Jump to content
Dogomania

jaki to pies?


darunia-puma

Recommended Posts

Mam do was pytanie jak sądzicie jaki to pies,może jakieś propozycje?
Czy jest to bardziej psiak malamuci czy husky? waży około 40kg i ma w kłębie 64cm, jakby miał ktokolwiek jakieś pomysły bardzo proszę o napisanie...A moze to mix husky -malamut sama nie wiem :shake:
[IMG]http://i25.tinypic.com/24n2q3a.jpg[/IMG]

[IMG]http://i26.tinypic.com/2i96vqq.jpg[/IMG]


[IMG]http://i32.tinypic.com/2i6yqh5.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Proponuję następujące rozwiązanie kwestii: jeżeli pies ma tatuaż, to będzie to siberian husky, alaskan malamut lub łajka zachodniosyberyska itd.
Jeżeli nie ma, to chyba nikt nie dojdzie, ile % czego w nim jest.

Jedno jest pewne: samiec husky nie może miec w kłębie więcej niż 59,69 cm i ważyc więcej niż 27,3 kg (wg wzorca FCI).

Link to comment
Share on other sites

huskyteam bardzo ci dziekuje za odpowiedz seth niestety niema tatuażu ani w pachwinie ani w uchu
husky przy nim faktycznie są drobniejsze i niższe dlatego bardziej sie skłaniałam że może to być psiak malamuci (ze względu na jego rozmiary) ale jednak chciałam zapytać was znawców rasy moze jeszcze się ktoś wypowie co myśli o sethie

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]psy i ich wlasciciele, znajacy ich pochodzenie, wspominali zawsze o miksie onkowatego i husky[/QUOTE]
Ale to jest i tak miks miksu, bo żaden normalnie rozumujący człowiek nie skrzyżuje rodowodowych psów dwóch ras (nie mówię o celowych skojarzeniach robionych przez specjalistów od psów myśliwskich, zaprzęgowych czy pracujących). Nie mówiąc o tym, że 99% ludzi nie wie, jak wygląda husky i po dziś dzień raczej kojarzy go z psem silnym, wysokim i mocnym w budowie (zresztą to samo dotyczy ONów).

Link to comment
Share on other sites

Hehe, normalka :) Natomiast jeszcze mieszkając w mieście regularnie słyszałem, że moje psiaki to "coś w typie huskiego, tylko zbyt małe". Ale wiesz, nie bez powodu wiele lat temu, jak pewien Pan zadebiutował tymi futrzakami w wyścigu na Alasce, inni maszerzy się nabijali z jego "szczurów północy" ;) Tych psów musi być dużo, żeby bo pojedyncze egzemplarze nie powinny być silne. Zdecydowanie ważniejsza jest lekkość ruchu i wydajność w szybkim, długim kłusie. To chyba największa różnica w stosunku do Malamutów.

Link to comment
Share on other sites

Akurat malamuta to raczej trudno sie w nim doszukac :cool3:. Jest zbyt "delikatny", nie ten typ lba, ustawienie uszu, szerokosc czaszki. Owszem umaszczenie, ale to tez moze by pochodna miksowania.
HT, kilka razy spotkalam ludzi, ktorzy chcieli "wyhodowac" karnego husky :diabloti:.
I co najlepiej zmieszac.... ? :shake:
Wlasnie w efekcie takich tzw. skojarzen widzialam podobne pokrojowo psy.

Link to comment
Share on other sites

dziekuje wam za odpowiedzi mój chłopak jest ze schroniska w wałbrzychu a dziewczyna z ulicy bardzo mi pomogliście w tej sprawie
a czy mozecie mi jeszcze odpowiedziec na takie pytanie: kiedy mówi sie że pies jest w typie np husky czy malamuta ?(oczywisćie musi nie miec rodowodu ale co jeszcze na to wpływa?i jak ktos pyta to co ja mam mówić "czym" jest seth?)

Link to comment
Share on other sites

Na przynależność psa do danej rasy bądź grupy (bo to prędzej w przypadku psów mieszanych) wpływa eksterier i psychika. Eksterierowo ewidentnie Twój psiak jest w typie malamuta, wskazuje na to głowa, uszy, ogólne proporcje. Jednak najwięcej powiesz sobie o nim sama obserwują psychikę. Szpic nie powinien wykazywać agresji do ludzi, powinien mieć natomiast silnie zakorzenione instynkty umożliwiające przeżycie (zatem traktowanie wszystkich mniejszych zwierząt jako pokarmu, unikanie bardzo wyczerpujących wysiłków fizycznych, pewien dystans do człowieka). Powienien być "kombinatorski" i uparty, sprytny. Niechętnie wykona polecenie, które niczemu nie służy.

Niestety, wbrew powszechnej opinii, nie jest dobrym wyznacznikiem podpinanie psa w szelki - praktycznie każdy zdrowy i wesoły pies będzie ciągnął nawet duży ciężar będąc w szelkach.
A jeżeli masz 2, to wyrób im trochę kondycji i zgłaszaj się na zawody z rowerem, będziecie mieli dobrą zabawę.

Pzdr!

Link to comment
Share on other sites

Pewni znawcy kiedyś stwierdzili, że mój husky jest podrobiony, "niedorobiony" bądź "miesańcem", albo "nieczysty" albo to nie husky :razz: Zgadnijcie dlaczego? Nie miał niebieskich oczu :razz:

darunia, te twoje pieski śa bardzo podobne do siebie :crazyeye: Rozważałaś ich pokrewieństwo? ;)

Link to comment
Share on other sites

zapraszam wszystkich do naszej galerii
niestety psiaki nie sa spokrewnione ale szkoda bo byłoby miło mieć rodzeństwo
z tego co zauważyłam po sethie to jest on bardzo nieufny do obcych,uparty,zawsze jego "słowo" jest ostatnie chodze z nim na szkolenie PT i poweim ze jest ciezko jest inteligentny ale tak uparty jak osioł nie chce wykonywac komend jakie mu daje musze je powtarzac ze trzy raz choc je dobrze juz zna i wie o co chodzi
bardzo duzo z nimi biegam bo ok 3 godzin dziennie (wiecej nie daje rady fizycznie) bardzo bym chciala je podpinac do roweru czy wózka tyle że nie wiem jak sie do tego zabrac aha jedziemy miedzy 9-13 lutego do szklarskiej poreby do jakuszyc na wyscigi psich zaprzegów i moze tam na miejscu mi tez ktos pomoze jak zaczac czego potrzebuje jak trenowac itd....
seth ma bardzo rozwiniety instynkt łowczy ma bardzo dobry wech i niestety nie mogę go spuszczac ze smyczy bo by nawiał a chodzi na 10-cio metrówce

Link to comment
Share on other sites

[quote name='HUSKYTEAM']Australian Cattle Dog'a i Owczarka Niemieckiego - wyjdzie nieco lżejszy ON z możliwością niebieskiego oka ;)[/quote]

Hihi, jakie wymagania co do ras u "koffanych hodoffcow" :evil_lol:
Darunia, typowe dla szpicowatych, wie ze zna komende i nie widzi sensu powtarzania.
Chodzilismy na PT do momentu, kiedy pies wprowadzony luzem na trening biegiem zrobil wszystkie cwiczone komendy, i my i szkoleniowiec stwierdzilismy, ze nie ma sensu dluzej ciagnac takiej wersji szkolenia.
Przestawilismy sie na prace terenowa.
Co do roweru, szelki, lacznik miedzy psami, linka z amortyzatorem na dwojke i smigasz.
Sporo o sprzecie, pomyslach i rozwiazaniach jest na [url]http://www.dogomania.pl/forum/forumdisplay.php?f=137[/url]
A dwa psy moga isc rowniej, Ty bedziesz miala odpracowany spacer :).
Uwazaj tylko na puszczane luzem psy spacerowiczow, mozna niezla wywrotke zaliczyc, bo "on sie tylko chcial przywitac" :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]9-13 lutego do szklarskiej poreby do jakuszyc na wyscigi psich zaprzegów i moze tam na miejscu mi tez ktos pomoze jak zaczac czego potrzebuje jak trenowac itd....[/QUOTE]

No to rozejrzyj się za stadkiem wystawowych siberianów i autko z przyczepą oklejone w barwy HIMontain i HUSKYTEAM, to my :)
Ze względu na dwie odbywające sie imprezy (Sprint i Średni dystans pewnie stake-out będzie podzielony, więc szukaj nas w części dla średniodystansowców). I trzymaj kciuki :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...