Jump to content
Dogomania

Psia Tragedia - Pod Wejherowem!!! Potrzebna Każda Pomoc!!!


szasztin

Recommended Posts

Niestety w najbliższym czasie nie mogę, gdyż Patrycja jest tylko w tygodniu, a w tygodniu to ja mam szkołe. . A tylko wtedy jak ona jest, można tam wchodzić, wziąśc na spacer jakiegoś psa itd.
Psy można brać na spacery, sama byłam z paroma, tylko trzeba uważać, bo większość psów jest na łańcuchach, jeden obok drugiego, więc trzeba ostrożnie chodzić, by coś broń boże się stało.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 359
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

dostalam pw ze jedzie transport z pomocą z Niemiec. ma byc rano w sobote. jesli pojade do Radomia to wroce nad ranem o 4 i sie nie zwleke na zadna 9 po 2 nocach podrozy ale...

mam dzis o 19:30 zebranie SDZ. moge poinformowac ze beda potrzebne raczki do pomocy...tylko musialabym miec bardziej szczegolowe informacje...jesli ktos mialby ochote zadzwonic i powiedziec co i jak to przekaze dzis to info.
tel.512 647 251

Link to comment
Share on other sites

O ile wiem, w zeszly weekend byla u was Fundacja Heimatlos e.V. z transportem darow.
W przyszla sobote okolo 9 laduja dary z Funacji Aktion Winterhilfe e.V
i Hands for Dogs - maja na pokladzie cale mnostwo darow i lekarstw.

To po trochu i moja zasluga.
I znowu jestem szczesliwa i dumna jak purchawka!

Moj styropian przyjedzie w transporcie nastepnym.
Nie chce wywolywac wilka z lasu - mielismy swego czasu bardzo goraca, niemila i jalowa polemike z uczestnikiem tego watku na temat - Niemcy i pomoc psom polskim -

Mysle, ze to rozwiewa wszelkie watpliwosci - Fundacja Hands for Dogs jest z Braunschweigu, fundacja Heimatlos ma od siebie do Wejherowa i z powrotem ca.2000 km - troche za daleko, zeby jechac po smaluszek...

Skrzyknijcie sie prosze do pomocy, ja osobiscie niestety przyjechac nie moge, za to nastepnym razem poznamy sie.

VAYA CON DIOS! malgosmalgos

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MalgosMalgos'][B]O ile wiem, w zeszly weekend byla u was Fundacja Heimatlos e.V. z transportem darow.[/B]
W przyszla sobote okolo 9 laduja dary z Funacji Aktion Winterhilfe e.V
i Hands for Dogs - maja na pokladzie cale mnostwo darow i lekarstw.

To po trochu i moja zasluga.
I znowu jestem szczesliwa i dumna jak purchawka!

Moj styropian przyjedzie w transporcie nastepnym.
Nie chce wywolywac wilka z lasu - mielismy swego czasu bardzo goraca, niemila i jalowa polemike z uczestnikiem tego watku na temat - Niemcy i pomoc psom polskim -

Mysle, ze to rozwiewa wszelkie watpliwosci - Fundacja Hands for Dogs jest z Braunschweigu, fundacja Heimatlos ma od siebie do Wejherowa i z powrotem ca.2000 km - troche za daleko, zeby jechac po smaluszek...

Skrzyknijcie sie prosze do pomocy, ja osobiscie niestety przyjechac nie moge, za to nastepnym razem poznamy sie.

VAYA CON DIOS! malgosmalgos[/quote]


Z forum fundacji Aktion Winterhilfe wynika ,ze wiekszosc darow , ktore dotarly 09.02.08 bylo od nich , za to Karen uzbierala ponad 3 tys. euro na cel schroniska , z taka suma juz mozna cos zaczac .Karen nie moze przyjechac bo zameldowala ,ze jej auto po raz kolejny siadlo .
ps. w zasadzie to nie piszemy w takich sytuacjach co jest nasza zasluga. To jest owoc pracy wielu ludzi ;).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='niufek']Mam pytanie co do jednej suni .Ona ma nowotwora i ponoc z nim zyje juz 2 lata , czy ta sunia jest od 2-lat w tym "schronisku"??[/quote]
Widzialam tam boksera /bokserkę z guzem przy odbycie , nie wiem dokładnie jakiej jest płci bo gdy tam byłam , był wet i nie chcialam robic zamieszania. Jezeli chodzi o tego psiaka , to jeszcze tam był, ponoc własnie 2 czy 3 lata już z tym chodzi , ma byc operowany - tak słyszałam:cool3:
Kora , ja też nie mogę wejść;)

Link to comment
Share on other sites

Nie byłam tu trzy dni i tyle wiadomości. Co było w sobotę? Przyszedł transport?
Skontaktuję sie z Waldkiem z Otoz lub z Patrycją. Niestety jestem tak zabiegana że wieczorami nie wiem jak sie nazywam:(.

Tak bardzo chciałabym jechac do Dąbrówki ale nie mam kiedy. Mam nadzieję ze dni sa coraz dłuższe i już niedługo bedzie tam mozna pojechać po pracy w tygodniu.

Link to comment
Share on other sites

ze moge napisac, ze po trochu to rowniez moja zasluga.
Przyjezdzam razem z nimi w sobote o 9 rano, jada 2 duze samochody
z lekarstwami, zarelkiem, ocieplaczami i srodkami finansowymi

Uprosilam mojego doca, zeby mnie puscil, jestem troche zielono-niebiesko-zolta z boku po upadku na beton z 1,5 metra wysokosci
przy przeladunku darow berlinskich, ale BRAIN funkcjonuje bez zarzutu
HEART rowniez...

Drogi Niufku, nie odpowiadaj jak wilk z lasu - to juz raz bylo -
lepiej zamelduj sie jako chetna do pomocy przy przyszlym transporcie,
pracowite paluszki przeciez masz...
Malgosmalgos

Link to comment
Share on other sites

MalgosMalgos przed chwila dzowniłam do Dabrówki i oni nic nie wiedza o zadnym transporcie. Ja tu mam grupke ludzi i podjedziemy ze Strażą Dla Zwierząt w razie czego do pomocy, aleeee...hej...czmeu oni nic o tym nie wiedza?

i...może nie powinnam tego pisac...ale dziwne wrażenie robi na mnie gdy piszesz, że wiesz na pewno że to Twoja zasługa

na dogo zasługi sa milczące, tutaj każdy widzi, że wiele osób wypruwa sobie flaki kosztem zycia osobistego, wygód by pomagać braciom mniejszym, ale nikt nie pisze na swoją cześć hymnów pochwalnych

pomagamy w ciszy, tak jak w ciszy cierpią nasi przyjaciele. nie potrzeba bohaterów. to się robi bezinteresowanie, a okazana dobroć i tak gdzieś tam potem w zyciu wraca, choć wcale się tego nie oczekuje

przepraszam, ale musiałam to napisać...

Link to comment
Share on other sites

Słuchajcie dziewczyny , wszystko pięknie , cieszę się ogromnie że jadą dary i to aż 2 samochody ( dzięki MalgosMalgos:lol:), ale to trzeba dokładnie omówić z kimś kompetentnym w Dąbrówce , nie wiem czy jest tam jeszcze Patrycja , czy ktoś inny z Animalsów , bo jezeli to są dwa duże samochody darów , to ja nie wiem czy tam jest miejsce aby to wszystko jakoś upakować gdzies , no i przede wszystkim zabezpieczyć przed deszczem na przykład. Bo wyładować , owszem , potrzebne na pewno bedą ręce do pracy - dzięki Betbet:lol: ale to trzeba zabezpieczyc :cool3:, nie chcę sie wtrącać , wydzwaniac i ustawiać robotę, bo robi się wtedy za duze zamieszanie , gdy za duzo osób próbuje coś uzgadniać , ale myślę że Malgos powinnaś zadzwonić i umówić sie dokładnie , żeby nie okazało sie ze przyjeżdżacie , a tam konsternacja :cool3: z jednej strony radość z darów z drugiej jak i gdzie to upakować :cool3:

Link to comment
Share on other sites

malo brakowalo, a zaraz na wstepie poslizgnelibysmy sie o komunikacje..

Oba samochody, jak i ludzie prowadzacy ta akcje jada do Polski po raz pierwszy.
Do tej pory udzielali sie raczej w Europie poludniowej.To ludzie o wielkich sercach.

Karen podobno, w czasie ostatniego transportu zapowiedziala, ze oni przyjada, nie wiem czy miala przy sobie kogos mowiacego po polsku i czy zostala prawidlowo zrozumiana.

Jedzie 350 kg suchej karmy, niezliczone puszki, 2 kuchenki elektryczne do gotowania zarelka, wyposazenie biura, niezliczona ilosc kocy, smyczy itp.
oraz lekarstwa i pieniadze przeznaczone na operacje tych najbardziej potrzebujacych.
Prosze osadzcie sami ilu ochotnikow i miejsca potrzeba bedzie.
Oba samochody sa obladowane do granic mozliwosci.

Jestem jeszcze winna wyjasnienie, dlaczego mysle, ze troche sie do tego przyczynilam.
Otoz od 2 tygodni, od czasu kiedy dowiedzialam sie o Dabrowce apeluje w niemieckim internecie o pomoc dla Dabrowki i pomoc w transporcie na wszystkich znanych mi forach.
Na jeden z moich apeli natknal sie Hands for Dogs i zostal zgodnie z linkiem przekierowany do Karen.
Na wszelki wypadek zadzwonie jutro ze wszystkimi szczegolami do Animalsow.
Pozdrawiam serdecznie malgosmalgos

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Betbet']super.ja czekam na wiesci...bo ja nie wiem serio jak wielkie jada te samochody i ile osob ewentualnie trzebaby...
tak na zawolanie to 4-5 powinnam mieć[/quote]


Pojawil sie meldunek na jednym forum ,ze jada 22 .02.08 z darami .Karen naprawila auto i tez przyjedzie .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...