki .. żeby nie zwracał zabardzo uwagi na to co się dzieje. Jednak to budzi wiele ale.. przede wszystkim nie wiem jak to wpłynie na zdrowie mojego psa i jego samopoczucie bo nigdy nic takiego nie stosowałam. Muszę jakoś nauczyć go tego że obcy ludzie w domu to dobrze a nie źle. Obecnie jest tak.. przychodzi do nas ktoś znany, musi być nieźle znany, to pies go akceptuje, jeśli przychodzi ktoś kto przychodzi od czasu do czasu czyli np co miesiąc to eto jest w kagańcu bo wiem ze mógłby zaatakować. Zachowuje sie wtedy dziwnie .. wchodzi dwoma łapami na łóżko i stoi tak obok osoby ktra przyszła .. albo się kładzie obok nie spuszczając z niej oka.. w dniu ślubu przyjadą do mnie dwie kolezanki ze swoimi facetami i zostaną przez 3 dni.. nie mam pojecia jak mam postępować z psem. Przecież nie założę psu kagańca na taki czas..

Link to comment
Share on other sites

Ayshe ma rację. Jesli nie masz dostępu do dobrego szkoleniowca w realu, to pozostaje albo wysłać psa na wakacje, jak podpowiedziała Marmara, albo na czas pobytu gości odizolowanie go w osobnym pomieszczeniu i pilnowanie, żeby nikt tam przypadkiem nie wszedł, ani nie otworzył drzwi... I kontakty z gośćmi tylko pod twoją ścisła kontrolą.

A może jakiś psi hotel byłby dobrym rozwiązaniem?

Link to comment
Share on other sites

Czy są zmiany zachowania po kastracji?Bo u mnie są,najbardziej zaczęły się ujawniać po ok 3 mieś.Zaczął wykazywac radość do obcych którzy do niego się odzywają,w domu zero zagrożenia,co graniczy z cudem,prawie.Do maja trochę czasu,to dobry szkoleniowiec,albo faktycznie wakacje u kogos, pod warunkiem że Eto nie będzie stanowił dla niego zagrożenia.Ja odczulałam na piłeczkę,znaczy wykorzystywałam fioła total, obcy bawili się z nim piłeczką,bardzo ostrożnie,ale Młotkowski,wykazywał chęć zabawy,wcześniej oryczałby delikwenta, że sobie nie życzy.Mozna spróbowac z Eto,może coś da.

Link to comment
Share on other sites

kurcze najbliższy dobry szkoleniowiec jest w wawie a ja niestety nie mam ani czasu ani funduszy żeby teraz systematycznie tam jeździć [raz: praca w sklepie , dwa:przygotowania do wesela].
psi hotel
czy jestw bstoku psi hotel? dobry psi hotel? czy pies który nigdy nie zostawał z obcymi ludźmi nawet na parę minut dobrze zniesie taką rozłąkę?
słuchajcie, a może ja wam nagram jak się eto zachouje w różnych sytuacjach np jak ktoś przychodzi do domu obcy i znajomu, jak on sie zachowuje, co sie dzieje jak przebywa zkimś obcym w jednym pomieszczeniu, jak sie zachowuje na ulicy w otoczeniu obcych ludzi [mijając ich] albo w parku ? może mi chociaż doradzicie od czego zacząc

Link to comment
Share on other sites

wiesz ci lisico, wydaje mi się że są ale ja nie mam szkoleniowca pod bokiem i naprawde boje sie pozwolic na taką zabawę psu bez nadzoru. Ja po prostu nie ufam temu psu i on to wie. Straciłam do niego zaufanie widząc jego zachowanie i to że potrafi zaatakować w każdym momencie. Teraz czeka mnie praca i nad sobą i nad nim.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aga i Eto']wiesz ci lisico, wydaje mi się że są ale ja nie mam szkoleniowca pod bokiem i naprawde boje sie pozwolic na taką zabawę psu bez nadzoru. Ja po prostu nie ufam temu psu i on to wie. Straciłam do niego zaufanie widząc jego zachowanie i to że potrafi zaatakować w każdym momencie. Teraz czeka mnie praca i nad sobą i nad nim.[/quote]
No to witaj w klubie Ja po utracie zaufania do psa, a pies do mnie,stwierdziłam błędne koło z którego musiałam wyjść,za wszelką cenę,poświęciłam 3 mieś na siedzenie w domu i prace nad reanimacją obopólnego zaufania,zaczynając od siebie .W jakich sytuacjach pies mnie bada,bo obcy nie mógł podejść.Piłkę ,obcy który nie boi się psów,ale przy okazji jest człowiekiem myślącym,może rzucać,jak Eto jest nakręcony powinno zadziałać,u mnie zadziałało,zaczął się bawić.A jest możliwość kontaktu tych osób z psem przed ślubem?
Z filmami dobry pomysł

Link to comment
Share on other sites

to prawda aga-praca bez nadzoru odpada bo wchodzi w gre agresja.kurcze nie ma kolo ciebie naprawde nikogo sensownego?kto nie wyznaje teorii zdominowania?:cool1:.bardzo bym chciala pomoc ale nie moge wtakim przypadku wrozyc z fusow i z wlasnych koncepcji bo sprawa jest powazna.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='saJo']Aga i Eto
A kiedy jest dokladnie data Twojego slubu? Jesli nie bede miala w tym czasie zadnego wyjazdu moge zaopiekowac sie Etem. A co do bolu rozlaki....z dwojki pies, czlowiek, bardziej przezywa ja czlowiek :evil_lol:[/quote]
[B] saJo
jesteś wielka:loveu:[/B]:loveu::loveu::loveu::loveu::loveu:
Aga miałabyś dwa w jednym

Link to comment
Share on other sites

to by byla chyba super opcja , jest opieka nad psem, opieka osoby która na pewno sie nie wystraszy warkniecia, a z moich obserwacji ludzka niepewnosc wzmacnia psa w jego agresywnych zachowaniach . generalnie zeby uniknąc nieszczescia i problemów lepiej chyba zeby nawet w jakims kojcu mial przesiedziec te 2-3 dni , dostawal jedzenie i tyle niz zeby sie nakrecal nerwową atmosferą w domu, izolacją itp.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...