Jump to content
Dogomania

intensywność umaszczenia


soti

Recommended Posts

Już kiedyś pisałam o umaszczeniu, ale teraz zastanawia mnie inna rzecz.
Zawsze podobały mi się takie onki o intensywnych kolorach - tzn czarny-podpalany i o to podpalenie mi chodzi. Większość psiaków ma taki ładny brązowo-rudawy odcień, a tymczasem mój 8 miesięczniak jest taki rudawy przy uszach a reszta jest jasno beżowa. Czasem gdzie niegdzie na udach ma kępki ciemniejszych - ale np na piersi jest taki jasny...
i zastanawiam się czy to się zmieni w przyszłości?

Link to comment
Share on other sites

staram się mu dawać dużo marchewki, a jesli chodzi o przodków to raczej wszyscy byli ciemni... Zastanawia mnie tylko czy piesek zciemnieje z wiekiem. Bo teraz w sumie jaśnieje na udach i może jak juz będzie miał całą sierść na udach brązową to wtedy dopiero zacznie nabierać ciemniejszego koloru?

Link to comment
Share on other sites

No właśnie bo mi Młotkowski na ryju nad oczami troszku jaśnieje:-(,a ja czarne sznupy lubie:placz:.Pozytywnie zaś, to mu płowe, rudzieje,podszerstek (czy jak to tam się zwie)ma ciemno rudy,na łbie między ucholami to taki ma kolorek starej cegły.Jak słoneczko ładnie świeci to wychodzi cała paleta tych wilczastych ,rudych,czarnych aż prawie z granatowym nalotem.Nie wiem czy kastracja wpływa na zmianę kolorków.Czy ktoś wie?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lisica']No właśnie bo mi Młotkowski na ryju nad oczami troszku jaśnieje:-(,a ja czarne sznupy lubie:placz:.Pozytywnie zaś, to mu płowe, rudzieje,podszerstek (czy jak to tam się zwie)ma ciemno rudy,na łbie między ucholami to taki ma kolorek starej cegły.Jak słoneczko ładnie świeci to wychodzi cała paleta tych wilczastych ,rudych,czarnych aż prawie z granatowym nalotem.Nie wiem czy kastracja wpływa na zmianę kolorków.Czy ktoś wie?[/quote]
piesy zcesto zmieniaja szate do 2 roku zycia.. tj odcienie, tam gdzie bylo jasne ciemnieje, tam gdzie ciemne jasnieje itp;p

Link to comment
Share on other sites

Z mojego doswiadczenia wynika..że maski jasnieja z wiekiem a wysycenie koloru czerwonego sie poprawia z każda wymiana okrywy włosowej,niestety ilosć czerni proporcjonalnie z wiekiem sie zmniejsza:placz:no chyba że mamy podpalanego psa z linii pracujacej tu czerń zostaje a maska siwieje poprostu.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...