Jump to content
Dogomania

2xCACIB-Kijów 2008-04-26 i 27


iza

Recommended Posts

  • Replies 211
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[B]Champion Ukrainy:[/B]
4 CAC (w tym przynajmniej jeden na na kijowskich wystawach w grudniu lub kwietniu) od 4 sędziów, okres 1 rok, dla psów zarejestrowanych w Rosji, Moldawii, Rumunii, Bułgarii, Estonii, na Litwie, Łotwie, Bialorusi jeśli ma championat we własnym kraju wystarczy 1 CAC (Polski nie dotyczy),
lub otrzymanie 2x CAC na kwietniowej wystawie w Kijowie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kadmea fci'][B]Champion Ukrainy:[/B]
4 CAC (w tym przynajmniej jeden na na kijowskich wystawach w grudniu lub kwietniu) od 4 sędziów, okres 1 rok, dla psów zarejestrowanych w Rosji, Moldawii, Rumunii, Bułgarii, Estonii, na Litwie, Łotwie, Bialorusi jeśli ma championat we własnym kraju wystarczy 1 CAC (Polski nie dotyczy),
lub otrzymanie 2x CAC na kwietniowej wystawie w Kijowie.[/quote]

A jak w kwesti Ml CH?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kadmea fci'][B]Champion Ukrainy:[/B]
4 CAC (w tym przynajmniej jeden na na kijowskich wystawach w grudniu lub kwietniu) od 4 sędziów, okres 1 rok, dla psów zarejestrowanych w Rosji, Moldawii, Rumunii, Bułgarii, Estonii, na Litwie, Łotwie, Bialorusi jeśli ma championat we własnym kraju wystarczy 1 CAC (Polski nie dotyczy),
lub otrzymanie 2x CAC na kwietniowej wystawie w Kijowie.[/quote]

Czego wiele osob nie wie, na ukrainie byla mała rebelia w zwiazku. Wymienione zostały władze najwyzsze i wiele zasad sie zmieniło, w tym takze zasady zdobywania championatu.
Teraz na Mł Ch Ukrainy potrzeba 4 Zwyc Mł, a do championatu dorosłego CAC z kijowa nie jest konieczny.
Klasa posrednia bedzie na wszystkich wystawach krajowych nie tylko na wybranych.
Nowm prezesem Zwiazku na ukrainie jest niejaki Oniszczenko - wiele spraw jest jeszcze w trakcie dogrywania.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='meta']ja tez poprosze o info. a jak z przejazdem przez granice? slyszalam ze sa koszmarne kolejki a nie usmiecha mi sie stac na granicy 18 godzin :cool3:[/quote]

W tamtym roku trasę ze Lwowa do Rzeszowa pokonaliśmy w kilkanaście godzin :shake: Przejazd przez granicę to zawsze był koszmar. Mam nadzieję,że w kwietniu będzie lepiej. Liczę na Schengen. Wizy schengenowskie są droższe i trudniej je uzyskać. Zanim nie wejdzie w życie Karta Polaka to może ograniczyć ruch - przynajmniej ten przygraniczny. Lokalny dodatek Gazety Wyborczej pisał kilka dni temu, że ruch na granicy po 1 stycznia odbywa sie bez kolejek :crazyeye:. Jak będzie w kwietniu - pewno nikt nie wie. Planuję wyjazd do Kijowa, ale jeśli sytuacja na granicy ,,wróci do normy" :roll: to pewno pojadę w odwrotnym kierunku - do Opola :cool3:

Link to comment
Share on other sites

Napisałam mail do organizatorów z prośbą o szersze informację organizacyjne. Jak tylko odpiszą to wkleję tutaj.

Granica w grudniu to był koszmar (wjazd do Polski), wszyscy ze starymi wizami starali sie je wykorzystać do końca, poza tym czas przedświąteczny. Po świętach także było dosyć tłoczno (27 grudnia tłok w obie strony). Być może po 1 były na granicach pustki (jechałam 1 ale o 9 rano i z przyczyn "obiektywnych" było puściusieńko), ale nie zapominajmy, że oni teraz dopiero zaczynają swoje święta i raczej nikt nie wybierał się w większe trasy do Polski.

Mnie nurtuje inna rzecz - czy i kiedy zaczną na granicy dokładnie sprawdzać badania na przeciwciała. Jak wracaliśmy z Kiszyniowa nikogo to nie obchodziło, celniczka rzuciła tylko okiem na paszporty, na zasadzie "są? są to ok". Ale teraz po Schengen może być inaczej i chyba jednak tej mojej bestii zbadam krew.:razz:

Link to comment
Share on other sites

Przeciwciała??? Przecież to pies ,,unijny", przemieszczający sie a nie wwożony ( importowany) spoza Unii. Coś się zmieniło? kur...czaki czy ja coś przegapiłam? Ja miałam podobny problem wyjeżdżając do Rumuni. Panienka w Inspektoracie groziła mi, ze już nie wrócę do Polski (Unii). Był niezły cyrk. Ale problemów na granicy nie było żadnych.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kamilapon']Napisałam mail do organizatorów z prośbą o szersze informację organizacyjne. Jak tylko odpiszą to wkleję tutaj.

Granica w grudniu to był koszmar (wjazd do Polski), wszyscy ze starymi wizami starali sie je wykorzystać do końca, poza tym czas przedświąteczny. Po świętach także było dosyć tłoczno (27 grudnia tłok w obie strony). Być może po 1 były na granicach pustki (jechałam 1 ale o 9 rano i z przyczyn "obiektywnych" było puściusieńko), ale nie zapominajmy, że oni teraz dopiero zaczynają swoje święta i raczej nikt nie wybierał się w większe trasy do Polski.

Mnie nurtuje inna rzecz - czy i kiedy zaczną na granicy dokładnie sprawdzać badania na przeciwciała. Jak wracaliśmy z Kiszyniowa nikogo to nie obchodziło, celniczka rzuciła tylko okiem na paszporty, na zasadzie "są? są to ok". Ale teraz po Schengen może być inaczej i chyba jednak tej mojej bestii zbadam krew.:razz:[/quote]

Witam,
mam pytanko jak to jest teraz z tą Ukrainą?
Coś o wizach tu się pisze?-one chyba tylko dla Ukraińców
Jak w grudniu jechałem do Mołdawii na wystawę to nie potrzeba było żadnych wiz.(przez UA)
Badania na przeciwciała nas też nie dotyczą-tzn.psiaków mających paszport UE.
Dotyczy to psów z tzw."państw trzecich"
A propo granicy-w grudniu nie było tak strasznie,wyjazd z Polski to godzinka na granicy a wjazd niecałe 2.Najdłużej zeszło spowrotem(ok.40 min.)na granicy w Polsce-wstukiwanie danych z paszportu w system komputerowy-ale to podobno jednorazowy zabieg.Następnym razem psiaki będą w systemie no i mamy 40min.do przodu.
Odnośnie przewrotu w Związku ukraińskim-na wystawie w Kiszyniewie chodziły plotki,że mogą być poważne problemy z uznaniem Cacibów przez FCI z grudniowej wystawie w Kijewie.

Link to comment
Share on other sites

Daniel - wizy TYLKO dla nich, nas one nie obowiązują, na Ukraine jeździmy tylko z paszportem.

Badania na przeciwciała nie dotyczą wywozu, ale jeśli wwozisz psa do unii to nawet jeśli był on tam ("w państwach trzecich") 5 minut to musi mieć badania :( Czy masz gdzieś zapisane, że psy z paszportami UE nie muszą mieć badań na przeciwciała przy ponownym wjeździe???? Taki paragraf znacząco rozwiałby wszelkie spekulacje.

My mamy 40 minut do tyłu, bo naszych psów nie wstukiwali do systemu ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kamilapon']Daniel - wizy TYLKO dla nich, nas one nie obowiązują, na Ukraine jeździmy tylko z paszportem.

Badania na przeciwciała nie dotyczą wywozu, ale jeśli wwozisz psa do unii to nawet jeśli był on tam ("w państwach trzecich") 5 minut to musi mieć badania :( Czy masz gdzieś zapisane, że psy z paszportami UE nie muszą mieć badań na przeciwciała przy ponownym wjeździe???? Taki paragraf znacząco rozwiałby wszelkie spekulacje.

My mamy 40 minut do tyłu, bo naszych psów nie wstukiwali do systemu ;)[/quote]

Odnośnie badań-wiem to na 99%Analizowałem z wetem powiatowym te wszystkie przepisy,rozmawiałem z "kierownikiem"celników na granicy.
Te badania dotyczą psiaków z państw trzecich(Rosja,Ukraina itp.)
My mając paszport UE z aktualnym szczepieniem i badaniem klinicznym-wjeżdżamy bez problemu/z powrotem.Natomiast jakbyśmy kupili psa tam-tak tylko przykładowo,to musimy mieć dodatkowo te badania.;)
Poszukam jescze gdzieś tych przepisów-jak znajdę to wkleję:cool1:

Link to comment
Share on other sites

Ufff ledwo znalazłam - już wiem dlaczego nie widziałam tego przed Kiszyniowem - wrzucili to na stronę 6.12.2007 :[
[URL="http://www.wetgiw.gov.pl/files/3043_2003_998_tekst%20jednolity.pdf"]http://www.wetgiw.gov.pl/files/3043_2003_998_tekst%20jednolity.pdf[/URL]

rzeczywiście z tekstu tego rozporządzenia wynika, że nas obowiązuje paszport i zaświadczenie od powiatowego - Artykuł 8 ust. 2 (str. 6)

jest tylko jedno ALE

"[FONT=TimesNewRoman][SIZE=2]
[LEFT]Przed dniem 1 lutego 2007 r. po otrzymaniu opinii Europejskiego
Urz[/SIZE][/FONT][FONT=TimesNewRoman+01][SIZE=2]ę[/SIZE][/FONT][FONT=TimesNewRoman][SIZE=2]du ds. Bezpiecze[/SIZE][/FONT][FONT=TimesNewRoman+01][SIZE=2]ń[/SIZE][/FONT][FONT=TimesNewRoman][SIZE=2]stwa [/SIZE][/FONT][FONT=TimesNewRoman+01][SIZE=2]Ż[/SIZE][/FONT][FONT=TimesNewRoman][SIZE=2]ywno[/SIZE][/FONT][FONT=TimesNewRoman+01][SIZE=2]ś[/SIZE][/FONT][FONT=TimesNewRoman][SIZE=2]ci w sprawie konieczno[/SIZE][/FONT][FONT=TimesNewRoman+01][SIZE=2]ś[/SIZE][/FONT][FONT=TimesNewRoman][SIZE=2]ci utrzymania
testów serologicznych, Komisja przed[/SIZE][/FONT][FONT=TimesNewRoman+01][SIZE=2]ł[/SIZE][/FONT][FONT=TimesNewRoman][SIZE=2]o[/SIZE][/FONT][FONT=TimesNewRoman+01][SIZE=2]ż[/SIZE][/FONT][FONT=TimesNewRoman][SIZE=2]y Parlamentowi Europejskiemu
i Radzie sprawozdanie na podstawie zdobytego do[/SIZE][/FONT][FONT=TimesNewRoman+01][SIZE=2]ś[/SIZE][/FONT][FONT=TimesNewRoman][SIZE=2]wiadczenia
i oceny ryzyka, wraz z odpowiednimi propozycjami ustalenia
procedury, która b[/SIZE][/FONT][FONT=TimesNewRoman+01][SIZE=2]ę[/SIZE][/FONT][FONT=TimesNewRoman][SIZE=2]dzie stosowana z moc[/SIZE][/FONT][FONT=TimesNewRoman+01][SIZE=2]ą [/SIZE][/FONT][FONT=TimesNewRoman][SIZE=2]od dnia 1 stycznia 2008 r.[/LEFT]
w stosunku do art. 6, 8 i 16.[/SIZE][/FONT]"
I właśnie niegdzie nie mogę znaleźć tych "propozycji ustalenia procedury" :(
Zawsze można wydrukować tekst tego rozporządzenia zaznaczyć ten "dobry" fragment i pokazać celnikowi jakby się czepiał. :cool1:

Ale za to są dowcipni
"[FONT=TimesNewRoman][SIZE=2]
[LEFT]Pa[/SIZE][/FONT][FONT=TimesNewRoman+01][SIZE=2]ń[/SIZE][/FONT][FONT=TimesNewRoman][SIZE=2]stwa Cz[/SIZE][/FONT][FONT=TimesNewRoman+01][SIZE=2]ł[/SIZE][/FONT][FONT=TimesNewRoman][SIZE=2]onkowskie udost[/SIZE][/FONT][FONT=TimesNewRoman+01][SIZE=2]ę[/SIZE][/FONT][FONT=TimesNewRoman][SIZE=2]pni[/SIZE][/FONT][FONT=TimesNewRoman+01][SIZE=2]ą [/SIZE][/FONT][FONT=TimesNewRoman][SIZE=2]do publicznej wiadomo[/SIZE][/FONT][FONT=TimesNewRoman+01][SIZE=2]ś[/SIZE][/FONT][FONT=TimesNewRoman][SIZE=2]ci jasne
i [/SIZE][/FONT][FONT=TimesNewRoman+01][SIZE=2]ł[/SIZE][/FONT][FONT=TimesNewRoman][SIZE=2]atwo dost[/SIZE][/FONT][FONT=TimesNewRoman+01][SIZE=2]ę[/SIZE][/FONT][FONT=TimesNewRoman][SIZE=2]pne informacje na temat wymogów zdrowotnych stosowanych
do przemieszczania zwierz[/SIZE][/FONT][FONT=TimesNewRoman+01][SIZE=2]ą[/SIZE][/FONT][FONT=TimesNewRoman][SIZE=2]t domowych o charakterze niehandlowym
na terytorium Wspólnoty oraz warunki, na jakich mo[/SIZE][/FONT][FONT=TimesNewRoman+01][SIZE=2]ż[/SIZE][/FONT][FONT=TimesNewRoman][SIZE=2]na je
wprowadza[/SIZE][/FONT][FONT=TimesNewRoman+01][SIZE=2]ć [/SIZE][/FONT][FONT=TimesNewRoman][SIZE=2]lub ponownie wprowadza[/SIZE][/FONT][FONT=TimesNewRoman+01][SIZE=2]ć [/SIZE][/FONT][FONT=TimesNewRoman][SIZE=2]na to terytorium. Zapewni[/SIZE][/FONT][FONT=TimesNewRoman+01][SIZE=2]ą[/LEFT]
[/SIZE][/FONT][FONT=TimesNewRoman][SIZE=2][LEFT]równie[/SIZE][/FONT][FONT=TimesNewRoman+01][SIZE=2]ż[/SIZE][/FONT][FONT=TimesNewRoman][SIZE=2], [/SIZE][/FONT][FONT=TimesNewRoman+01][SIZE=2]ż[/SIZE][/FONT][FONT=TimesNewRoman][SIZE=2]e personel w punktach wjazdowych b[/SIZE][/FONT][FONT=TimesNewRoman+01][SIZE=2]ę[/SIZE][/FONT][FONT=TimesNewRoman][SIZE=2]dzie w pe[/SIZE][/FONT][FONT=TimesNewRoman+01][SIZE=2]ł[/SIZE][/FONT][FONT=TimesNewRoman][SIZE=2]ni poinformowany[/LEFT]
o tych zasadach i jest w stanie je realizowa[/SIZE][/FONT][FONT=TimesNewRoman+01][SIZE=2]ć[/SIZE][/FONT][FONT=TimesNewRoman][SIZE=2].[/SIZE][/FONT]"


I gdzie ta jasna informacja?????!!!!!!!!!!! Rozporządzenie z 2003 a nawet większość wetów to dzieci we mgle

Link to comment
Share on other sites

Tatiana ze związku kynologicznego w Kijowie odpisała, że w przeciągu paru dni powinna się pojawić informacja dot. proponowanej obsady sędziowskiej.
Ostateczny termin zgłoszeń to 01.04.2008.
Opłaty to 50 Euro za psa za 1 wystawę; za obydwie wystawy bez żadnych upustów czyli 100 Euro od psa.

Link to comment
Share on other sites

Niestety odnośnie badań na przeciwciała to muszę was zmartwić. Są one obowiązkowe.
Kontaktowałam się z głównym weterynarzem na przejściu granicznym w Medyce, który potwierdził że bez takich badań psy po prostu nie zostaną wpuszczone do Polski i będą odbywać na granicy kwarantannę.
Wyjechać bez badań możemy ale psy mimo, że to nawet byłby wyjazd na 5 minut nie zostaną wpuszczone do Polski.

Teraz od momentu kiedy już jesteśmy w Schengen przepisy te będą bardziej rygorystycznie przestrzegane (tak zostałam tylko poinformowana).

Do poczytania
[I]Źródło: [/I][URL="http://www.moskwa.polemb.net/index.php?document=204"][I]http://www.moskwa.polemb.net/index.php?document=204[/I][/URL]
[I]Źródło: [/I][URL="http://www.wetgiw.gov.pl/index.php?action=art&a_id=2007"][I]http://www.wetgiw.gov.pl/index.php?action=art&a_id=2007[/I][/URL]

Link to comment
Share on other sites

Efra dzięki za info. Najbardziej jednak denerwuje mnie logiczna nieścisłość tego rozporządzenia :< "POCHODZĄCE" A przecież nasze psy nie pochodzą z Ukrainy, jadą tam tylko na wystawę, ale OK. Może do kwietnia stanę się nieprzyzwoicie bogata, wtedy na bank nie przebadam psa, a z naszym jakże prawidłowo wyrażającym się na piśmie państwem pójdę się sądzić.

Dla zainteresowanych, strona ukraińskiego związku
[URL]http://www.uku.com.ua/english/index.html[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Kamilapon też ciężko mi zrozumieć gdzie tu sens i logika w tych przepisach :shake:

A propo na stronie jest już formularz zgłoszeniowy (niestety na stronie ukraińskiej)

[URL]http://www.uku.com.ua/index.html[/URL]

Po prawej stronie pod napisem - [B][COLOR=black]ВНИМАНИЕ![/COLOR][/B]

Do paru dni na stronie pojawi się obsada sędziowska.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='efra-husky']Niestety odnośnie badań na przeciwciała to muszę was zmartwić. Są one obowiązkowe.
Kontaktowałam się z głównym weterynarzem na przejściu granicznym w Medyce, który potwierdził że bez takich badań psy po prostu nie zostaną wpuszczone do Polski i będą odbywać na granicy kwarantannę.
Wyjechać bez badań możemy ale psy mimo, że to nawet byłby wyjazd na 5 minut nie zostaną wpuszczone do Polski.

Teraz od momentu kiedy już jesteśmy w Schengen przepisy te będą bardziej rygorystycznie przestrzegane (tak zostałam tylko poinformowana).

Do poczytania
[I]Źródło: [/I][URL="http://www.moskwa.polemb.net/index.php?document=204"][I]http://www.moskwa.polemb.net/index.php?document=204[/I][/URL]
[I]Źródło: [/I][URL="http://www.wetgiw.gov.pl/index.php?action=art&a_id=2007"][I]http://www.wetgiw.gov.pl/index.php?action=art&a_id=2007[/I][/URL][/quote]

Przepisy po Schengen będą rygorystycznie przestrzegane to jasne i oczywiste. Moje wątpliwości budzi tylko kwestia : jakie przepisy. Po wejściu do Schengenlandi jeszcze NIC się nie zmieniło w kwestii podróżowania z psem. Jeśli się mylę niech mnie ktoś poprawi. Zaostrzyć można tylko egzekwowanie przepisów ( kontrole graniczne) a nie ich brzmienie. Obowiązuje nas rozporządzenie WE dotyczące przemieszczania zwierząt towarzyszących (nr i pełną nazwę sobie daruję bo znacie).

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='kadmea fci'][B]Champion Ukrainy:[/B]
4 CAC (w tym przynajmniej jeden na na kijowskich wystawach w grudniu lub kwietniu) od 4 sędziów, okres 1 rok, dla psów zarejestrowanych w Rosji, Moldawii, Rumunii, Bułgarii, Estonii, na Litwie, Łotwie, Bialorusi jeśli ma championat we własnym kraju wystarczy 1 CAC (Polski nie dotyczy),
lub otrzymanie 2x CAC na kwietniowej wystawie w Kijowie.[/quote]

Czy ktos moze wie albo moze sie dowiedziec czy res CAC uzyskany za chUA liczy sie jako CAC. Moja suka ( juz niezyjaca:placz:) dostala w kwietniu w Kijowie CAC,CACIB, BOB a drugiego dnia resCAC w klasie championow.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...