Jump to content
Dogomania

pies ktory szczeka tylko na ostatnim spacerze


tessa

Recommended Posts

witajcie :)
w zasadzie nie jest to dla mnie bardzo powazny problem, ale kwestia ta bardzo mnie zastanawia. mam suczke (prawie 10 mc) rasy entlebucher (pies pastersko-stróżujacy), ktora "upodobala" sobie szczekac na wszytsko co sie rusza na naszym ostatnim spacerze (miedzy 22-23). nie jest to kwestia ciemnosci, bo gdy wychodzimy rano lub popludniu juz gdy jest ciemno, zachowuje sie normalnie tak jak w ciagu dnia. a na ostatnim spacerze szczeka na ludzi, na psy, chociaz zazwyczaj tego nie robi. wobec obcych wykazuje umiarkowana nieufnosc, tzn. to ona wybiera do kogo chce podejsc, kto moze ja poglaskac i jest wtedy nadwyraz przyjacielska, ale jak ktos sie jej nie spodoba zaczyna szczekac. do psow ma bardzo przyjazne nastawienie, z kazdym chce sie bawic.
ale wieczorem jakby we wszytskim widziala zagrozenie. to jest tez tak, ze przed tym ostatnim spacerem ona spi, i zeby wyjsc zazwyczaj musze ja budzic. natomiast rano i popludniu jest ozywiona.
czy ten sen moze na to wplywac? jest zaspana, rozkojarzona, zaskoczona i dlatego zachowuje sie tak nieufnie?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...