Jump to content
Dogomania

Waham się...


istne_cudo

Recommended Posts

Kochani
Czytam forum od dawna a dzisiaj się zarejestrowałam, jako że chcę Wam pozadawać trochę pytań.
Rasę tę - dogi niemieckie - ubóstwiam od dzieciństwa i od dzieciństwa marzę o dogu.
Ale... jak to bywa - są różne "ale" i pytania, na które nie znam odpowiedzi...
Dwa najważniejsze, od których należy w ogóle zacząć.
Po pierwsze, mam małe lokum. Mieszkam w kawalerce, 33 m kw. Dog to ogromny pies. Wątpliwość nasuwa się sama przez się i nie trzeba jej artykułować...
Po drugie, mieszkam sama.
Pracuję i w czasie mojej nieobecności nie byłoby komu wyprowadzać psa.
Przed i po pracy nie ma problemu. Nie wiem, jak długo pies może zostawać sam w domu?
Będę wdzięczna za odpowiedzi.
Pozdrawiam Was wszystkich!

Link to comment
Share on other sites

Witaj:)
Dogi bez problemu mogą mieszkać w małych mieszkaniach. Dzieciak może i troche pobryka ale dorosły to zazwyczaj spokojny, dostojny pies, który bez problemu zmieści sie nawet na małym fotelu. Znam wiele dogów mieszkających w blokach:)
Na którym piętrze mieszkasz?? Jeśli wysoko i nie ma windy to musisz wziac pod uwagę dźwiganie kloca kilka razy dziennie. Niewskazane jest aby mały molos często chodził po schodach.

Jeśli chodzi o drugie pytanie to zalezy ile godzin pies zostawałby sam.
Dogi to psy ceniące ponad wszystko kontakt z właścicielem i ponad 10 godzinna niebecność każdego dnia będzie dla nich nieprzyjemna. Wręcz ciężka do zniesienia. Ale jak wiadomo są różne psy i różne charaktery psie.
No i oczywiste jest że jeśli zostawisz małego szczeniaka na 8-9 godzin to po powrocie spodziewaj sie sterty kupek i ogromne kałuże siuśków. Często maluch w to wdeptuje i roznosi po łóżkach, ubraniach, meblach...
Zresztą jak każdy inny psiak tylko w 10 x wiekszych ilosciach:)

Link to comment
Share on other sites

...za odpowiedź :) Mieszkam na parterze, moje mieszkanie nie jest wielkie bo to tylko - jak pisałam wcześniej trzydzieści parę metrów, ale za to mam stumetrowy ogródek. Chociaż pod moją nieobecność nic to psiakowi nie daje... Co do pracy - pracuję różnie, ale z reguły po maksymalnie 9 godzinach wracam do domu. Najczęściej jest to ok. 6-7 godzin.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='istne_cudo']...za odpowiedź :) Mieszkam na parterze, moje mieszkanie nie jest wielkie bo to tylko - jak pisałam wcześniej trzydzieści parę metrów, ale za to mam stumetrowy ogródek. Chociaż pod moją nieobecność nic to psiakowi nie daje... Co do pracy - pracuję różnie, ale z reguły po maksymalnie 9 godzinach wracam do domu. Najczęściej jest to ok. 6-7 godzin.[/quote]

Czyli warunki jak najbardziej odpowiednie.

A ja się pochwalę, ze wczoraj odebrałam z hodowli Balao śliczną czarną suczkę Michelle Ma Belle:)

Wspaniałe chwile z takim maluchem, musisz spróbować.
Powodzenia;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MEGNUM']Czyli warunki jak najbardziej odpowiednie.

A ja się pochwalę, ze wczoraj odebrałam z hodowli Balao śliczną czarną suczkę Michelle Ma Belle:)

Wspaniałe chwile z takim maluchem, musisz spróbować.
Powodzenia;)[/quote]
[B]MEGNUM[/B] [SIZE=3][B][COLOR=RoyalBlue]OGROMNE gratulki[/COLOR][/B][/SIZE] kochana :calus: - jeśli to malec z avatarka - jest przeuroczy :loveu:

[B]istne_cudo[/B] - mniej więcej tak jak napisała Ci MEGNUM :lol: Oczywiście nie możesz zapomnieć o odpowiedniej porcji ruchu dla pani/pana doga :lol:
Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='anovi'][B]MEGNUM[/B] [SIZE=3][B][COLOR=royalblue]OGROMNE gratulki[/COLOR][/B][/SIZE] kochana :calus: - jeśli to malec z avatarka - jest przeuroczy :loveu:

[B]istne_cudo[/B] - mniej więcej tak jak napisała Ci MEGNUM :lol: Oczywiście nie możesz zapomnieć o odpowiedniej porcji ruchu dla pani/pana doga :lol:
Pozdrawiam.[/quote]

Dzieki Iwonka. To ta mordeczka z avatarka.
A jak tam Twoje maluchy?? Zostawiłaś cuś?:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MEGNUM']Dzieki Iwonka. To ta mordeczka z avatarka.
A jak tam Twoje maluchy?? Zostawiłaś cuś?:evil_lol:[/quote]
MEGNUM maluszka masz przepięknego :loveu: Zobaczysz da Ci całą masę radości :lol: Teraz niech Ci zdrowo i pięknie rośnie :)
Czy zostawiłam..... :evil_lol: zostawiłam... :diabloti: lalalla.... i tak i nie :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='anovi']MEGNUM maluszka masz przepięknego :loveu: Zobaczysz da Ci całą masę radości :lol: Teraz niech Ci zdrowo i pięknie rośnie :)
Czy zostawiłam..... :evil_lol: zostawiłam... :diabloti: lalalla.... i tak i nie :lol:[/quote]

Waruneczek:cool3:?? Hihi.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MEGNUM']

A ja się pochwalę, ze wczoraj odebrałam z hodowli Balao śliczną czarną suczkę Michelle Ma Belle:)

[/quote]

Megnum wielkie gratulki :multi::loveu:, marzenia się spełniają :multi:
Maluszek przecudny . To przed Tobą wkrótce myśli o kolejnym :diabloti: , a mnie na starość palma całkiem odbiła i z braku możliwości pozostawienia malucha ( co się odwlecze to nie uciecze :cool3:) przybył do domku mikro-maluch
[IMG]http://images30.fotosik.pl/142/c56433be828d5b57.jpg[/IMG]
[quote name='anovi']:eviltong: i bardzo dobre ręce :lol: jak dla mnie lepszych nie ma :p[/quote]
hehe :evil_lol:
[quote name='eveandAxel']A ja chyba wiem, chyba wiem!:evil_lol::eviltong:[/quote]
ja też wiem :eviltong:
[quote name='czarna_hancza']A ja wiem na pewno :eviltong: Ale pancia kazali milczec :p[/quote]
:cool3: ciekawe dlaczego :cool1:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='franka i zuza']Megnum wielkie gratulki :multi::loveu:, marzenia się spełniają :multi:
Maluszek przecudny . To przed Tobą wkrótce myśli o kolejnym :diabloti: , a mnie na starość palma całkiem odbiła i z braku możliwości pozostawienia malucha ( co się odwlecze to nie uciecze :cool3:) przybył do domku mikro-maluch
[/quote]

Dzięki:)
Oj Franka w końcu można powiedziec, ze masz w domu naprawdę maluszka:lol: Śliczna jest, gratuluję:loveu:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...