Jump to content
Dogomania
Sign in to follow this  
sally3103

nowofundland sam w domu ?

Recommended Posts

witam, na początku chciałabym przeprosić, bo nie jestem pewna czy tu mogę wkleić ten post, ale forum poświęcone nowofundlandom jest już nieaktywne.

wyczytałam tam, że te psy są spokojne i stworzone do lenistwa,
ale nie dowiedziałam się jak znoszą samotne dnie.
uczę się, rodzice pracują, więc jestem w domu koło 15.
czy byłby tak samo leniwy i spokojny między 7.30 a 15 ?
podczas nieobecności wszystkich domowników ?
jak oni znoszą samotność ?

pozdrawiam, sally.

Share this post


Link to post
Share on other sites
[quote name='pearljam']Ciągnąc ten temat: Czy "wybiegany" niuf wytrzyma w ciągu dnia rozłąkę ze swym panem na 8h ??????????[/quote]
U mnie dwie niufy sobie śpią w domu jak jestem w pracy i jakos maja sie dość dobrze ;) Powiedziałabym nawet, że bardziej niż dobrze :evil_lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tez fakt, a poza tym jeżeli przyzwyczajamy psa od samego początku to potem jest to dla niego normalne i nie przezywa az tak.
Kiedys slyszalam ze nie powinno sie brac psa kiedy mamy "wolne" (duzo osob tak robi bo chce sie zajac maluchem) tylko ze potem pies jest przyzwyczajony ze z nim jestesmy non stop i płacze gdy nas nie ma..

Share this post


Link to post
Share on other sites
U mnie rzadko zostają same bo rodzice na emeryturze, ale paradoksalnie pies (kundelek), który przez pół życia był przyzwyczajony, że po te 8h jest sam gdyż wszyscy pracowali strasznie przeżywa jak go zostawiamy, a drugi pies (nowofundland), który całe życie zawsze kogoś miał non stop jak zostaje sam to olewa, powiedziałabym wręcz, że się cieszy gdyż wie, że jak wróci ktoś to dostanie smakołyk :). Nie ma reguły, ale fakt faktem lubią towarzystwo ludzi :).

Share this post


Link to post
Share on other sites
[quote name='agamer']Kiedys slyszalam ze nie powinno sie brac psa kiedy mamy "wolne" (duzo osob tak robi bo chce sie zajac maluchem) tylko ze potem pies jest przyzwyczajony ze z nim jestesmy non stop i płacze gdy nas nie ma..[/QUOTE]

To też niekoniecznie. Biorąc psa w dni wolne, możemy go nauczyć chociażby tego gdzie się powinno za potrzebą chodzić. W tym czasie też można go nauczyć niejako zostawania w domu, kiedy idziemy na zakupy. Stopniowo zwiększamy ten dystans rozłąki i jak idziemy do pracy pies nie odczuwa już tego tak bardzo. Tak i się przynajmniej to widzi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

Announcements

×