Jump to content
Dogomania

Jak mogę zostać Młodym Prezenterem?


psiorka111

Recommended Posts

[quote name='Melka94']Że na wystawe do oceny w ringu to wiem że musze:lol:. Ale niwiedziałam czy jest to konieczne w jh.:p[/QUOTE]

No tak naprawde pies staje sie pelnoprawnym rasowcem gdy otrzyma rodowód ;) wiec psy nie zarejestrowane w zwiazku (czyli nie posiadaja nr rejestracyjnego) sa na takiej samej zasadzie co psiaki nierasowe. Bo nie ma zadnego dowodu, ze ten rodowód im przysługuje ;) Do mp moga byc zglaszane tylko rasowce. Rejestracja szczeniaka to powinien byc pierwszy krok po nabyciu szczeniorka :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 82
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Talagia']No tak naprawde pies staje sie pelnoprawnym rasowcem gdy otrzyma rodowód ;) wiec psy nie zarejestrowane w zwiazku (czyli nie posiadaja nr rejestracyjnego) sa na takiej samej zasadzie co psiaki nierasowe. Bo nie ma zadnego dowodu, ze ten rodowód im przysługuje ;) Do mp moga byc zglaszane tylko rasowce. Rejestracja szczeniaka to powinien byc pierwszy krok po nabyciu szczeniorka :evil_lol:[/quote]

Aha, czyli jak ktoś kupuje psa z metryką ale niewyrabia rod. bo niema takiej potrzeby, to ten szczeniak to takiak by był w typie rasy?

Link to comment
Share on other sites

A mam też wątpliwość żejeśli będe wystawiała psa, którego poznałam dopiero na wystawie nie będzie mnie słuchał to głównie do handlerów jak szybko nawiązać kontakt z psem, chodzi mi żeby się nie wyrywał, zczekał itp. ? ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mela&Reda']Aha, czyli jak ktoś kupuje psa z metryką ale niewyrabia rod. bo niema takiej potrzeby, to ten szczeniak to takiak by był w typie rasy?[/quote]

Dopóki właściciel nie zapisze się do Związku i nie wyrobi psu rodowodu, to ZK traktuje tego psa jak kundelka ;) Tyle że tu jest ta różnica że psu z metryką w każdej chwili rodowód możesz wyrobić, a mieszańcowi nie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kaya']A mam też wątpliwość żejeśli będe wystawiała psa, którego poznałam dopiero na wystawie nie będzie mnie słuchał to głównie do handlerów jak szybko nawiązać kontakt z psem, chodzi mi żeby się nie wyrywał, zczekał itp. ? ;)[/quote]

Kaya ja powiem na swoim przykładzie.Mój debiut właśnie miałam na psie którego znałam może z 10 min.I wydaje mi sie ze po 1 to zależy od psa,czy nie boi sie obcych osób,jak jest przywiązany do właściciela no i przede wszystkim jeśli ma tendencje do szczekania no to pewnie z Tobą bedzie jeszcze więcej szczekał czy się wyrywał.Tak mi sie wydaje przynajmniej.;)

Link to comment
Share on other sites

[B]Kaya[/B] - to zależy od psa . Jeśli ktoś Ci pożyczy psa na JH to powinien - moim zdaniem- być pewien, że pies pójdzie z taką nieznaną osobą. Ja mam w tej chwili dwa psy aktywne wystawowo. Jednego udostępniam na JH bo wiem, że pójdzie, suczki nie dam bo wiem , że mogą być kłopoty z wystawianiem przez nieznaną osobę. Jeśli chcesz zobaczyć jak może chodzić pies z pierwszy raz w życiu widzianą osobą to poproś Evel o linki do jej filmików z Krakowa gdzie była z moim Iszką a widzieli się wtedy pierwszy raz. Co do suczki to nawet z moją córką nie chciała iść na spacerze więc trudno żebym "uszczęśliwiła" takim psem kogoś niedoświadczonego.

Poza tym z tego co ja się orientuję pies biorący udział w JH musi być zgłoszony na daną wystawę normalnie. Ale może nie wszędzie tego pilnują.

Link to comment
Share on other sites

Kaya
1. Czy polecanie klatki, kennele na wystawy i kiedy uzywać?
2. Jak uspokoić psa na ringu i przed?
3. Jak zakryć tusze psa, gdy nie jest ona w 100% doskonała?
4. Jakich preperatów używać by włos Goldena był gładki, prosty i miał błysk?

ODP.

1. Jeżeli masz psa, który wymaga pielęgnacji przed pokazem a nie , masz stolika do groomerskiego to możesz wykorzystać klatkę (tylko musisz coś na niej położyć, żeby pies łapy nie złamał) lub to co pisała REYES...

2.to co pisała REYES...
3.Zależy, czy długowłosy czy nie... jeżeli tak to podtrymować tam gdzie potrzeba :P
a jeżeli krótkowłosy to odchudzić :P
4.hmmm....oliwka i prostownica :P hehe...(żart) nie wiem bo goldenka nie posiadam..."

Pozdrawiam,
Mateusz

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Nerul']A ja mam pytanie takie czy trzeba być zapisanym do związku zeby zostac Młodym Prezenterem? Jak tak to jakie opłaty, jak to się wszystko bedzie potwierdzało itp.

Z góry dziekuje za odpowiedz ;)[/quote]

Zapraszam do przeczytania regulaminu. [URL]http://www.zkwp.pl/zg/regulaminy/Regulamin_konkursu_Mlody_Prezenter.pdf[/URL]
A co do opłat, to zależy to od oddziału.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kaya']Nera wiesz co u mnei poprostu spytali date ur. imie azwisko itp. i bez zadnych potwierdzen wystawili legitymacje na wystawie przed wejsciem na ring ;)[/quote]
Nie mylisz z Indexem ?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='marymek']Zapraszam do przeczytania regulaminu. [URL]http://www.zkwp.pl/zg/regulaminy/Regulamin_konkursu_Mlody_Prezenter.pdf[/URL]
A co do opłat, to zależy to od oddziału.[/quote]

Dziękuje, dzięki temu po krótca przyblizylo mi to... Moze uda sie jednak rodzinke namowic na taką zgodę ale zobaczymy jaki bedzie ze mnie uczen ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

MAM PYTANIE (któreś setne ale to nic ;) może jakoś wytrzymacie odpowiadając na moje wszystkie wątpliwości;)) : weźmy przykład Białostockiej wystawy [url=http://www.zkwp.bialystok.pl/bialystok09info.php]Zwi
Chciałabym się dowiedzieć czy jest tam konkurs JH, ale tam nic nie jest napisane. Jest tylko jeden formularz dotyczący normalnych wystaw, więc nie ma JH????

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Shetanka']Wg. regulaminu JH jest OBOWIĄZKOWO na każdej międzynarodówce. Na wystawach krajowych i klubowych jest nie obowiązkowy, ale teraz już jest prawie na wszystkich w Polsce.[/QUOTE]


Tobie naprawdę nie chce się szukać czy nie widzisz....NO SORRY :shake::shake::shake:

Daje ci link do zdjęcia na którym masz pokazane w jakim dokładnie miejscu się to znajduje....:shake::shake::shake:

[URL="http://img2.vpx.pl/up/20090725/mp.jpg"]KLIKNIJ TUTAJ[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...