Jump to content
Dogomania

nieprawidłowe uszy u sznaucera!!!!


aga32

Recommended Posts

Witam wszystkich.
Bardzo prosiłabym miłośników sznaucerów miniaturowych o rade i pomoc.Mam sznaucerka ma 4mc jego rodzice mają rodowód.Pisesek ma nieprawidłowe uszy znaczy żle je nosi,poprzedni wzorzec był inny, pieski które miały choć troche sterczące uszy były idealne do kopiowania a teraz jest zakaz wykonywania tego typu praktyk i wzorzec się zmienił.Typowy sznaucer powinien mieć klapnięte uszka,a moja sunia ma sterczące i wygląda jak batman.Kontaktowałam się z hodowcami i kazali mocnym klejem podklejać uszy lub taśmą nawet przez kilka mc,próbowałam ale pies się męczy nie mogąc się podrapać taśma nie trzyma.Może ktoś spotkał się z takim przypadkiem.

Link to comment
Share on other sites

Specjalistą żadnym nie jestem, ale kocham tą rasę od dawna , z tego co się orientuję, jeśli już pieskowi uszka ewidentnie stanęły, to chyba za późno na eksperymenty z plastrami... Jeśli piesek był kupiony z myślą o wystawianiu go, to chyba niestety nic z tego nie będzie... Pozostaje więc piesek-jako-przyjaciel, a sznaucerki są w tym bardzo dobre...

Link to comment
Share on other sites

[quote]
[quote name='aga32']Witam wszystkich.
Bardzo prosiłabym miłośników sznaucerów miniaturowych o rade i pomoc.Mam sznaucerka ma 4mc jego rodzice mają rodowód.Pisesek ma nieprawidłowe uszy znaczy żle je nosi,poprzedni wzorzec był inny, pieski które miały choć troche sterczące uszy były idealne do kopiowania a teraz jest zakaz wykonywania tego typu praktyk i wzorzec się zmienił.Typowy sznaucer powinien mieć klapnięte uszka,a moja sunia ma sterczące i wygląda jak batman.Kontaktowałam się z hodowcami i kazali mocnym klejem podklejać uszy lub taśmą nawet przez kilka mc,próbowałam ale pies się męczy nie mogąc się podrapać taśma nie trzyma.Może ktoś spotkał się z takim przypadkiem.[/quote]
[/quote]

Z tym klejem to chyba przesada..
Moj sredniak tez ma tendencje do zle trzymanego ucha.Korygujemy to klejac uszy od wewnetrznej strony plastrem.Ucho powinno byc wygolone,wowczas plaster lepiej trzyma.nasz ma klejone uszy przez trzy dni,dzien przerwy.W tym czasie sprawdzamy czy piechowi nic sie nie dzieje,uczulenie zanieczyszczenie etc.Wyslalem Ci priv

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Tu jest pokazane jak sie te uszyska klei ... wynalazlam w przestworzach foruma :cool1: plaster musi byc na tyle szeroki zeby skleic zewnetrzna i wewnetrzna strone ucha a reszte skleic ze soba coby siersci pod broda nie kleilo. Plaster najlepiej kupic taki bialy pooperacyjny, bo jest przepuszczalny i nie odparza ucha a mozna go przyciac na odpowiednia szerokosc i dlugosc.

[img]http://img241.imageshack.us/img241/7766/uszyhc3.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...